במהלך הסופ"ש: ביטקוין נופל 10% ושובר מתחת ל-64,700 דולר

בסך הכל ירד ביטקוין בכ-12% ביחס לשיא כל הזמנים שרשם בשבוע שעבר. בעקבות הנפילות הנוזלו פוזיציות ממונפות בהיקף של 660 מיליון דולר
ביטקויןו ירידות מחירים נופל

תיקון מתבקש או שינוי מגמה לטווח הארוך? אחרי גל עליות כמעט רצוף במחיר הביטקוין מאז אושרו תעודות הסל באמצע ינואר, במהלך סוף השבוע האחרון מתרסק ביטקוין בכמעט 10% ונופל מרמות שיא של כל הזמנים של יותר מ-73,000 דולר שרשם בשבוע שעבר עד לפחות מ-64,700 דולר נכון להיום בבוקר שעון ישראל. בהמשך התאושש מעט המחיר, וכעת הוא נסחר בסביבות 66,000 דולר.

גל המכירות החל כתגובה לפרסום נתוני האינפלציה בארה"ב לחודש פברואר, שעלו ב-3.2% בהשוואה שנתית, והיו גבוהים ב-0.4% מנתוני ינואר, זאת בזמן שהתחזיות צפו עלייה שנתית של 3.1%. נתונים אלה מפחיתים את הסיכויים להפחתות ריבית מצד הבנק המרכזי האמריקני הפד, מה שיגרום לצמצום הנזילות בשווקים. 

ללמוד לסחור ולהשקיע בשוק הקריפטו - כמו מקצוענים

למימוש הטבה חד פעמית ופרטים נוספים 👇

660 מיליון דולר הונזלו

"נתוני מדד המחירים לצרכן החזקים ציננו את הציפיות להורדת מחירים מצד הפד, וגם מחירי הזהב נפלו", מסרה גרטה יואן, ראש מחלקת המחקר בזירת המסחר ההונג-קונגית VDX לאתר קוינדסק. "הזינוק האחרון במחירי ביטקוין היה מהיר מדי עבור השוק מכדי שיוכל לתמחר אותו כראוי, כך שתיקון הינו צפוי".

ירידת מחיר הביטקוין לאחר פרסום נתוני מדד המחירים לצרכן יצרה גל של הנזלות בפוזיציות ממונפות על ביטקוין ומטבעות דיגיטליים אחרים. פוזיציות לונג הונזלו בהיקף של 660 מיליון דולר, מה שיצר היזון חוזר של ירידות מחירים.

פוזיציות לונג הן דרך להמר על עליית מחיר בצורה ממונפת. כאשר המחיר יורד מתחת לרף ההנזלה, בעלי הפוזיציה מחויבים למכור את הנכס שרכשו במסגרת העסקה כחלק מהביטוח של המלווה – מה שגורם להצפת השוק במטבעות ומעודד עוד ירידות מחיר.

מחיר ביטקוין. מקור - coingecko.com
מחיר ביטקוין. מקור – coingecko.com

"השיא עוד לפנינו"

שינוי המגמה בסוף השבוע הביא כמה סוחרים להזהיר מפני המשך ירידות מחירים לזמן הקרוב. "שיאי מחירים היסטוריים מהווים טריגר למכירות", מסר האנליסט אלכס קופטסיקביץ לאתר קוינדסק. "שחקנים מסוימים מממשים רווחים, מה שמעלה את השאלה אם יש מספיק קונים ברמות המחירים הנוכחיות או שרובם יעדיפו להמתין לתיקון עמוק יותר".

להערכתו, רמות מחיר של 65,000 דולר עד 65,500 דולר, וכן 60,000-60,500 דולר יכולות להוות רמת תמיכה קרובה שכן רבים מסוחרי הריטייל מסתכלים על מספרים עגולים. כמו כן רמות אלה תואמות את קווי נסיגת פיבונאצ'י המהווים אידיקטור מקובל בתחום הניתוח הטכני.

לדעתם של אנליסטים אחרים, ירידות המחיר הנוכחיות הן רק תחילתו של התיקון. להערכת חברת מחקרי השוק Swissblock המתמקדת בנכסים דיגיטליים, מחיר ביטקוין יכול לרדת עד לרמות של 58,000 דולר, מה שיהווה נפילה של 20% משיא כל הזמנים שרשם לאחרונה. כך על פי הודעה מיום רביעי שעבר.

עם זאת בחברה עדיין אופטימיים לטווח הארוך, בעיקר לאור אירוע החציה הצפוי להתרחש בשבועות הקרובים ולחתוך בחצי את כמות מטבעות הביטקוין החדשים שנוצרים מדי יום. "השיא עוד לפנינו", העריכו ב-Swissblock.

קבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות מעולם הקריפטו ישירות למייל שלכם:

שתפו:

אהרן פורת

אהרן פורת

פעיל, יזם ומשקיע בתחום הקריפטו מאז 2013. עיתונאי לשעבר - מעריב, כלכליסט ומקור ראשון. כיום לומד לתואר שני במדיניות ציבורית באוני' ת"א. מאמין גדול ביכולת של טכנולוגיית בלוקצ'יין והקריפטו להביא את פוטנציאל שיתוף הפעולה האנושי לשיאים חדשים.
אהרן פורת

אהרן פורת

פעיל, יזם ומשקיע בתחום הקריפטו מאז 2013. עיתונאי לשעבר - מעריב, כלכליסט ומקור ראשון. כיום לומד לתואר שני במדיניות ציבורית באוני' ת"א. מאמין גדול ביכולת של טכנולוגיית בלוקצ'יין והקריפטו להביא את פוטנציאל שיתוף הפעולה האנושי לשיאים חדשים.

פרטייך התקבלו בהצלחה! 🎉

בנתיים, יש לך אפשרות לבחור מבין הפעולות הבאות:

שנת 2024 היא שנת הקריפטו

תנו לנו ללמד אתכם איך
לסחור ולהרוויח!

אל תפספסו את ההזדמנות - נותרו 5 מקומות אחרונים

👇השאירו פרטים עכשיו👇

מומחה מומלץ

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

cropped-logo-cryptojungle-2.png

להתחברות מלאו שם משתמש וסיסמה

דילוג לתוכן