לראשונה מזה 8 שנים: 540 מיליון ד' במטבעות ביטקוין "רדומים" זזו

על פי ניתוחי אונצ'יין, אותרו רצף של 11 עסקאות בסך 11,325 מטבעות ביטקוין שעברו מארנקים לא ידועים שנוצרו ב-2014, למספר רב של כתובות נמענים.
11000 מטבעות ביטקוין

הרבה מאוד מטבעות ביטקוין, 11,325 אם לדייק, מארנקים שנוצרו ב-2014 זזו אתמול (ג') לאחר 7.7 שנים בהן היו "רדומים", הכספים עשויים להיות קשורים לפריצת עבר ל-Cryptsy, בורסת המטבעות הדיגיטליים בראשות פול ורנון שהושבתה בסוף 2015.

לאחרונה, בסוף ינואר 2022, הודיע ​​משרד המשפטים האמריקני (DOJ) כי הפליל את ורנון על גניבה לכאורה של יותר ממיליון דולר מארנקי מטבעות דיגיטליים. משרד המשפטים אמר שוורנון, הידוע גם בשם 'ביג ורן', גנב מחשבונות שונים בתקופה שבין מאי 2013 למאי 2015 והפקיד את הכספים הגנובים לחשבון הבנק שלו.

הכספים שעברו ב-29 במרץ 2022 מגיעים מכתובות ארנקי ביטקוין (BTC) שנוצרו ב-29 ביולי 2014. כל ה-11,325 מטבעות תועדו זזים בבלוק מספר 729,587. הטרנסקציות נתפסו על ידי Btcparser.com, ו-Whale Alert. "הכמות העצומה של BTC רדום שתועדה בפוסטים הקודמים קשורה אולי לפריצה/גניבה של Cryptsy", צייץ החשבון הרשמי של Whale Alert. ניתוח אונצ'יין (Onchain) מראה כי ייתכן שמקורם של 11,325 מטבעות הביטקוין אכן מגיע מ-Cryptsy.

האם המטבעות אצל ממשלת ארה"ב?

מאגרי הביטקוין נותרו פעילים במשך יותר משבע שנים, ויש אנשים שחושדים שהמטבעות עשויים להיות בידי ממשלת ארה"ב. הספקולציות נובעות ממטבעות שנגנבו בפריצה האחרונה מבורסת ביטפינקס (Bitfinex) שזזו השנה, יחד עם כתב האישום המקרי והאחרון של ​​משרד המשפטים האמריקני נגד ורנון. עם זאת, בניגוד למטבעות מהפריצה של ביטפינקס שהתאחדו לכתובת אחת, ההעברות שבוצעו בבלוק מספר 729,587 נשלחו למספר רב של כתובות.

לדוגמה, חשבון אחד שלח 1,000 BTC ל-59 נמענים שונים. וכתובת אחרת שלחה 1,325 מטבעות ל-78 כתובות של נמענים שוים גם כן.  בזמן הטרנסקציה, 11,325 מטבעות הביטקוין היו שווים כ-540 מיליון דולר לפי שער הביטקוין של היום. למרות שמשרד המשפטים האמריקני הפליל את ורנון, מנכ"ל Cryptsy לשעבר עדיין במנוסה ואף אחד לא יודע היכן הוא נמצא.

בשנת 2016, ה"מיאמי ניו טיימס" פרסם דו"ח תחקיר שאמר שוורנון וחברתו נסעו לסין. כך סיפרה אשתו של ורנון באותה עת, ובעקבות הדיווח, ורנון דיבר לכאורה עם ה"מיאמי ניו טיימס" בראיון בלעדי. לפי 'ביג ורן' לפני הראיון לכאורה, 13,000 מטבעות ביטקוין נגנבו מהבורסה. בנוסף, דיווחה הבורסה על איבוד נוסף של  300,000 מטבעות לייטקוין (LTC).

קבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות מעולם הקריפטו ישירות למייל שלכם:

שתפו:

דור אופיר

דור אופיר

ביטקוינר, מגיע מעולם ניהול פרויקטים בשיווק דיגיטלי, בעל רקע מעולם הכלכלה ובשנים האחרונות גם מתעשיית הקריפטו. דור מאמין שהאינטרנט בשילוב תעשיית הבלוקצ'יין והקריפטו יובילו את העתיד הכלכלי והפסיכולוגי של האנושות בדורות הבאים. https://twitter.com/Dor_Ophir
דור אופיר

דור אופיר

ביטקוינר, מגיע מעולם ניהול פרויקטים בשיווק דיגיטלי, בעל רקע מעולם הכלכלה ובשנים האחרונות גם מתעשיית הקריפטו. דור מאמין שהאינטרנט בשילוב תעשיית הבלוקצ'יין והקריפטו יובילו את העתיד הכלכלי והפסיכולוגי של האנושות בדורות הבאים. https://twitter.com/Dor_Ophir

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מומחה מומלץ

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

cropped-logo-cryptojungle-2.png

להתחברות מלאו שם משתמש וסיסמה

דילוג לתוכן