מיקרוסטרטג'י מדווחת על הפסד הוני של 917 מיליון ד'; סיילור פורש כמנכ"ל וישמש כיו"ר

מייקל סיילור, תומך ביטקוין נלהב, יוחלף בסגנו - פונג לה - כדי להמשיך לקדם את אסטרטגיית הביטקוין של החברה כיו"ר.
מייקל סיילור

בפגישת דיווח ההכנסות לרבעון השני של השנה שהתקיימה אתמול (ג'), נודע כי מיקרוסטרטג'י (MicroStrategy), ענקית הבינה העסקית הנסחרת בנאסדק (MSTR), דיווחה על 917.8 מיליון דולר Impairment Charge שמשקף הפסד הוני שנגרם בגין ירידת הערך של ביטקוין (BTC) מאז שרכשה את המטבעות שברשותה.

בנוסף, במהלך הפגישה דווח כי מייקל סיילור, מייסד ומנכ"ל החברה, יפנה את כסאו כמנכ"ל וישמש כיו"ר דירקטוריון החברה בלבד החל מיום שני הקרוב (ה-8 לאוגוסט). סיילור יוחלף על ידי פונג לה (Phong Le), אשר כיהן כנשיא מיקרוסטרטג'י ובעבר כיהן כסמנכ"ל התפעול וכסמנכ"ל הכספים שלה.

הדיווח על ירידת הערך

מאז חודש אוגוסט 2020 קנתה מיקרוסטרטג'י 129,699 מטבעות ביטקוין במחיר ממוצע של 30,664 דולר למטבע. כאשר בנובמבר 2021 ביטקוין הגיע לשיא של כל הזמנים שלו עם מחיר של 68,000 דולר, שווי החזקות החברה במטבע היה כ-8 מיליארד דולר. כיום, כאשר שער הביטקוין נע סביב מחיר של 23,000 דולר, ערך ההחזקות הוא כ-2.9 מיליארד דולר.

כאמור, המאזן של מיקרוסטרטג'י לרבעון השני של השנה הראה הפסד הוני של 917.8 מיליון דולר בגין ירידת הערך של ביטקוין לעומת מחיר המטבע כאשר החברה רכשה אותו. לשם השוואה, ברבעון הראשון של השנה מיקרוסטרטג'י הציגה חיוב בגובה 170.1 מיליון דולר בגין ירידת הערך של ביטקוין. פער זה משקף עליה של 440% בגובה ירידת הערך מרבעון לרבעון.

סיילור, המוכר כאחת הדמויות היותר בולטות בעולם העסקים האמריקני מבחינת תמיכתו בביטקוין, אמר כי מיקרוסטרטג'י צפתה את התנודתיות במחיר המטבע. לדבריו, משמעות התנודתיות היא שביטקוין מעניין יותר ולכן החברה (שמשקיעה בו) מעניינת יותר. הוא הוסיף כי התנודתיות משקפת חיוניות וכי מיקרוסטרטג'י הצליחה לפתח עמדה מובילה כחברה הגדולה ביותר שמיישמת את סטנדרט הביטקוין ובכך יצרה בידול ויתרון תחרותי שמאפשרים לה ליצור ערך עבור בעלי המניות שלה.

אנדרו קאנג, סמנכ"ל הכספים של החברה, עדכן כי 85,000 מטבעות ביטקוין מתוך כלל החזקות החברה במטבע הינם חופשיים משיעבוד. לדבריו, לחברה יש די והותר בטחונות כדי להתמודד עם כמעט כל רמה של תנודתיות במחיר המטבע.

חילופי התפקידים

בהתייחסו לחילופי התפקידים בחברה אמר סיילור כי הוא מאמין שהמהלך יאפשר למיקרוסטרטג'י לקדם טוב יותר את שתי האסטרטגיות העסקיות המרכזיות שלה, קרי רכישת והחזקת ביטקוין והמשך הגדלת תחום הבינה העסקית. הוא הוסיף כי בתפקיד יו"ר החברה הוא יוכל להתמקד באסטרטגיית רכישת הביטקוין וביוזמות הקשורות למטבע וזאת בזמן שפונג לה ינהל את שאר הפעילות העסקית הענפה של החברה.

פונג לה, המנכ"ל הנכנס, אמר בשיחת ההכנסות כי מיקרוסטרטג'י היא חברה שנמצאת בקטגוריה משל עצמה. לדבריו, החברה היא התאגיד הגדול ביותר בעולם אשר מחזיק בביטקוין והוא אינו צופה שינויים אסטרטגיים מהותיים בנושא זה. לדבריו, הוא וסיילור מתואמים היטב בהשקפתם הן לגבי אסטרטגיית הביטקוין של החברה והן לגבי אסטרטגיית הפיתוח העסקי שלה. הוא הגדיר את חילופי התפקידים כצעד טבעי במה שהוא קורא לו "עסקים כרגיל".

לסיכום

מיקרוסטרטג'י לא קשרה בין חיוב ירידת הערך לבין חילופי התפקידים בחברה, אך לא ניתן להתעלם מהסמיכות בין שתי הידיעות.

בעקבות הידיעות בשיחת ההכנסות הרבעונית ירדה מניית החברה ב-1.2% וזאת לאחר שאיבדה השנה כחצי משוויה.

כעת נותר יהיה לראות האם חילופי התפקידים יובילו לשינוי כזה או אחר באסטרטגיה העסקית של מיקרוסטרטג'י בנוגע לביטקוין והאם מעמדו הדומיננטי של סיילור בחברה ובעולם המטבעות הדיגיטליים יישמר.

קבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות מעולם הקריפטו ישירות למייל שלכם:

שתפו:

פיני שרגיל בן סירה

פיני שרגיל בן סירה

פיני הוא איש הייטק בעברו, שמגיע מתחום הכתיבה, ניהול התוכן והתקשורת השיווקית. לאחרונה החל את דרכו במרחב המרתק והאינסופי של הקריפטו. מתעניין באופן בו הרעיונות והטכנולוגיות של עולמות הבלוקצ'יין והקריפטו ישפיעו על מבני הכוח החברתיים והכלכליים בעולם.
פיני שרגיל בן סירה

פיני שרגיל בן סירה

פיני הוא איש הייטק בעברו, שמגיע מתחום הכתיבה, ניהול התוכן והתקשורת השיווקית. לאחרונה החל את דרכו במרחב המרתק והאינסופי של הקריפטו. מתעניין באופן בו הרעיונות והטכנולוגיות של עולמות הבלוקצ'יין והקריפטו ישפיעו על מבני הכוח החברתיים והכלכליים בעולם.

שנת 2024 היא שנת הקריפטו

תנו לנו ללמד אתכם איך
לסחור ולהרוויח!

אל תפספסו את ההזדמנות - נותרו 5 מקומות אחרונים

👇השאירו פרטים עכשיו👇

הירשמו עוד היום והתחילו להרוויח

קורס מסחר בקריפטו

הקורס הפרונטלי המקצועי והמקיף ביותר בישראל

מומחה מומלץ

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

cropped-logo-cryptojungle-2.png

להתחברות מלאו שם משתמש וסיסמה

פרטייך התקבלו בהצלחה! 🎉

בנתיים, יש לך אפשרות לבחור מבין הפעולות הבאות:

דילוג לתוכן