בואו ללמוד על ניתוח טכני בוובינר חינמי שיתקיים ב-20 ביוני ב-20:30 – מספר המקומות מוגבל!

לא רק לסוחרים: חשד כי חמאס נעזר בבינאנס למימון פעילותו

חמאס קיבל תרומות בביטקוין בשווי של למעלה מ-100,000 דולר והשתמש בזירת המסחר בינאנס כדי למשוך את הכספים. בבינאנס אמרו שהקפיאו את הארנק המשויך לחמאס.
hamas bitcoin

על לפי אתר החדשות קוינדסק (Coindesk), ארגון הטרור חמאס קיבל תרומות בביטקוין בשווי של כ-100,000 דולר.

קרוב למאה כתובות ביטקוין אותרו על ידי CipherTrace, חברת ניתוח בלוקצ’יין ש”חרטה על דגלה להפוך את עולם המטבעות הדיגיטליים למקום בטוח יותר”. שתי חברות ניתוח בלוקצ’יין נוספות, Crystal Blockchain ו-Elliptic, חיזקו זאת.

הכתובות השונות קיבלו תרומות בסכום של קרוב ל-2 ביטקוין בחודש מאי. לאחר קבלת המטבעות, הם אוחדו לארנק אחד וממנו נשלחו לזירת מסחר, ככל הנראה בינאנס (Binance). 

חמאס פרסם את קמפיין התרומות בביטקוין באמצעות הרשת החברתית טוויטר והאתר הרשמי של הארגון. ארגון הטרור קיבל יותר מ-100,000 דולר בתרומות בביטקוין מאז 2019, כאשר רוב הכספים, בשווי של מעל 73,000 דולר, נתרמו החל מתחילת הקונפליקט האחרון בעזה ב-10 למאי. 

מתחילת חודש מאי, מטבעות ביטקוין מהארנק של חמאס נשלחו לבינאנס בשלוש טרנזקציות, כאשר האחרונה בוצעה לפני שלושה ימים בלבד, ב-6 ביוני. מבינאנס נטען כי זירת המסחר חסמה את הארנק לאחר שקוינדסק פנו אליהם בעניין. 

מחלקת המשפטים של ארה”ב נגד גדודי עז א-דין אל-קסאם

באוגוסט 2020, מחלקת המשפטים של ארה”ב (DOJ) הגישה תלונה רשמית המאשימה את גדודי עז א-דין אל-קסאם בהלבנת כספים, פעילות עסקית של העברת כספים ללא רישיון, ומתן תמיכה כלכלית לארגון הטרור חמאס. 

על פי ה-DOJ, גדודי עז א-דין אל-קסאם גייסו כספים באמצעות ביטקוין משנת 2019. תחילה, באמצעות קוינבייס ולאחר מכן באמצעות ארנק פרטי. כדי להקשות על איתור התרומות, בחמאס נעזרו בתוכנה המייצרת כתובת ייחודית עבור כל תרומה חדשה. 

זירות מסחר נוספות בשימוש חמאס

מוקדם יותר השנה חמאס השתמשו גם בפלטפורמת המסחר LocalBitcoins, המאפשרת למשתמשים לקנות ולמכור ביטקוין ישירות זה מזה במגוון אפשרויות תשלום.

בשנים האחרונות חמאס השתמש בזירות מסחר רבות, ביניהן: קוינבייס (Coinbase), בינאנס (Binance), ביטרקס (Bittrex), פולוניקס (Poloniex), ביטסטאמפ (Bitstamp), הואובי (Huobi) ו-Cex.io, אך עד חודש מאי התרומות לא היו גדולות במיוחד.

בסופו של דבר נראה שהכספים נמשכו מזירות המסחר. באיזה שלב זירות המסחר זיהו והקפיאו את הפעילות הלא חוקית, וכמה כספים בדיוק חמאס הצליח למשוך לפני כן אינו ידוע בשלב זה.

שתפו:

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
דאיה מורטי

דאיה מורטי

יזם, מורה ויוצר תוכן בעולם הקריפטו והבלוקצ'יין.
דאיה מורטי

דאיה מורטי

יזם, מורה ויוצר תוכן בעולם הקריפטו והבלוקצ'יין.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

cropped-logo-cryptojungle-2.png

להתחברות מלאו שם משתמש וסיסמה

בואו ללמוד על ניתוח טכני בוובינר חינמי שיתקיים ב-20 ביוני בשעה - 20:30

מספר המקומות מוגבל!