[דעה] מ-2017 ועד היום: השינוי שעברתי דרך שוק הביטקוין

התפתחות
טור דעה מאת דור אופיר, סטודנט לכלכלה ומדעי המחשב וחלק מצוות CryptoJungle

באוקטובר 2017, כחייל משוחרר שחוסך לטיול הגדול, לא ידעתי שום דבר על ביטקוין. לא שמעתי או הכרתי אותו מלפני כן. אם לומר בכנות, זה גם לא עניין אותי. עבדתי באבטחה, חסר דאגות, חולם על ארגנטינה. 

בדיוק באותו הזמן מאחורי הקלעים, הביטקוין כבר מתחיל להתפוצץ. המחיר עלה, התקשורת שאגה, השיח גבר, אבל אני הייתי בשלי.

באחת ממשמרות הלילה הראשונות שלי, הצטרף אליי מישהו שחפף אותי על הנהלים החדשים. הבחנתי שהוא מאוד אינטליגנטי. רוב הזמן הוא דיבר ואני הקשבתי – וכך הכרתי את הביטקוין בפעם הראשונה. הוא הסביר לי את הפוטנציאל של הביטקוין תוך כדי שהוא שולף את הסמארטפון שלו ומראה לי את המחיר שנמצא בעלייה. זה תפס אותי ולא רציתי לפספס את ההזדמנות להרוויח. היה משהו בחשיבה של הבחור הזה שמגנט אותי. הרגשתי שזה דור אופיר מהעתיד שמדבר אליי, וזה היה די מדהים. אם נדבר בכנות, עניין אותי יותר להרוויח כסף ולא קלטתי לגמרי איך הכל עובד, אבל זה היה נראה מגניב, זורם, אף פעם לא השקעתי במשהו, אז חשבתי: למה לא?

זמן קצר לאחר מכן קניתי את הביטקוין הראשון שלי במחיר של 5,000 דולר.

לחיות בתוך הבועה

היה לי מזל גדול. עבר רק חודש וחצי מהרגע שרכשתי את הביטקוין והוא כבר יותר משילש את מחירו! ואני? בהיי של החיים! כל רגע מסתכל לבדוק את המחיר וכל פעם הוא גבוה יותר. אופוריה. מכירים?

אז מתברר שלא רק אני הייתי באופוריה, אלא גם מיליוני אנשים ברחבי העולם. באותם חודשים של סוף 2017 שוק הביטקוין היה בטירוף: כולם רצו לקנות, היו תורים ארוכים בכספומטים וכולם התרוצצו בשביל לקנות מכיוון שמהעלייה הזאת לא היה אפשר להתעלם.

אז מה עושים במצב כזה אם יש לך כבר ביטקוין? מוכרים כמובן! זה הרי מה שרציתי מהתחלה לא? להרוויח. הביטקוין הגיע באותו שנה לכמעט 20,000 דולר. אז בסוף מכרתי חלק ממה שהיה לי לשני הייטקיסטים נחמדים שהפצירו בי למכור להם את הכל ולא רק חלק. 

כמובן שזו הייתה בועה. לא מעט זמן אחרי, כשאני כבר מטייל בדרום אמריקה, הביטקוין התרסק והבועה התפוצצה. לאחר מספר חודשים חזרתי לארץ, אבל הביטקוין עדיין מסקרן אותי. למרות שהוא כבר לא מעניין אף אחד, הוא עדיין היה שם. אז התחלתי לנסות להבין קצת יותר לעומק מה זה ביטקוין ולמה הוא כבר לא נחשק כמו בעבר. אחרי שקצת בודקים וחוקרים אותו, מגלים כי יש רעיון מאחוריו עם פוטנציאל לשינוי עצום. מעטים האנשים שהחזיקו ביטקוין בשנת 2017 הבינו באמת מה הוא מייצג, וכך גם אני. אבל עכשיו אני מבין. נפל לי האסימון שאני חייב שיהיה לי ביטקוין, לא בשביל להרוויח, אלה בשביל העתיד והביטחון שלי. 

המשפחה והחברים כבר תייגו אותי בתור מעריץ מושבע של ביטקוין ואני יכול להבין למה. להמון אנשים זה יישמע מנותק מהמציאות. אבל לדעתי המציאות משתנה מהר משאנחנו חושבים, במיוחד בימינו אנו, ובמיוחד לאור המשבר שהוחמר בגלל הקורונה.

למה בעצם אני כותב את כל זה? 

חשוב לי להעביר את ההרגשה שלי ואת השינוי שעברתי. הביטקוין כאן להישאר, להישאר ולשנות. הוא כבר משנה. אנחנו עכשיו בחודש דצמבר 2020 והגענו שוב לאותם המחירים שהיו אז בשיא הטירוף של 2017, רק שהפעם אין בועה, אין 'הייפ' ורדיפת הבצע כמעט לא מורגשת. השוק הרבה יותר בשל וערוך, הסנטימנט אופטימי יותר, ובפנים? הרגשה רגועה ושלווה יותר. לדעתי, אם הגענו עד לכאן אנחנו צועדים בכיוון אחד למהפכה הבאה בעולם הפיננסי. לאחר זמן לא מבוטל של למידה, אני יודע ומרגיש מוכן הפעם, אז אל תגרמו לי להגיד "אמרתי לכם". 

אגב, אני לא כאן כדי לשכנע אתכם או להמליץ לכם לקנות ביטקוין, או להיות חסידים של טכנולוגיית הבלוקצ'יין ומטבעות דיגיטליים. אני כאן כדי לנסות לפתוח לכם את העיניים ולהאיר לכם עולם מהפכני שעדיין בחיתוליו, בין אם תרצו להאמין או לא.

קבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות מעולם הקריפטו ישירות למייל שלכם:

שתפו:

דור אופיר

דור אופיר

ביטקוינר, מגיע מעולם ניהול פרויקטים בשיווק דיגיטלי, בעל רקע מעולם הכלכלה ובשנים האחרונות גם מתעשיית הקריפטו. דור מאמין שהאינטרנט בשילוב תעשיית הבלוקצ'יין והקריפטו יובילו את העתיד הכלכלי והפסיכולוגי של האנושות בדורות הבאים. https://twitter.com/Dor_Ophir
דור אופיר

דור אופיר

ביטקוינר, מגיע מעולם ניהול פרויקטים בשיווק דיגיטלי, בעל רקע מעולם הכלכלה ובשנים האחרונות גם מתעשיית הקריפטו. דור מאמין שהאינטרנט בשילוב תעשיית הבלוקצ'יין והקריפטו יובילו את העתיד הכלכלי והפסיכולוגי של האנושות בדורות הבאים. https://twitter.com/Dor_Ophir

מומחה מומלץ

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

cropped-logo-cryptojungle-2.png

להתחברות מלאו שם משתמש וסיסמה

דילוג לתוכן