על אף הירידות: מידע מהבלוקצ'יין מעיד על יציבות

דור שחר, חוקר ואנליסט שמנתח את הפעילות בבלוקצ'יין, חוזר עם ניתוח שוק שמעיד על כך שלמרות הירידות האחרונות המידע מניתוח ה-On-Chain מעיד על יציבות בריאה.
ניתוח ביטקוין

שלום לכולם, מאז סקירת השוק האחרונה שלי ביטקוין עלה מעלה עד לאזור ה-$61,000 משם ירד בימים האחרונים למחיר של $53,000 לאור החדשות על וריאנט חדש של וירוס הקורונה. בזמן כתיבת הכתבה ביטקוין נסחר במחיר של $58,000 לאחר התאוששות מהירידות.

בסקירה זו אנתח את המידע מהבלוקצ׳יין על מנת לדעת האם ירידת המחירים האחרונות והופעתו של וריאנט חדש השפיעו על התמונה ארוכת הטווח של ביטקוין.

פירוט האנליזה על בסיס הבלוקצ׳יין

אתחיל את הסקירה הנוכחית עם מדד שנקרא ״מימוש נטו של רווח / הפסד״ (Net Realized Profit / Loss) הנוגע לדינמיקת מימוש רווחים / הפסדים.

ניתן לראות תבנית מעניינת המופיעה לאורך מחזור השוק הנוכחי; מימוש רווחים עולה יחד עם עליית המחירים, לאחר מכן מגיע תיקון שמביא איתו ירידה במימוש רווחים עד לרמות מינימליות ואפילו מימוש מועט של הפסדים. כאשר התופעה האחרונה מתרחשת, המוכרים / מממשי הרווחים מגיעים לאפיסת כוחות, לחץ המכירות פוחת ולכן מתאפשרת עליית מחירים.

ניתן לראות שלאחרונה הגענו לנקודת אפיסת הכוחות של המוכרים, דבר המעיד על המשך עליית מחירים.

אמשיך עם מדד שנקרא 'יחס בסיס עלות מחזיקים לטווח ארוך וקצר', כשמו כן הוא, מודד את היחס בין בסיס העלות (המחיר הממוצע שבו נקנו המטבעות) של מחזיקים לטווח ארוך לזה של מחזיקים לטווח קצר. 

גם במדד זה ניתן לראות תבנית שחוזרת על עצמה לאורך כל ההיסטוריה של ביטקוין; כאשר המדד במגמת ירידה זה מעיד על שוק שורי, עד לנקודה בה המדד מגיע לשפל ומתחיל לעלות חזרה עד שהוא מגיע לשיא (הנמוך מקודמו) שמסמל את השפל של השוק הדובי.

בנוסף על כן, ניתן לראות את הדמיון בין מחזור השוק הנוכחי לזה של שנת 2013 שכלל שני שיאים מקומיים. לא מזמן המדד סימל שיא נמוך (הכוכב הימני) וחזר למגמת ירידה שכנראה תמשיך עד מתחת לרמה האדומה, דבר שיעיד על קרבתו של שיא מקומי חדש.

נקודה נוספת הקשורה לנושא, ניתן לראות המשך מכירת מטבעות על ידי מחזיקים לטווח ארוך, דבר המספק אישור על בואו של שוק שורי.

המדד הבא נקרא – 'ימי ערך שנהרסו' (Value Days Destroyed) מדד המשווה את התנהגות הבזבוזים של הטווח הקצר לממוצע השנתי, ומאפשר לזהות תקופות שוק חמות (שוק שורי) או קרות (שוק דובי).

המדד מספק תמונה על הטרנד הרחב; לאחר שבירה מעל רמת ה-1.4 (הרמה האפורה) ומציאת רמה זו כתמיכה, ניתן להסיק אישור על שוק שורי והמשך עליות. נכון לעכשיו המדד במגמת עלייה לקראת הרמה האפורה, יש לשים עין האם הוא מצליח לשבור אותה כלפי מעלה ולהיתמך על ידה.

אתקדם עם מדד שנוגע לכמות צמיחת ישויות חדשות ברשת. לאור העובדה שאנו עדיין בשלבים הראשונים של השוק השורי, ניתן לראות צמיחה הדרגתית של ישויות חדשות המצטרפות לרשת של ביטקוין.

ביחס לשיא המקומי הקודם, המדד נמצא עדיין ברמות יחסית נמוכות. ׳המשקיעים הממוצעים׳ מצטרפים לרשת בהדרגה לצד עליית המחירים. מופיעים בקצב מהיר יותר יחד עם עליית מחירים מוצאת שמעלה את ביטקוין לכותרות. אותם משקיעים – ׳הכסף הטיפש׳, קונים את המטבעות הנמכרים על ידי ׳הכסף החכם׳ ומהווים חלק אינטגרלי ביצירת השיא המקומי.

נכון לעכשיו, ניתן לראות שיש לנו עוד דרך לעבור עד שהמדד יסמן את בואו של שיא מקומי חדש. 

המדדים הבאים נוגעים לשוק הנגזרים, שאגע בו בקצרה. 

שיעורי המימון על פוזיציות של חוזים עתידיים נשארים ברמות נמוכות ונורמליות, יחד עם ירידה במספר החוזים העתידיים הנסחרים. שני אלה מספקים מסקנה על סביבה עם מינוף נמוך ולפיכך ירידה בסיכויים לאירוע סגירה כפויה ומסיבית של פוזיציות חוזים עתידיים (Liquidation Cascade). 

נכון לעכשיו, נראה שיש למחיר קרקע בריאה להמשך עליית מחירים. 

מסקנות סיום

על אף שבימים האחרונים ראינו ירידות מחירים לאור חדשות על וריאנט קורונה חדש, המידע מהבלוקצ׳יין נשאר עמיד וללא שינוי; מימוש רווחים מעיד על עליית מחירים, מדד יחס בסיס עלות מעיד על שוק שורי לפנינו, ישויות נוספות ממשיכות להצטרף לרשת באופן הדרגתי ושוק הנגזרים במצב בריא. 

לפיכך, כפי שציינתי בסקירות קודמות, אני נשאר שורי וסמוך שיש לפנינו מספר חודשים של עליות מחירים שיביאו איתם את השיא המקומי החדש. בבוא היום שהשיא המקומי יהיה קרוב, המידע מהבלוקצ׳יין יספק את האינדיקציות לכך, אם תמשיכו לקרוא את הסקירות ולהתעדכן, אתם תהיו אלו שיוכלו לדעת על כך. 

 

קבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות מעולם הקריפטו ישירות למייל שלכם:

שתפו:

דור שחר

דור שחר

חוקר ביטקוין וניתוח על בסיס הבלוקצ'יין, משקיע ומנהל החזקות ביטקוין. למעקב בטוויטר: https://twitter.com/dorinvesting
דור שחר

דור שחר

חוקר ביטקוין וניתוח על בסיס הבלוקצ'יין, משקיע ומנהל החזקות ביטקוין. למעקב בטוויטר: https://twitter.com/dorinvesting

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מומחה מומלץ

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

cropped-logo-cryptojungle-2.png

להתחברות מלאו שם משתמש וסיסמה

דילוג לתוכן