הקרב על ה-900 מיליון ד': התאומים וינקלווס קוראים לפיטורי מנכ"ל DCG

במכתב השני תוך שבוע הם יוצאים נגד הונאות שבוצעו ע"י בארי סילברט בצורה פומבית, שמגיב: "האשמות חסרות בסיס".
וינקלווס

התאומים טיילר וקמרון וינלקווס, "מיליארדרי הביטקוין", יוצאים לקרב פומבי נגד מנכ"ל Digital Currency Group (ר"ת DCG), בארי סילברט בעקבות 900 מיליון דולר השייכים ללקוחותיהם.

השניים הינם הבעלים של בורסת ג'מיני (Gemini), המפעילה שירות Earn שאיפשר ללקוחותיהם להפקיד כספים ולהרוויח תשואות מהלוואות וסטייקינג. השירות הזה התאפשר באמצעות ג'נסיס (Genesis), חברת הבת של DCG, אשר כחברת הלוואות קריפטו מפוקחת בארה"ב ונחשבה בין המהימנות ביותר להפקדת כספים למטרות אלו.

בעיצומו של אפקט ההדבקה שנגרם כתוצאה מקריסת FTX, התברר כי גם ג'נסיס הייתה חשופה מאד, וכתוצאה – גם DCG. כתוצאה, ג'נסיס הקפיאה משיכות כספים מהפלטפורמה כדי למנוע ריצה אל הבנק, ובינתיים – המפקידים, וביניהם 340,000 לקוחות Gemini שהחזיקו 900 מיליון דולר ב-Gemini, מחכים לעדכון.

אך הסבלנות של "מיליארדרי הביטקוין" נגמרה.

במכתב הראשון: "תפסיק להתחמק"

ב-2 בינואר התפרסם המכתב הראשון בטוויטר. במסגרתו, סיפרו התאומים כי במהלך 6 השבועות מאז הקפאת המשיכות, הם פעלו בתום לב וניסו להגיע לפתרון באמצעות שיתוף פעולה. "בכל פעם שביקשנו ממך לקיים איתנו שיחה ממשית, התחבאת מאחורי עורכי דין, בנקאים ותהליכים," נכתב במכתב.

הטונים עלו בעקבות תביעה שהוגשה נגד Gemini ע"י משקיעים שהחזיקו בה בכספים, בטענת שביצעה הונאת משקיעים והפרה חוקי ני"ע בשירות Earn.

סילברט הגיב בטוויטר ורשם ש-"DCG לא לוותה 1.675 מיליארד דולר מג'נסיס," כפי שנטען במכתב, "DCG לא פספסה תשלומי ריביות… והעבירה הצעה ל-Gemini ב-29 בדצמבר ללא תגובה."

בתגובה, קמרון הגיב שסילברט צריך להפסיד להעמיד פנים שהוא תמים: "אם ככה איך DCG חייבת 1.675 מיליארד ד' לג'נסיס אם לא לוותה את הכסף?," שאל וענה לעצמו: "אה כן, משום שזה שטר חוב." (ולא הלוואה ישירה).

בנוסף, במכתב הראשון שמו התאומים דדליין עד ה-8 בינואר לתגובה פומבית של DCG. לאחר שהתגובה לא הגיעה, התפרסם מכתב שני.

במכתב השני: "תתפטר"

המכתב השני התפרסם אתמול (יום ג') והופנה ישירות למועצה של DCG. במסגרת המכתב התאומים מאשימים את סילברט בהונאה וכי "אין דרך קדימה אם סילברט עדיין המנכ"ל".

"הוא הוכיח את עצמו כלא מתאים להנהלת DCG ואינו מסוגל או יכול למצוא פתרון לנושים שהוא גם הוגן וגם הגיוני."

במכתב בן 4 עמודים מתארים האחים וינקלווס כיצד לדבריהם סילברט רימה משקיעים ובאילו פרקטיקות DCG וג'נסיס השתמשו כדי ליצור רווחים לחברה, תוך לקיחת סיכונים גדולים מאד ללקוחות החברה ואף פרקטיקות חשבונאיות לא חוקיות.

דובר מטעם DCG הגיב כי אלו הן האשמות זדוניות, שקריות ומכפישות את שם הטוב של סילברט והחברה, וכי "החברה שומרת את הזכויות לפעול חוקית בתגובה".

סילברט בתגובה: יש תכנית

מנכ"ל DCG יצא במכתב משלו בו הגיב על טענותיהם של הוינקלווסים כ"האשמות חסרות בסיס ושקריות" והרחיק עצמו מ-FTX וסם בנקמן-פריד. לדברי סילברט ל-DCG מעולם לא היו יחסים עסקיים עם Alameda Research, המשויכת עם FTX.

הבהיר כי שטר החוב של DCG לג'נסיס בגובה 1.1 מיליארד ד' לשנת 2032, וכי במסגרת התביעה של ג'נסיס כנגד קרן Three Arrows Capital בהליך פשיטת הרגל שלה – הועברו למעשה המחויבויות של 3AC ל-DCG, במקום לג'נסיס, בתמורה לתשלום חוב עתידי. כלומר, כרגע "העול" של ה-1.1 מיליארד ד' ירד מן הפרק עד הודעה חדשה אצל DCG, בצורה מעט חמקמקה שלא בטוח שתצליח לעבור בשתיקה במידה וג'נסיס תיאלץ להיכנס להליך חדלות פרעון.

עם זאת, כן נותר חוב של 500 מיליון דולר שצריכים להיות מוחזרים לג'נסיס מ-DCG עד חודש מאי 2023. בנוסף, נותרו חובות שנקובים בביטקוין (4,550 מטבעות) ובביטקוין קאש (בשווי 1.5 מיליון דולר) עם ריביות גבוהות שנעות בין 9 ל-12 אחוזים.

בשורה התחתונה, הצרות של DCG וג'נסיס עדיין גדולות, וישנם רבים בתעשייה שחוששים שתהיה השפעה משנית גם על גרייסקייל (מנהלת הקרנות GBTC ו-ETHE).

בינתיים, כפי שדיווחנו ביום א', התביעות והחקירות נגד הגופים נערמות, והסקנדל רחוק מסיומו.

קבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות מעולם הקריפטו ישירות למייל שלכם:

שתפו:

בן סמוחה

בן סמוחה

בן 32, בוגר תואר לכלכלה וניהול מאוניברסיטת 'בן גוריון', וכעת מרצה באוניברסיטה. בן הקים את CryptoJungle וקהילת 'מדברים קריפטו', שיחדיו מהווים גוף התוכן, האקדמיה והקהילה המובילים והגדולים בישראל. בנוסף, נמנה בין מייסדי עמותת Blockchain B7, ויועץ חיצוני לארגונים בתחום הקריפטו והבלוקצ'יין.
בן סמוחה

בן סמוחה

בן 32, בוגר תואר לכלכלה וניהול מאוניברסיטת 'בן גוריון', וכעת מרצה באוניברסיטה. בן הקים את CryptoJungle וקהילת 'מדברים קריפטו', שיחדיו מהווים גוף התוכן, האקדמיה והקהילה המובילים והגדולים בישראל. בנוסף, נמנה בין מייסדי עמותת Blockchain B7, ויועץ חיצוני לארגונים בתחום הקריפטו והבלוקצ'יין.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מומחה מומלץ

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

cropped-logo-cryptojungle-2.png

להתחברות מלאו שם משתמש וסיסמה

דילוג לתוכן