ביטקוין לאן? הטווח הארוך נשאר שורי

דור שחר, חוקר ואנליסט שמנתח את הפעילות בבלוקצ'יין, חוזר עם ניתוח שוק שמעיד על כך שהירידות האחרונות הן בריאות כחלק מהדרך של מגמת העלייה
ניתוח שוק

שלום לכולם, מאז סקירת השוק האחרונה שלי ביטקוין הספיק לכבוש שיא חדש במחיר של $69,000 למטבע, משם צנח למטה חזרה לאזור ה-$59,000 למטבע. כפי שרובנו יודעים, הדרך למעלה אינה ישרה ותקופות קצרות טווח של ירידות מחירים הן חלק בלתי נפרד מהתנהגותו של כל שוק. 

אונצ'יין

Glassnode

פירוט האנליזה על בסיס הבלוקצ׳יין

אתחיל את האנליזה עם מדד שסקרתי באליזה הקודמת שנקרא 'יחס רווח מטבעות שהועברו׳ המותאם להתעלם ממטבעות שגילם פחות משעה. כפי שכבר שציינתי, הוא מודד את הרווח או ההפסד שממומש בפרק זמן מסוים. 

ניתן לראות שהמדד עוד לא חזר לבקר ברמת ה-1 שזאת נקודת האיזון. רצוי שהמדד יישאר מעל לרמת ה-1 ושהיא תשמש לו כתמיכה שממנה יחזור למגמת עלייה נוספת. במידה וכך יקרה, זה מעיד כי משקיעים אינם מוכנים למכור מטבעות בהפסד וממשיכים להחזיק אותם מתוך ציפייה לעליית מחירים. 

אונצ'יין

Glassnode

בנוסף, ניתן מבט על וריאציה נוספת של המדד שכוללת רק שטרות ביטקוין בעלי אורך חיים נמוך מ-155 ימים (Short-term holders SOPR) המאפיינים מחזיקים לטווח קצר כגון סוחרים וספקולנטים.

לפיו, ניתן לראות שמחזיקים לטווח קצר הם אלו שמימשו הפסדים. אנו נצפה שהמדד יעלה חזרה מעל רמת ה-1 שתמשיך לשמש לו כתמיכה לאחר תיקונים. כאשר יקרה, זאת תבנית המספקת אינדיקציה קצרת-טווח של המשך עליות.

אונצ'יין

Glassnode

אמשיך עם שוק הנגזרים שיש לו השפעה על תנודות המחיר בטווח הקצר. ניתן לראות כי שיעורי המימון (Funding Rates) המשיכו לרדת ובכך מעידים כי מינוף-יתר עוזב את השוק. כפי שציינתי בסקירה הקודמת, זאת התרחשות חיובית המשאירה מקום לעליית מחירים בריאה יותר.

אונצ'יין

Glassnode

בנוסף לזה, בקרב סוחרים ממשיכה הירידה בשימוש בביטקוין כביטחון למינוף, מזכיר שזאת מגמה חיובית. חוזים עתידיים המובטחים באמצעות ביטקוין נמצאים בסכנה כאשר המחיר של המטבע יורד, זאת בשל העובדה שיחד עם ירידת המחיר יורד גם ערכו של הביטחון שהוא בעצם ביטקוין. ומשאיר את הפוזיציה חשופה יותר לסגירה כפויה (Liquidation).

אונצ'יין

Glassnode

נערוך השוואה בין הערכים של המדד 'יחס שווי שוק להיוון ממומש – מחזירים לטווח ארוך׳ (LTH-MVRV) בשיאים של מרץ-אפריל וערכיו הנוכחיים, ניתן לראות שכיום המדד נמצא ערכים בריאים יותר כאשר המחירים פחות או יותר באותו הטווח. 

הדבר מספק השקפה חיובית על המגמה הרחבה (Macro Trend). 

אונצ'יין

Glassnode

נסתכל על וריאציה ההפוכה הנקראת; ׳יחס שווי שוק להיוון ממומש – מחזיקים לטווח קצר׳, למדד זה הוספתי שתי גבולות האחד מסמל שיאים ואינדיקציה למכירה והשני מסמל שפלים ואינדיקציה לקנייה. 

