משרד האוצר האמריקני: הטענות שהחמאס מממן טרור דרך קריפטו – הוצאו מפרופורציה

תת שר האוצר הממונה על מודיעין פיננסי העיד בפני הקונגרס ומסר שהיקף הכספים שארגון הטרור קיבל במטבעות דיגיטליים היה זניח ביחס לאמצעי מימון מסורתיים
בריאן נלסון, תת שר האוצר האמריקני בעדותו מול ועדת הקונגרס

מיד לאחר מתקפת חמאס על ישראל ב-7 באוקטובר האשימו פוליטיקאים אמריקנים את תעשיית הקריפטו בטענה ששימשה להעברת מימון בסכומים משמעותיים לארגון הטרור תוך עקיפת סנקציות. כעת בכיר במשרד האוצר האמריקני מפריך טענות אלה.

באמצע אוקטובר פירסם הוול סטריט ג'ורנל ידיעה שלפיה עשרות מיליוני דולרים הועברו במטבעות דיגיטליים לחמאס ולג'יהאד האיסלאמי. הפרסום בוול סטריט ג'ורנל התבסס על דוח של חברת ניתוח הבלוקצ'יין אליפטיק (Elliptic). אולם זמן קצר לאחר מכן אליפטיק עדכנה את הנתונים שפרסמה, והודתה שהפרסום המקורי לא דייק בנוגע להיקף הנכסים הדיגיטליים שהגיעו בפועל לידיהם של הטרוריסטים.

להזניק את הקריירה שלך – תעודת מומחה בלוקצ׳יין 
תעניק
 לך יתרון נדירלשריון מקום

להזניק את הקריירה שלך – תעודת מומחה בלוקצ׳יין תעניק לך יתרון נדירלשריון מקום

בעקבות העדכון שהעלו באליפטיק, יחד עם מידע שפרסמה חברת ניתוח האון-צ'יין צ'יינאליסיס (Chainalysis), פרסם הוול סטריט ג'ורנל תיקון לדיווח המקורי, אולם זה לא מנע מכמה פוליטיקאים אמריקנים, בהם אליזבת וורן ושרוד בראון הדמוקרטים, להתבסס על המידע שפורסם בהתחלה כדי לתקוף את תעשיית הקריפטו ולדרוש חקיקה מגבילה ונוקשה על התעשייה בהצדקה של ביטחון לאומי.

הטענה שהיקף השימוש של חמאס בקריפטו היה נמוך משמעותית ממה שפורסם קיבלה אתמול אישור נוסף, והפעם מאחד הבכירים במשרד האוצר. אתמול העיד מול ועדת הקונגרס לשירותים פיננסיים תת שר האוצר האמריקני הממונה על מניעת מימון טרור ומודיעין פיננסי בריאן נלסון. בעדות שמסר אמר נלסון בהקשר למקורות המימון לחמאס באמצעות מטבעות דיגיטליים כי "אנחנו לא מעריכים שהמספר הזה הוא גבוה במיוחד".

ארגוני הטרור עדיין מעדיפים את האמצעים המסורתיים

"למען הסר ספק, החמאס משתמש בקריפטו בסכומים נמוכים יחסית בהשוואה למה שדווח בהרחבה", הבהיר חבר הקונגרס טום אמר הרפובליקני בתגובה לדבריו של נלסון. "זוהי אכן ההערכה שלנו", אישר נלסון.

בעדותו מסר נלסון כי ארגוני הטרור עדיין מעדיפים להשתמש בשירותים ומוצרים מסורתיים להשגת מימון, ואף סיפר כי משרד האוצר הטיל סנקציות על עסקים וחברות פיננסים שחמאס השתמשו בשירותיהם.

העברת כספים למימון טרור באמצעות תשתיות בלוקצ'יין אולי מאפשרת לארגוני הטרור לנסות לעקוף את המגבלות המוטלות על העברות כספים דרך הבנקים בשל הסנקציות המוטלות עליהם, אולם מכיוון שכל פעולה על הבלוקצ'יין היא שקופה וניתנת לאיתור, בפועל השימוש במטבעות דיגיטליים יכול דווקא להקל על גורמי האכיפה לזהות ניסיונות למימון טרור ולמנוע זאת.

בעקבות מתקפת החמאס התגייסה קהילת הקריפטו הישראלית ותומכי ישראל בעולם בהובלת קהילת קריפטו-ג'ונגל, והפעילה רשת של פעילים שסייעו לאתר ולדווח על כתובות ארנקים המשמשים לגיוס כספים לארגוני הטרור. רשימת כתובות אלה הועברה לרשויות החוק שפנו לבורסות שבהן הוחזקו הכספים וכך עצרו למעשה העברות כספים לחמאס.

 

בתמונה: בריאן נלסון, תת שר האוצר האמריקני בעדותו מול ועדת הקונגרס. צילום מסך מערוץ היוטיוב של הקונגרס

קבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות מעולם הקריפטו ישירות למייל שלכם:

שתפו:

אהרן פורת

אהרן פורת

פעיל, יזם ומשקיע בתחום הקריפטו מאז 2013. עיתונאי לשעבר - מעריב, כלכליסט ומקור ראשון. כיום לומד לתואר שני במדיניות ציבורית באוני' ת"א. מאמין גדול ביכולת של טכנולוגיית בלוקצ'יין והקריפטו להביא את פוטנציאל שיתוף הפעולה האנושי לשיאים חדשים.
אהרן פורת

אהרן פורת

פעיל, יזם ומשקיע בתחום הקריפטו מאז 2013. עיתונאי לשעבר - מעריב, כלכליסט ומקור ראשון. כיום לומד לתואר שני במדיניות ציבורית באוני' ת"א. מאמין גדול ביכולת של טכנולוגיית בלוקצ'יין והקריפטו להביא את פוטנציאל שיתוף הפעולה האנושי לשיאים חדשים.

שנת 2024 היא שנת הקריפטו

תנו לנו ללמד אתכם איך
לסחור ולהרוויח!

אל תפספסו את ההזדמנות - נותרו 5 מקומות אחרונים

👇השאירו פרטים עכשיו👇

הירשמו עוד היום והתחילו להרוויח

קורס מסחר בקריפטו

הקורס הפרונטלי המקצועי והמקיף ביותר בישראל

מומחה מומלץ

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

cropped-logo-cryptojungle-2.png

להתחברות מלאו שם משתמש וסיסמה

פרטייך התקבלו בהצלחה! 🎉

בנתיים, יש לך אפשרות לבחור מבין הפעולות הבאות:

דילוג לתוכן