חששות גדולים: קרן הביטקוין GBTC מבית גרייסקייל נסחרת בהנחת שיא של 43%

זאת בעקבות ג'נסיס גלובל קפיטל, חברת האחות של Grayscale Investmenets, שעצרה השבוע את המשיכות מפלטפורמת ההלוואות שלה בשל בעיות נזילות.
GBTC בשיא ההנחה

הלחץ בשוק המטבעות הדיגיטליים ממשיך, והפעם על מחזיקה הביטקוין הגדולה ביותר בעולם – גרייסקייל (Grayscale). הלחץ הנוסף מגיע לאחר שג'נסיס גלובל קפיטל (Genesis Global Capital) – חברת אחות שלה וחברת בת של Digital Currency Group, עצרה השבוע את משיכות הלקוחות מזרוע ההלוואות שלה בעקבות אפקט ההדבקה מנפילתה של בורסת FTX.

מניות הקרן הגדולה ביותר של גרייסקייל, (GBTC ר"ת Grayscale Bitcoin Trust), הנסחרות מעבר לדלפק (OTC) נסחרות בהנחה שיא חדשה של 43% ביחס למחיר הביטקוין (BTC).

חברת גרייסקייל הרגיעה את המשקיעים ביום רביעי ומסרה כי ג'נסיס "אינה צד נגדי או ספק שירות עבור מוצרים של גרייסקייל", וכי מוצריה "ימשיכו לפעול כרגיל".
מניות GBTC לא נסחרו בפרמיה למחיר הביטקוין הבסיסי מאז מרץ 2021, על פי נתוני Coinglass. ההנחה, שהחלה להתרחב לאחר שהפרמיה התאפסה, התרחבה השנה יחד עם מצוקה הנזילות בשווקי הקריפטו וסירובה של רשות ניירות הערך האמריקאית לאפשר הפיכה של GBTC לקרן סל.

הזדמנויות וספקולציות

עבור חלק מהמשקיעים, ייתכן שהגדילה האחרונה של ההנחה הפכה את GBTC לאטרקטיבי עוד יותר. בלומברג דיווחה כי דיווחה שקטי ווד, המנהלת את Ark Investment Management קנתה יותר מ-315,000 מניות בשווי של כ-2.8 מיליון דולר מוקדם יותר השבוע.

בנוסף, במהלך השבוע המקרה של ג'נסיס עורר ספקולציות רבות ברשת כי גרייסקייל עשויה לשנות את האסטרטגיה הנוכחית שלה, הכוללת שמירה על הקרן תוך כדי תביעה של רשות ניירות ערך בארה"ב.

מסרבת לחשוף כתובות ארנק

גרייסקייל, שיתפה מכתב מ-Coinbase Custody המעיד שכל אחד ממוצרי הקריפטו שלה מגובים במלואם, אך לא סיפקה את כתובות הארנק כדי להציג את נכסי הבסיס שלה כפי שעשו גופים ובורסות נוספים בשבועות האחרונים, לטענתה הסירוב נובע מ"חששות ביטחוניים".

בציוץ ב-18 לנובמבר, כתבה החברה כי  "פאניקה שמעוררת אחרים אינה סיבה מספיק טובה לעקוף הסדרי אבטחה מורכבים ששמרו על נכסי המשקיעים שלנו בטוחים במשך שנים".

המהלך של גריסקייל מגיע כשהלחץ גובר על עסקים בתחום להציג הוכחות לרזרבות בעקבות בעיות הנזילות של FTX ופשיטת הרגל שלאחר מכן ומכאן, תגובתה גררה ביקורת ממשתמשי טוויטר כשאחד מהם, טען שגם כתובתו של סאטושי הינה חשופה ובעלת יתרה גדולה, אך היא עדיין נשארת מאובטחת, דבר הדורש הסבר מדוע גרייסקייל מסרבת לחשוף את כל כתובות ארנקיה כשהדבר אינו מהווה סכנת אבטחה.

קבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות מעולם הקריפטו ישירות למייל שלכם:

שתפו:

דור אופיר

דור אופיר

ביטקוינר, מגיע מעולם ניהול פרויקטים בשיווק דיגיטלי, בעל רקע מעולם הכלכלה ובשנים האחרונות גם מתעשיית הקריפטו. דור מאמין שהאינטרנט בשילוב תעשיית הבלוקצ'יין והקריפטו יובילו את העתיד הכלכלי והפסיכולוגי של האנושות בדורות הבאים. https://twitter.com/Dor_Ophir
דור אופיר

דור אופיר

ביטקוינר, מגיע מעולם ניהול פרויקטים בשיווק דיגיטלי, בעל רקע מעולם הכלכלה ובשנים האחרונות גם מתעשיית הקריפטו. דור מאמין שהאינטרנט בשילוב תעשיית הבלוקצ'יין והקריפטו יובילו את העתיד הכלכלי והפסיכולוגי של האנושות בדורות הבאים. https://twitter.com/Dor_Ophir

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מומחה מומלץ

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

cropped-logo-cryptojungle-2.png

להתחברות מלאו שם משתמש וסיסמה

דילוג לתוכן