המיליארדר ריי דאליו: “ביטקוין אלטרנטיבה מעניינת לזהב”

עד לאחרונה ריי דאליו, המיליארדר ומנהל ההשקעות של קרן הגידור Bridgewater Associates לא נמנה בין מעריציו של המטבע המבוזר ביטקוין.

בעבר, ואמר שלא יוכל לשמש כאמצעי לשמירה על ערך בגלל התנודתיות הגדולה שלו. יתרה מכך, אמר דאליו כי במידה וביטקוין אכן יצבור תאוצה ואימוץ – כשיתחיל להתחרות באמת במטבעות לאומיים, הוא יוצא מחוץ לחוק וייהפך ל”מסוכן מדי כדי להשתמש בו”.

אך לפני מספר שבועות חל היפוך.

“אולי אני מפספס משהו”

באמצע נובמבר צייץ בטוויטר דאליו שייתכן שהוא מפספס משהו בנוגע לביטקוין, לאחר שהמטבע חזר לשיא כל הזמנים. ריי דאליון ביטקוין

הוא ביקש מ-500,000 עוקביו להסביר לו מה הוא מפספס, לאחר שפירט להם את החששות שלו כלפי ביטקוין ושהוא “פתוח לתיקונים”.

אכן, אחרי שמשקיעים מוערכים מוול סטריט כגון המיליארדרים פול טודור ג’ונס וסטנלי דרוקנמילר מתבטאים בפומבי בחיוב על ביטקוין כאמצעי לשמירה על ערך ו”זהב דיגיטלי”, מישהו תיקן אותו.

“ביטקוין אלטרנטיבה מעניינת לזהב”

כעת, הוא מרכך את עמדתו.

בדיון שאלות ותשובות פתוח שנערך ברשת החברתית Reddit נשאל דאליו האם הוא מוצא את ביטקוין כתשובה לפערי ההון שנוצרו בעקבות המערכת המוניטרית האמריקנית.

דאליו לקח את התשובה לכיוון שלו, ובחר להתרכז במה שמשקיעים עצמאיים צריכים לעשות כדי להגן על כוח הקנייה שלהם, וכנראה, לנהוג כמו הכסף החכם של מיליארדרים כמותו.

אחת הדרכים שהציע הייתה לקנות ביטקוין.

“אני חושב שביטקוין (ומטבעות דיגיטליים נוספים) גיבשו את עצמם בעשור האחרון כנכסים אלטרנטיביים מעניינים כמו זהב,” הוא אמר. “עם דמיונות והבדלים לזהב ולאמצעים נוספים לשמירה על ערך אשר מוגבלים בהיצעם וניידים (בניגוד לנדלן)”.

התגובה הזאת בהחלט מעידה שדאליו מבין את תועלתו של ביטקוין כגידור מאינפלציה, אך הוא עדיין סקפטי לגביו לאור התנודתיות הגדולה אשר פוגעת באפשרות שלו לשמש כאמצעי לשמירה על ערך בטווח הארוך.

מה שהוא שוכח, כמובן, הוא שככל שביטקוין יגדל יותר, כך התנודתיות תפחת.

שתפו:

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
בן סמוחה

בן סמוחה

שותף-מייסד של CryptoJungle, יזם צעיר, בעל ידע מקצועי נרחב בעולם הבלוקצ'יין שנצבר לאחר תקופה ארוכה של למידה, מחקר ומסחר. מייסד קהילת הבלוקצ'יין בדרום הארץ ומעביר הרצאות על עולם המטבעות הקריפטוגרפיים.
בן סמוחה

בן סמוחה

שותף-מייסד של CryptoJungle, יזם צעיר, בעל ידע מקצועי נרחב בעולם הבלוקצ'יין שנצבר לאחר תקופה ארוכה של למידה, מחקר ומסחר. מייסד קהילת הבלוקצ'יין בדרום הארץ ומעביר הרצאות על עולם המטבעות הקריפטוגרפיים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

חדש: קורס האונליין שלנו הושק ואתם מקבלים 30% הנחה!