תביעה נוספת בדרך? חברת Bitwise שוקלת צעדים משפטיים נגד ה-SEC

לאחר שהרשות לניירות ערך האמריקנית (SEC) דחתה ביוני את בקשת Bitwise לאשר לה קרן סל על ביטקוין, החברה שוקלת את המשך צעדיה.
ביטווייז גרייסקיל SEC

הרשות לניירות ערך האמריקנית (SEC) דחתה ביוני את בקשתן של גרייסקייל (Grayscale), קרן ההשקעות הגדולה ביותר בעולם המטבעות הדיגיטליים, ושל ביטווייז (Bitwise), אחת מחברות ניהול הנכסים הדיגיטליים הגדולות בעולם, לאשר להן קרנות סל על ביטקוין בשוק הספוט. לאחר שגרייסקייל החליטה להגיש תביעה נגד ה-SEC בגין הדחיה, גם בביטווייז שוקלים את האפשרות.

ביטווייז מנהלת בין השאר את מדד הקריפטו BITW, אשר עוקב אחר החשיפה לנכסים דיגיטליים. נכון ל-2021 החברה ניהלה נכסים בשווי 1.3 מיליארד דולר.

קת'רין דאולינג, האחראית על נושא הציות לרגולציה ולכללי הממשל התאגידי (CCO, ר"ת Chief Compliance Officer) בביטווייז, אמרה אתמול (ג') כי האפשרות להגיש תביעה נגד ה-SEC בגין פסילת הבקשה לאשר לחברה קרן סל על ביטקוין (BTC), עדיין נמצאת על השולחן.

כל האפשרויות פתוחות

בקשתה של ביטווייז נדחתה על ידי הרשות לניירות ערך האמריקנית באותו יום בו נדחתה בקשתה של גרייסקייל. בקשה זו, שהוגשה באוקטובר 2021 והיתה השניה שהוגשה על ידי החברה ל-SEC, נתמכה על ידי מחקר בן 150 עמודים שביטווייז ערכה ואשר עסק בגורמים המשפיעים על מחיר הביטקוין.

כשבוע לפני הדחיה ביוני אמר מאט הוגאן, מנהל תחום ההשקעות בביטווייז, כי למרות תוכניותיה של גרייסקייל לתבוע את ה-SEC, ביטווייז ככל הנראה תמשיך בגישתה ממוקדת המחקר. לדבריו, ב-SEC שואלים שאלות חשובות ובמקרה שהם ידחו את הבקשה, ביטווייז תבחן על איזה בסיס היא נדחתה והאם ניתן להתייחס לנימוקי הדחיה באמצעות מחקר.

דבריה של דאולינג אתמול (ג') מעידים על שינוי אפשרי במדיניות החברה בנושא. דאולינג הדגישה כי ביטווייז מקיימת דיאלוג חיובי ואקטיבי עם ה-SEC עוד מאז שזו דחתה את בקשתה הראשונה של החברה לאישור קרן סל על ביטקוין ב-2019. לדבריה, הגישה המעודדת ליבון של הסוגיות באמצעות דיאלוג ונסיון משותף לענות על שאלות מורכבות, אינה תמיד עובדת ולכן ביטווייז אכן שוקלת גם את האפשרות של צעדים משפטיים.

לסיכום

בשלב זה לא ברור מהם סיכויי ההצלחה של של גרייסקייל (שכבר נקטה בצעדים משפטיים) ושל ביטווייז (שבינתיים רק שוקלת את האפשרות) וזאת בהתחשב בכך שלרשות לניירות ערך האמריקנית יש סמכות ברורה להחליט על הרגולציה בתחום.

בנוסף, הליך משפטי עלול להימשך זמן רב. קרייג סאלם, מנהל התחום המשפטי בגרייסקייל, אמר השבוע כי התביעה שהחברה הגישה נגד ה-SEC עלולה להימשך בין שנה לשנתיים.

כמוכן, נכון לעכשיו לא נראה כי ה-SEC שוקלת לשנות את דעתה בנושא קרנות הסל על ביטקוין. גארי גנסלר, יו"ר ה-SEC, אמנם הגדיר ביוני את ביטקוין כסחורה והדגיש כי הוא מבחין בין ההתייחסות לביטקוין לבין ההתייחסות אל כל שאר המטבעות הדיגיטליים, אך בפועל השקפה זו לא השפיעה על החלטת ה-SEC בעניינן של גרייסקייל וביטווייז. עובדה זו מעלה את השאלה מדוע מאושרות קרנות סל על סחורות אחרות ולא על המטבע שיו"ר ה-SEC הגדיר במפורש כסחורה.

קבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות מעולם הקריפטו ישירות למייל שלכם:

שתפו:

פיני שרגיל בן סירה

פיני שרגיל בן סירה

פיני הוא איש הייטק בעברו, שמגיע מתחום הכתיבה, ניהול התוכן והתקשורת השיווקית. לאחרונה החל את דרכו במרחב המרתק והאינסופי של הקריפטו. מתעניין באופן בו הרעיונות והטכנולוגיות של עולמות הבלוקצ'יין והקריפטו ישפיעו על מבני הכוח החברתיים והכלכליים בעולם.
פיני שרגיל בן סירה

פיני שרגיל בן סירה

פיני הוא איש הייטק בעברו, שמגיע מתחום הכתיבה, ניהול התוכן והתקשורת השיווקית. לאחרונה החל את דרכו במרחב המרתק והאינסופי של הקריפטו. מתעניין באופן בו הרעיונות והטכנולוגיות של עולמות הבלוקצ'יין והקריפטו ישפיעו על מבני הכוח החברתיים והכלכליים בעולם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מומחה מומלץ

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

cropped-logo-cryptojungle-2.png

להתחברות מלאו שם משתמש וסיסמה

דילוג לתוכן