הלילה: ביטקוין חוזר ל-$41,500 לאחר דליפת הודעת משרד האוצר האמריקני

ביטקוין חוזר למעל $40,000 לאחר שדלפה טיוטת ההודעה לציבור של משרד האוצר האמריקני שעוסקת בצו הנשיאותי שיתפרסם היום (ד').
מחיר ביטקוין

שער הביטקוין רושם עלייה של כ-7% במהלך שעות הבוקר המוקדמות (ד'), וחוזר למעל $40,000. היום אמור נשיא ארה"ב ג'ו ביידן לחתום ולפרסם צו נשיאותי שעוסק במטבעות דיגיטליים ונידון כבר תקופה ארוכה.

למרות החששות הרבים בקרב הקהילה שהצו הנשיאותי יכלול בתוכו סנקציות משמעותיות על מטבעות דיגיטליים לאור הקונפליקט עם רוסיה ומתוך טענה שמטבעות דיגיטליים ישמשו את רוסיה כתחליף לדולר, הודעת משרד האוצר האמריקני בראשות שרת האוצר ג'נט יילן דלפה יום קודם לכן וכללה בשורות טובות.

בהודעה, שמאז הורדה מאתר משרד האוצר אך נשמרה ב-Archives, נמסר כי "הצו הנשיאותי ההיסטורי של הנשיא ביידן קורא לגישה מתואמת ורחבה כלפי מדיניות הפיקוח על מטבעות דיגיטליים. גישה זו תתמוך בחדשנות אחראית שעשויה להניב יתרונות רבים לאומה, הצרכנים והעסקים. היא גם תתייחס לסיכונים הקשורים בפעילות פיננסית לא חוקית, הגנת הצרכנים והמשקיעים, ומניעת איומים למערכת הפיננסית והכלכלה."

בהמשך ההודעה מצוין כי עפ"י הצו תהיינה התכנסות של גופים רגולטורים ממשרדים ממשלתיים שונים כדי לתאם את עמדתם ולוודא ש"אמצעי ההגנה נמצאים במקומם", אך לא הוצעו שום צעדים שצפויים להינקט.

לכן, השוק ככל הנראה מעריך זאת כחיובי – וביטקוין מגיב בעלייה לעבר ה-$41,500.

אליזבת וורן שוב נגד

על אף ההודעה של משרד האוצר, שכאשר תצא רשמית נעדכן את הכתבה, חברת הסנאט הדמוקרטית והאנטי-קריפטו אליזבת וורן הודיעה כי תעבוד ביחד עם מחוקקים משתי המפלגות כדי לחוקק חוקים שימנעו ממטבעות דיגיטליים לשמש את רוסיה.

ההצעה, שכרגע עודנה בטיוטה, מתייחסת "לדחיפות שיש לפעול" כדי למנוע מהאליטות הרוסיות להעביר את נכסיהם לקריפטו. בינתיים, וורן פנתה למשרד האוצר ולשרה יילן כדי להגביר אמצעי אכיפה על ציות לסנקציות מצד גופים פיננסיים שעוסקים בקריפטו, כפי שראינו את בורסת קוינבייס מקפיאה 25,000 חשבונות המשויכים עם אזרחים רוסים.

ביטקוין לאן?

רמת אי הוודאות בשווקים הפיננסיים ובשווקי הקריפטו גבוהה מאין כמותה. עליית מחירי הסחורות במאות אחוזים, בדגש על מחירי האנרגיה והמזון, מעוותים את מנגנוני המחירים ושרשראות האספקה ולפיכך קשה למשקיעים להעריך את הסיכונים השונים.

בעוד שהקפיצה במחיר הובילה גם לעלייה במטבעות אחרים, ניכר כי ביטקוין מתחזק בדומיננטיות שלו ביחס למטבעות אחרים במעל 1.5% נוספים.

עם זאת, להערכתי האישית מוקדם מדי להכריז כי "חוזרים לעליות" כפי שמשקיעים רבים היו רוצים לראות שקורה.

קבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות מעולם הקריפטו ישירות למייל שלכם:

שתפו:

בן סמוחה

בן סמוחה

בן 32, בוגר תואר לכלכלה וניהול מאוניברסיטת 'בן גוריון', וכעת מרצה באוניברסיטה. בן הקים את CryptoJungle וקהילת 'מדברים קריפטו', שיחדיו מהווים גוף התוכן, האקדמיה והקהילה המובילים והגדולים בישראל. בנוסף, נמנה בין מייסדי עמותת Blockchain B7, ויועץ חיצוני לארגונים בתחום הקריפטו והבלוקצ'יין.
בן סמוחה

בן סמוחה

בן 32, בוגר תואר לכלכלה וניהול מאוניברסיטת 'בן גוריון', וכעת מרצה באוניברסיטה. בן הקים את CryptoJungle וקהילת 'מדברים קריפטו', שיחדיו מהווים גוף התוכן, האקדמיה והקהילה המובילים והגדולים בישראל. בנוסף, נמנה בין מייסדי עמותת Blockchain B7, ויועץ חיצוני לארגונים בתחום הקריפטו והבלוקצ'יין.

שנת 2024 היא שנת הקריפטו

תנו לנו ללמד אתכם איך
לסחור ולהרוויח!

אל תפספסו את ההזדמנות - נותרו 5 מקומות אחרונים

👇השאירו פרטים עכשיו👇

הירשמו עוד היום והתחילו להרוויח

קורס מסחר בקריפטו

הקורס הפרונטלי המקצועי והמקיף ביותר בישראל

מומחה מומלץ

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

cropped-logo-cryptojungle-2.png

להתחברות מלאו שם משתמש וסיסמה

פרטייך התקבלו בהצלחה! 🎉

בנתיים, יש לך אפשרות לבחור מבין הפעולות הבאות:

דילוג לתוכן