ניתן לראות שכרגע ערכי המדד נמצאים באמצע הטווח ובמגמת עלייה, דבר המעיד על מקום להמשך עליות שיבואו יחד עם עליות מחירים. 

אונצ'יין

Glassnode

אסיים את האנליזה עם שני מדדים הנוגעים להתנהגות בזבוזים, הראשון נקרא ׳להקות גיל נפח מסחר׳ שמקטלג להקות של נפח מסחר על בסיס גיל המטבעות. מדד דומה למדד שסקרתי בעבר הנקרא ׳להקות גיל שבוזבזו׳.

אשאיר רק את טווחי הגילאים של מטבעות המוחזקים על ידי מחזיקים לטווח הארוך (מטבעות בני שלושה חודשים עד 5 שנים), ניתן לראות שלאחרונה הייתה עלייה בערכי הלהקות, דבר המעיד על התחרשות של מימוש רווחים מצד אותם משתתפי שוק, זאת תופעה אופיינית לתחילת שוק שורי. יחד עם זאת יש לציין כי ערכי המדד חזרו לערכים מינימליים המעידים על צמצום בזבוזים ונכונות להחזיק את המטבע.

אונצ'יין

Glassnode

המדד השני נקרא ׳גלי החזקה – היוון ממומש׳ (Realized Cap HODL Waves) הדומה למדד שסקרתי בעבר שנקרא ׳גלי החזקה׳, השוני הוא שהראשון מתבסס על היוון ממומש (Realized Cap). מדד זה מספק לנו זווית נוספת לתמונה שהציג המדד הקודם.

על פיו, ניתן לראות כי ישנה מגמת עלייה בכמות המטבעות הצעירים המעידה על בזבוז של מטבעות זקנים והפיכתם שוב לצעירים בגלל התאפסות ימי המטבע שלהם.

אונצ'יין

Glassnode

כפי שציינתי בעבר, בזבוז מטבעות זקנים מעיד על כך שמחזיקים לטווח ארוך מממשים רווחים. הם ראשונים לממש רווחים ועושים זאת עם ראשית תחילת השוק השורי. לפיכך, מכירת המטבעות שלהם (מימוש רווחים) מספקת אינדיקציה שורית. 

מסקנות סיום

כפי שרובכם יודעים, מגמת עלייה מכילה בתוכה אינספור מגמות ירידה קצרות טווח, ואף על פיהן, המידע שניתן להסיק מהבלוקצ׳יין נשאר ללא פגע. התרחשויות אופייניות לתחילת שוק שורי מופיעות; מטבעות זקנים מתחילים להתבזבז בהדרגה (מימוש רווחים של מחזיקים לטווח ארוך) והתמונה הרחבה (Macro) מעידה על חודשים של עליות לפנינו. אני נשאר שורי לגבי החודשים הבאים, ולדעתי במחזור שוק הזה תשבר התבנית המסורתית של ארבע שנים. יש לזכור, מגמות ירידה הן חלק בלתי נפרד מהתנהגות השוק וכמובן שיגיעו ביחד עם שיאים חדשים. אך יש לשמור על הסתכלות ארוכת טווח. כרגע, אנחנו עדיין רחוקים משוק דובי. 

 

מקורות מידע:

גלאסנוד (Glassnode) מנוי בתשלום

קבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות מעולם הקריפטו ישירות למייל שלכם:

שתפו:

דור שחר

דור שחר

חוקר ביטקוין וניתוח על בסיס הבלוקצ'יין, משקיע ומנהל החזקות ביטקוין. למעקב בטוויטר: https://twitter.com/dorinvesting
דור שחר

דור שחר

חוקר ביטקוין וניתוח על בסיס הבלוקצ'יין, משקיע ומנהל החזקות ביטקוין. למעקב בטוויטר: https://twitter.com/dorinvesting

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מומחה מומלץ

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

cropped-logo-cryptojungle-2.png

להתחברות מלאו שם משתמש וסיסמה

דילוג לתוכן