כספא בשיא של כל הזמנים: זינק ב-70% בשבועיים

KAS שובר שיאי מחיר בזמן שביטקוין "עוצר לנוח" ומדשדש ברמות של 51,000-52,000 דולר. גם פרויקט ה-AI על הבלוקצ'יין AGIX רושם עליות - נסק בכ-50% בשבוע האחרון
כספא

המטבע הדיגיטלי כספא (KAS) רשם אתמול (ש') שיא חדש כשהגיע למחיר של 0.169 דולר, ובכך חצה שווי השוק שלו את ה-3.8 מיליארד דולר בתוך פחות משנתיים מאז שהחל להיסחר. זאת בזמן שביטקוין שהוביל את העליות בשבוע האחרון התייצב ברמות מחיר של 51,000-52,000 דולר.

פרויקט כספא פותח ברובו בישראל ע"י DAGLabs וצוותו של ד"ר יונתן סומפולינסקי והוא שואף להתחרות בביטקוין על משבצת מטבע התשלומים. ד"ר סומפולינסקי התארח לפני כשנה בפודקאסט "מדברים קריפטו" וסיפר על המחקר פורץ הדרך שהוביל לפיתוח הפרויקט.

בשונה מביטקוין, כספא אינו בנוי על תשתית של בלוקצ'יין, אלא נשען על טכנולוגיית DAG (ר"ת Direct Acyclic Graph) כארכטיקטורה של מאגר המידע שבו נרשמות העסקאות – בעוד שאת העסקאות עצמן מאמתים באמצעות מנגנון הוכחת העבודה (PoW), בדומה לתהליך של כריית ביטקוין ומטבעות דיגיטליים אחרים.

הפרויקט שבא לפתור את טרילמת הבלוקצ'יין

כספא אמנם אינו פרויקט בלוקצ'יין, אולם הוא נחשב כחלק מהמשפחה המורחבת של טכנולוגיות לניהול יומני עסקאות מבוזרים – DLT, ראשי תיבות של Distributed Ledger Technology. כלומר אף שמדובר בתשתית דאטא שונה, המטרה דומה – לאפשר ביצוע טרנזקציות בין עמיתים (Peer to Peer) ללא מעורבות של צד שלישי או מתווכים, תוך שמירה על רמת אבטחה מקסימלית.

התשתית הטכנולוגית שעליה מבוסס כספא מאפשרת לו לדברי מפתחיו יעילות, מהירות ועמלות שימוש נמוכות משמעותית בהשוואה למטבעות דיגיטליים אחרים, ובכך לנסות להציע פתרון חדשני לבעיית "טרילמת הבלוקצ'יין" – האילוץ שמחייב כל פרויקט בלוקצ'יין לבחור אם להיות מאובטח מאוד, יעיל וזול מאוד, או מבוזר.

להזניק את הקריירה שלך – תעודת מומחה בלוקצ׳יין 
תעניק
 לך יתרון נדירלשריון מקום

להזניק את הקריירה שלך – תעודת מומחה בלוקצ׳יין תעניק לך יתרון נדירלשריון מקום

רוב רשתות הבלוקצ'יין נאלצות לבחור שתיים משלוש האפשרויות (למשל, להיות מבוזרים ומאובטחים אבל איטיים ויקרים, או להיות יעילים וברמת אבטחה גבוהה אבל על חשבון הביזור וכו'). בכספא, שואפים שבאמצעות שימוש בטכנולוגיית DAG במקום בלוקצ'יין ניתן יהיה לספק פתרון הבעיה המהותית הזאת, וזוהי חלק מהסיבה שהוא מושך את תשומת הלב של המשקיעים.

AGIX בשיא שנתי

מטבע דיגיטלי אחר שהמשיך בעליות המחירים בזמן שביטקוין "עצר לנוח" הוא AGIX של פרויקט ה-AI על הבלוקצ'יין סינגולריטי-נט (SingularityNET).

AGIX הגיע עד למחיר של 0.48 דולר לראשונה מאז מרץ 2023, ולשווי שוק של כ-630 מיליון דולר. הפרויקט הוותיק התחיל את דרכו ב-2017 והונפק כטוקן על רשת הבלוקצ'יין של אתריום, ובאוקטובר 2020 עבר לפעול על הבלוקצ'יין של קרדנו. לשם המעבר מפתחי AGIX אף יצרו גשר ייעודי בין רשתות הבלוקצ'יין במטרה לאפשר למחזיקי המטבע להעביר את הטוקנים שבבעלותם לקרדנו.

סינגולריטי-נט שואפת ליצור ארגז כלים למפתחי AI ותשתיות לפיתוח וליישום אפליקציות בינה מלאכותית על גבי הבלוקצ'יין. בכך שואפים מובילי הפרויקט ליצור אלטרנטיבה מבוזרת לכלי ה-AI המובילים כיום כמו ChatGPT של OpenAI או Berd של גוגל, שתלויים בגופים ריכוזיים שאוספים את המידע מהמשתמשים ואוגרים אותו באופן שאינו שקוף ואינו בשליטת המשתמשים.

קבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות מעולם הקריפטו ישירות למייל שלכם:

שתפו:

אהרן פורת

אהרן פורת

פעיל, יזם ומשקיע בתחום הקריפטו מאז 2013. עיתונאי לשעבר - מעריב, כלכליסט ומקור ראשון. כיום לומד לתואר שני במדיניות ציבורית באוני' ת"א. מאמין גדול ביכולת של טכנולוגיית בלוקצ'יין והקריפטו להביא את פוטנציאל שיתוף הפעולה האנושי לשיאים חדשים.
אהרן פורת

אהרן פורת

פעיל, יזם ומשקיע בתחום הקריפטו מאז 2013. עיתונאי לשעבר - מעריב, כלכליסט ומקור ראשון. כיום לומד לתואר שני במדיניות ציבורית באוני' ת"א. מאמין גדול ביכולת של טכנולוגיית בלוקצ'יין והקריפטו להביא את פוטנציאל שיתוף הפעולה האנושי לשיאים חדשים.

שנת 2024 היא שנת הקריפטו

תנו לנו ללמד אתכם איך
לסחור ולהרוויח!

אל תפספסו את ההזדמנות - נותרו 5 מקומות אחרונים

👇השאירו פרטים עכשיו👇

מומחה מומלץ

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

cropped-logo-cryptojungle-2.png

להתחברות מלאו שם משתמש וסיסמה

פרטייך התקבלו בהצלחה! 🎉

בנתיים, יש לך אפשרות לבחור מבין הפעולות הבאות:

דילוג לתוכן