שוב זה קורה: מטבעות דיגיטליים בשווי 1.4 מיליון דולר נגנבו מבורסה אירופית בידי האקרים

אתר החדשות הבינלאומי Cointelegraph דיווח אתמול (3 באוגוסט) כי השרתים של 2gether, פלטפורמה אירופאית למסחר במטבעות דיגיטלייים, נפרצו על ידי קבוצת האקרים לא ידועה שהצליחה לגנוב סכום של כ-1.4 מיליון דולר מחשבונות החברה. הפריצה קרתה ב-31 ביולי.

ראמון פראז אסטרדה, מנכ”ל חברת 2gether, חשף בסדרה של פוסטים בטוויטר כי לפריצה הייתה השפעה על חשבונות השקעה בקריפטו ועל סיסמאות משתמשים, למרות שציין כי חשבונות וארנקי האירו “בטוחים”.

“במהלך היומיים שלאחר ההתקפה, עבדנו על מציאת הכספים הנדרשים על מנת לכסות את ההפסד. באופן ספציפי יותר, עד לפני מספר דקות עבדנו עם קבוצת משקיעים על הסכם שיסייע בפתרון, ולצערנו הרב לא הגענו להסכמה”. אמר אסטרדה בהצהרת החברה. 

בכדי לפצות על הכספים שנגנבו, אשר מוערכים בכ-27% מסך כספי החברה, הציעה 2gether ללקוחותיה את הטוקן שלה, 2GT, במחיר שווה ערך ל-5 סנט לטוקן אחד. כמו כן, ימשיכו בחיפוש דרכים להשיב ללקוחותיהם את הכסף האבוד.

פרטים לא ידועים בנוגע לפריצות אבטחת נוספות

2gether הצהירה שהיא תחזור לפעילות בהקדם האפשרי, “עם כל אמצעי האבטחה האפשריים”. לאור המצב, החברה תקיים פגישת אונליין במסגרת “שאל אותי כל דבר” (AMA) ברשת החברתית Reddit, וזאת כדי לנסות לטהר כל ספק שיש ללקוחותיה בנוגע לפריצה. 

דיווח זה מצטרף לשל בורסת המטבעות הדיגיטליים Cashaa הבריטית, אשר דיווחה לאחרונה כי יותר מ-336 מטבעות ביטקוין נגנבו באופן דומה על ידי האקרים. מאז חדלה החברה את כל העסקאות הקשורות בקריפטו, אם כי לפי הדיווחים, המשתמשים לא הושפעו מפריצה זו.

בתאריך ה-27-28 ביולי, פרסם חשבון הטוויטר המפורסם “Whale Alert” כי כתובות ארנק המשויכות לפריצה האחרונה שהתרחשה בבורסת ביטפינקס (Bitfinex) בשנת 2016, העבירו כ-3,503 מטבעות ביטקוין בשווי של כ–38.7 מיליון דולר. ההנחה היא שהפורץ, מלפני 4 שנים, עוד מנסה להנזיל את המטבעות שגנב בהצלחה.

שתפו:

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
צוות האתר

צוות האתר

קריפטו ג'ונגל הוא בלוג ואתר חדשות שמסקר את עולם הבלוקצ'יין, ביטקוין, את'ריום ושאר המטבעות הדיגיטליים. באתר מדריכים, חדשות וסקירות שיעזרו לך להישאר מעודכן.
צוות האתר

צוות האתר

קריפטו ג'ונגל הוא בלוג ואתר חדשות שמסקר את עולם הבלוקצ'יין, ביטקוין, את'ריום ושאר המטבעות הדיגיטליים. באתר מדריכים, חדשות וסקירות שיעזרו לך להישאר מעודכן.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

חדש: קורס האונליין שלנו הושק ואתם מקבלים 30% הנחה!