ממשיכים למטה: ביטקוין חוזר ל-$34,200 לצד הירידות החדות בשווקים העולמיים

לאחר שבוע אדום במיוחד במדדים המובילים בארה"ב, שוק המטבעות הדיגיטליים ממשיך דרומה גם בסוף השבוע

שוק המטבעות הדיגיטליים עובר תקופה מאתגרת וחווה ירידות משמעותיות בחודש וחצי האחרון, המגיעות במקביל לירידות חדות בשווקים העולמיים – כאלו שלא נראו זמן רב. המדדים המובילים בארה"ב צללו בחמישי ושישי האחרונים בצורה חדה ביותר, הנאסד"ק (NASDAQ) התרסק ביותר מ-5%, והסנופי (S&P500) ביותר מ-3%.

הירידות בשווקים מגיעות יום לאחר החלטת העלאת הריבית של הפדרל רזרב בחצי אחוז (0.5%) והפחתת מאזנו, זאת מתוך צורך להתמודד עם האינפלציה הגואה ולמנוע ממנה לצאת משליטה. זמן קצר לאחר נאומו של ג'רום והחלטת הריבית, קפצו השווקים מספר אחוזים כלפי מעלה, אך הדבר לא מנע את המשך המגמה ולמחרת נמחקו העליות כליל.

הקורלציה ממשיכה

בעקבות הסנטימנט השלילי והירידות החדות בשווקים, איבד ביטקוין (BTC) את רמות התמיכה ב-$37,500-$37,000 עד שנעצר ב-$34,200 ונכון לכתיבת מילים אלו נסחר ב-$34,800 ונמצא באיזור של 50% מתחת לשיא כל הזמנים ($69,275) שקבע בנובמבר 2021.

את'ר (ETH) התלווה לביטקוין ואיבד גם הוא גובה לאחר שביקר ב-$2,520. נכון לעכשיו נסחר את'ר כ-47% מתחת לשיא כל הזמנים שלו ($4,870) במחיר של $2,560.

בתקופה האחרונה, מתנהג ביטקוין בפרט ושוק המטבעות הדיגיטליים בכלל בקורלציה יוצאת דופן עם מדד הנאסד"ק, זאת מאחר וגופים מוסדיים ומנהלי נכסים רבים החשופים לשוק הקריפטו, מצמצמים סיכונים בשל חוסר הוודאות הגיאופוליטי והכלכלי בעולם, אך תקופת הקורלציה הזו היא יחסית קצרה בהשוואה להיסטוריית המחירים של ביטקוין מול הנאסד"ק. משקיעים רבים בתחום, מצפים ומחכים שקורלציה זו תיפסק בקרוב.

ההתלהבות ב-GMT ו-APE דועכת

מטבעות אלטרנטיבים רבים, שעד לא מזמן שררה התלהבות והייפ גדול סביבם, יורדים בחדות. דוגמאות מצויינות לכך הם המטבעות GMT ו-APE, שבחודשיים האחרונים חוו עניין תקשורתי רב.

נכון לכתיבת מילים אלו, GMT, המטבע של אפליקציית STEPN, נסחר במחיר נמוך בכ-33% משיאו ועל פי תנועת המחירים, מסתמן שיתקשה ליצור שיא חדש מעל שיא כל הזמנים שלו ב-$4.17. מטבע APE לעומתו, נסחר ב-$12.2 ומשלים ירידה של יותר מ-55% מהשיא (איזור ה-$28).

גם CRO ו-LUNA, מטבעות הנחשבים פופולריים בקרב משקיעים וסוחרים בתחום, איבדו 26% ו-20% מערכם בשבוע האחרון בלבד, בהתאמה.

אלטים יורדים

לאן מכאן?

נכון לעכשיו, על פי הגרף, מחיר הביטקוין נמצא על תמיכה משמעותית בין $34,200 ל-$35,200. אם לא יצליח להחזיק אותה ואף יסגור נר שבועי מתחתיה, הסיכויים ליצירת שפל מקומי חדש גדל משמעותית, וייתכן ביקור באיזור $30,000-$28,800 המהווה תמיכה חזקה (קו אופקי לבן).

ביטקוין יורד
במידה והתמיכה הנוכחית תחזיק, ביטקוין צפוי לחוות קפיצה לאיזור ה-$37,500-$37,000 ולבחון אותו כהתנגדות לאחר שלא החזיק כתמיכה.

ניתוחי המחירים הן בגדר הערכות והסתברויות בלבד, אין לראות באמור המלצה לפעולה.

קבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות מעולם הקריפטו ישירות למייל שלכם:

שתפו:

דור אופיר

דור אופיר

ביטקוינר, מגיע מעולם ניהול פרויקטים בשיווק דיגיטלי, בעל רקע מעולם הכלכלה ובשנים האחרונות גם מתעשיית הקריפטו. דור מאמין שהאינטרנט בשילוב תעשיית הבלוקצ'יין והקריפטו יובילו את העתיד הכלכלי והפסיכולוגי של האנושות בדורות הבאים. https://twitter.com/Dor_Ophir
דור אופיר

דור אופיר

ביטקוינר, מגיע מעולם ניהול פרויקטים בשיווק דיגיטלי, בעל רקע מעולם הכלכלה ובשנים האחרונות גם מתעשיית הקריפטו. דור מאמין שהאינטרנט בשילוב תעשיית הבלוקצ'יין והקריפטו יובילו את העתיד הכלכלי והפסיכולוגי של האנושות בדורות הבאים. https://twitter.com/Dor_Ophir

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מומחה מומלץ

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

cropped-logo-cryptojungle-2.png

להתחברות מלאו שם משתמש וסיסמה

דילוג לתוכן