חבר קונגרס לשעבר רון פול: ביטקוין הוא כסף ויש למסות אותו כך

ron paul

רון פול, מועמד לנשיאות וחבר קונגרס לשעבר מטעם המפלגה הרפובליקנית, חידש את עמדתו בנוגע לביטקוין בכך שאמר כי המטבע המבוזר צריך להיות מחוקק ככסף ולא להיות ממוסה.

פול הוא ליברלי ומחבר ספר שחביב על ביטקוינרים בשם "סגרו את הפד" (End the Fed) שהנרטיב שלו הוא לגליזציה של ביטקוין בפרט ושאר המטבעות הדיגיטליים בכלל. חבר הקונגרס לשעבר גם מעביר ביקורת נגד הפדרל רזרב בנוגע למדיניות הדפסת הכספים הלא מבוקרת שלו מתחילת מגפת הקורונה.

מתחרים בדולר האמריקני

פול תיאר את ביטקוין ואת הזהב ככסף, וכמתחרים של הדולר האמריקני. הוא הדגיש כי הסיבה העיקרית שמשקיעים מחפשים צורות כסף אלטרנטיביות כאלה היא להתגונן מירידת ערכו של הדולר.

פול סבור שמסיבה זו, צורות כסף אלטרנטיביות צריכות להיות ממוסות בדיוק כמו כסף פיאט אך מאמין כי הרגולטור בארה"ב מתכונן להגדיל את המס על ביטקוין מאחר והוא מתחרה בדולר. בנוסף ציין כי ממשלות לאורך ההיסטוריה "נחושות מאוד לשלוט בכסף" ו-"לעולם לא יוותרו על השליטה בו". 

הוא הסביר את ההשוואה כשאמר:

"כרגע, אם אתה קונה ומוכר זהב, אתה חייב במס. הם יכולים לעשות את זה. אם אתה מרוויח בביטקוין אתה שומע סיפורים על אנשים שחייבים במס על כך. אתה לא יכול למסות כסף. אם קנית דולר לפני שנה והוא ירד ב-10%, אתה לא יכול להחשיב זאת כהפסד בגלל שהדולר שלך איבד ערך."

כשנשאל על הסיבה לשמה הגיע בכנס הביטקוין במיאמי, הדגיש פול כי הוא לא בהכרח ידבר על המשמעות הטכנית של טכנולוגיית הבלוקצ'יין, או מנקודת מבט פרו-ביטקוין, אלא יותר מהזווית של לתת לשוק להחליט ולאפשר את חופש הבחירה.

ממשל ביידן קורא להידוק אחיזה 

נשיא ארה"ב ג'ו ביידן מעוניין שהתגובה הפדרלית למגוון התקפות כופר שהתרחשו לאחרונה תתמקד בשימוש במטבעות דיגיטליים, כך אמר דובר הבית הלבן ביום שלישי האחרון.
joe crypto

יצרנית הבשר JBS הצהירה לעיתונות כי היא סובלת מאירוע של דרישת כופר מ"ארגון פשע". בתגובה, הבית הלבן רוצה להעריך טוב יותר התקפות כאלו ולעקוב אחרי תשלומים שנעשים עבור הגורמים העוינים במטבעות דיגיטליים.

התקפות כופר מתרחשות כשגורמים זדוניים משתילים וירוס למחשב או לרשת של הקורבן שמנטרת למעשה את כל הקבצים והנתונים ומנצלת את חולשותיה. לפעמים התוקפים דורשים את הכופר בביטקוין. התקפות כאלה הפכו רווחיות יותר במהלך החודשים האחרונים, על פי דו"ח של חברת Chainalysis.

בתדרוך של יום שלישי האחרון, סגנית מזכירת העיתונות אמרה כי מאבק בהתקפות כופר הוא כעת "בראש סדר העדיפויות" עבור ממשל ביידן.

האם ה-FUD הבא קרב? ממה להיזהר?

מצד אחד אפשר לחשוב על הידוק האחיזה כלגיטימי מאחר וישנן התקפות סייבר בעולם המטבעות הדיגיטליים. אך האם המתקפות הינן בהיקף מדאיג? או שזוהי המולה כדי להרתיע את העוסקים והמתעניינים בתחום? אכן יש צורך באכיפה ובמעקב אחרי גורמיים זדוניים המנסים לגנוב את כספי המשתמשים, אך קל להבחין בסנטימנט של הידוק רגולציה והחמרה שמתחזק לו מעבר לפינה.

בהקשר של אבטחת מידע ופריצות, אנשים רבים איבדו את כספם מאחר ולא נהגו לפי הכללים, נהגו בפזיזות ולא הקפידו לשמור על המטבעות שלהם בצורה שבה צריך לעשות זאת. אם אתם עדיין לא מרגישים שהבנתם ויישמתם את כללי אבטחת המידע בעולם המטבעות הדיגיטליים, זה הזמן לקרוא.

קבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות מעולם הקריפטו ישירות למייל שלכם:

שתפו:

דור אופיר

דור אופיר

ביטקוינר, מגיע מעולם ניהול פרויקטים בשיווק דיגיטלי, בעל רקע מעולם הכלכלה ובשנים האחרונות גם מתעשיית הקריפטו. דור מאמין שהאינטרנט בשילוב תעשיית הבלוקצ'יין והקריפטו יובילו את העתיד הכלכלי והפסיכולוגי של האנושות בדורות הבאים. https://twitter.com/Dor_Ophir
דור אופיר

דור אופיר

ביטקוינר, מגיע מעולם ניהול פרויקטים בשיווק דיגיטלי, בעל רקע מעולם הכלכלה ובשנים האחרונות גם מתעשיית הקריפטו. דור מאמין שהאינטרנט בשילוב תעשיית הבלוקצ'יין והקריפטו יובילו את העתיד הכלכלי והפסיכולוגי של האנושות בדורות הבאים. https://twitter.com/Dor_Ophir

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מומחה מומלץ

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

cropped-logo-cryptojungle-2.png

להתחברות מלאו שם משתמש וסיסמה

דילוג לתוכן