המטבע של FTX שקרסה נסק כ-360%; סולאנה ממריא ל-$64

חזרתה של FTX מסתמנת כבעלת סבירות גבוהה והטוקן FTT חוזר לשקף זאת. וכן, גם העליות של סולאנה עזרו ל-FTX
FTT FTX

המומנטום החיובי בשוק המטבעות הדיגיטליים נמשך גם במהלך סוף השבוע. המטבע סולאנה (SOL) רושם שיא בן שנה וחצי וחוזר ל-$64 לראשונה ממאי 2022. ההפתעה הגדולה היא FTT, המטבע של בורסת FTX שקרסה לפני שנה, אשר נסק כ-360% מיום רביעי האחרון, לאחר הערות שהגיב יו"ר הרשות לני"ע האמריקנית (ה-SEC), גרי גנסלר.

בורסת FTX עודנה נמצאת בקיפאון תהליכים כחלק מהליך בנייה מחדש (או פשיטת רגל). בשנה האחרונה הצליחה כונסת הנכסים שמוביל ג'ון ג'. ריי השלישי כמנכ"ל FTX להשתלט על למעלה מ-7 מיליארד דולר שווי נכסים, מזומנים ומטבעות קריפטו, אשר צפויים להיות מוחזרים לקורבנות הבורסה.

אחת מההצעות שהציעה כונסת הנכסים היא להחיות את הבורסה: "FTX 2.0". השמועות החלו כבר ברבעון הראשון של 2023, אך מחודש אוגוסט הן נהפכו למשהו מוחשי יותר: שיח ישיר עם רוכשים ו/או מפעילים פוטנציאליים של הבורסה, אשר יוכלו להנות ממאגר המשתמשים והטכנולוגיה של הבורסה שקרסה, כדי להפעיל אותה מחדש.

ההצעה האחרונה הועלתה לנושים במהלך חודש אוקטובר, ובעוד שניכר שעוד יהיו בה שינויים על פי הפידבקים הראשוניים – הכיוון נראה חיובי לעבר החייאתה.

בנקאי ההשקעות קווין קופסקי מ-Perella Weinberg Partners אמר בשימוע בבית המשפט כי ישנן לפחות 3 הצעות על השולחן לרכישת הבורסה, כאשר ישנן שלוש אפשרויות לתוצאה הסופית: החייאת הבורסה, הסכם שותפות שבמסגרתו המידעים נחשפים, או "סוס מת למכירה".

ההחלטה עשויה להתקבל כבר בדצמבר הקרוב כחלק מהתכניות שיוצגו לבית המשפט לפשיטות רגל בדלאוור, ארה"ב.

כך או כך, המטבע FTT רואה את החדשות הללו כחיוביות במיוחד, והערותיו של גרי גנסלר סייעו. ביום רביעי האחרון נשאל האם נשיא בורסת ניו-יורק לני"ע לשעבר, טום פרלי, עומד לרכוש את FTX וענה כי "אם טום או מישהו אחר רוצים להכנס לתחום, הייתי אומר 'לעשות זאת במסגרת החוק'. בנו את האמון מול המשקיעים במה שאתם עושים, והבטיחו שאתם מבצעים את הגילויי נאותות הנדרשים ושאתם לא מערבבים פונקציות שונות של הפעלת הבורסה, כגון לסחור נגד הלקוחות שלך או להשתמש בנכסי הקריפטו למטרות עצמאיות."

המטבע FTT רשם את השפל שלו בשער $0.971 בחודש אוקטובר השנה. ביום רביעי האחרון כבר עמד על $1.21, במהלך סוף השבוע נסק ל-$5.53 וכעת נסחר בכ-$3.57.

הכשרה ייחודית בתחום הבלוקצ'יין

המסלול שיכשיר אתכם להיות מומחים בתחום החם ביותר

הם כבר בפנים:

ללמוד מהמובילים בתעשייה ולשדרג את העתיד שלכם!

המסלול שיכשיר אתכם להיות מומחים בתחום החם ביותר

הם כבר בפנים:

ללמוד מהמובילים בתעשייה ולשדרג את העתיד שלכם!

גם סולאנה לא נח

המטבע הדיגיטלי סולאנה (SOL) לא נח כן גם. המטבע נסק קרוב ל-50% בשבוע וכ-175% מתחילת חודש אוקטובר. נכון לכתיבת מלים אלו נסחר ב-$61.4.

העליות ב-FTT גם קשורות בעליות של SOL.

בורסת FTX מחזיקה ב-55.8 מיליון מטבעות SOL אשר רובם נעולים לשנים ארוכות כחלק מהתחייבות לאקו-סיסטם של רשת הבלוקצ'יין. נכון לכתיבת מלים אלו, נכסים אלו לבדם שווים כ-3.4 מיליארד דולר.

בית המשפט בדלאוור אישר ל-FTX להתחיל למכור את אחזקות ה-SOL, ואף החלו לעשות זאת. אך הביקושים בשוק הצליחו להתמודד איתן בקלות.

בנוסף, ישנם מינופים רבים שעומדים מאחורי העליות של סולאנה.

הריבית למינוף לפוזיציית לונג (הימור על עלייה) נסקה ל-0.035% שעתית כל שעה, בעוד שסכומי הפוזיציות הפתוחות (Open Interest) נסקו לרמה הגבוהה ביותר מאז השיא שנרשם בנובמבר 2021 – על כ-750 מיליון דולר.

לבסוף, שווי הנכסים הנעולים על רשת הבלוקצ'יין של סולאנה (בחוזים חכמים) והמשתמשים הפעילים נמצא בעליה של 10% ו-30% בהתאמה בחודשיים האחרונים.

בינתיים, שער הביטקוין נשאר באזור ה-$37,200, ומחיר אתריום ב-$2,057.

קבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות מעולם הקריפטו ישירות למייל שלכם:

שתפו:

בן סמוחה

בן סמוחה

בן 32, בוגר תואר לכלכלה וניהול מאוניברסיטת 'בן גוריון', וכעת מרצה באוניברסיטה. בן הקים את CryptoJungle וקהילת 'מדברים קריפטו', שיחדיו מהווים גוף התוכן, האקדמיה והקהילה המובילים והגדולים בישראל. בנוסף, נמנה בין מייסדי עמותת Blockchain B7, ויועץ חיצוני לארגונים בתחום הקריפטו והבלוקצ'יין.
בן סמוחה

בן סמוחה

בן 32, בוגר תואר לכלכלה וניהול מאוניברסיטת 'בן גוריון', וכעת מרצה באוניברסיטה. בן הקים את CryptoJungle וקהילת 'מדברים קריפטו', שיחדיו מהווים גוף התוכן, האקדמיה והקהילה המובילים והגדולים בישראל. בנוסף, נמנה בין מייסדי עמותת Blockchain B7, ויועץ חיצוני לארגונים בתחום הקריפטו והבלוקצ'יין.

שנת 2024 היא שנת הקריפטו

תנו לנו ללמד אתכם איך
לסחור ולהרוויח!

אל תפספסו את ההזדמנות - נותרו 5 מקומות אחרונים

👇השאירו פרטים עכשיו👇

הירשמו עוד היום והתחילו להרוויח

קורס מסחר בקריפטו

הקורס הפרונטלי המקצועי והמקיף ביותר בישראל

מומחה מומלץ

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

cropped-logo-cryptojungle-2.png

להתחברות מלאו שם משתמש וסיסמה

פרטייך התקבלו בהצלחה! 🎉

בנתיים, יש לך אפשרות לבחור מבין הפעולות הבאות:

דילוג לתוכן