האם סוגיית הקריפטו תכריע את הבחירות בארה"ב?

מחוקקים משתי המפלגות תמכו בביטול מדיניות מגבילה על קריפטו, וביידן איים בווטו; סקר: 20% מהמצביעים במדינות מפתח רואים בקריפטו סוגיה רלוונטית לבחירות
טראמפ

הפוליטיקה האמריקנית סוערת סביב סוגיות הנוגעות לתחום הקריפטו והמטבעות הדיגיטליים, מה שמעלה את השאלה עד כמה הנושא ישפיע על תוצאות הבחירות הקרובות בארה"ב.

אתמול (ד') אישר הקונגרס – תוך שיתוף פעולה בלתי אופייני בין מחוקקים משני צדדי המפה הפוליטית – הצעת חוק המבטלת מדיניות מגבילה שהטילה רשות ניירות ערך (ה-SEC) על אחזקת קריפטו בחברות ובמוסדות פיננסיים ובנקאיים.

הצעת החוק עברה בקונגרס ברוב של 228 תומכים, מתוכם 21 דמוקרטים, מול 182 מתנגדים. ההצעה כוללת ביטול של מדיניות ה-SEC הידועה כ-"הנחיית חשבונאות מס' 121". מדיניות זו דרשה מחברות המחזיקות מטבעות דיגיטליים במאזניהן לרשום בדוחות הכספיים ירידות בערך הנכסים, גם אם הערך יתאושש לאחר מכן.

תעשיית הבלוקצ'יין צומחת בקצב מסחרר!

הכשרה מקצועית, הסמכה רשמית ו-Boost לקורות חיים
רוצים לשמוע עוד?👇

מדיניות זו אילצה את החברות להציג הפסדים גדולים יותר ממה שקורה בפועל, מה שפגע ביכולת של חברות הקריפטו לגייס הון, והרתיע גופים ומוסדות המספקים שירותים פיננסיים ובנקאיים מלפעול בתחום.

בתגובה להצבעה, פרסם הבית הלבן הצהרה הכוללת התנגדות חריפה להצעת החוק ואף הודיע בצורה מפורשת שאם הצעת החוק תקבל את אישור הסנאט ותגיע לשולחנו של הנשיא ביידן, הוא יטיל עליה וטו.

"הצעת החוק תשבש את עבודת ה-SEC ותפריע לה להגן על המשקיעים בשוק נכסי הקריפטו." נכתב בהודעת הבית הלבן. "הגבלת היכולת של הרשות לניירות ערך לשמור על מסגרת רגולטורית פיננסית מקיפה ואפקטיבית עבור נכסים דיגיטליים תיצור מצב של אי יציבות מהותית ואי ודאות בשוק".

טראמפ: "אפשר לתרום לקמפיין בקריפטו, ואם לא – אוודא שכן!"

לעומת הדברים החריפים האלה, נשיא ארה"ב לשעבר והמועמד לבחירות הקרובות דונלד טראמפ ממשיך להביע תמיכה בתעשיית הקריפטו.

באירוע שנערך אתמול למחזיקי קולקציית ה-NFT של טראמפ במאר-א-לגו פלורידה, הוא הביע את עמדתו החיובית כלפי מטבעות דיגיטליים ופרויקטי NFT. טראמפ הדגיש את תמיכתו בגישה גמישה יותר בכל הנוגע לתחום הקריפטו מתוך אמונה ביכולתו לספק הזדמנויות כלכליות חדשות.

"קריפטו יוצא אל מחוץ לארה"ב בגלל עוינות", אמר טראמפ בתשובה לשאלה שהופנתה אליו בכנס. "אנחנו נעצור את זה כי אני לא רוצה בזה. אם אנחנו הולכים לאמץ את התחום, אנחנו חייבים לתת להם להיות כאן". בנוסף הצהיר טראמפ כי הוא יסכים לקבל תרומות לקמפיין הבחירות שלו בקריפטו, וכי אם זה לא אפשרי כעת הוא יפעל לכך שזה יתאפשר.

באירוע המרכזי הגדיל טראמפ לעשות ואף הזמין לפודיום את ראיין סלקיס, מייסד ומנכ"ל חברת המחקר Messari, ואת מייסד פוליגון מיהאלו בג'ליק. "הילחמו עבור קריפטו, תמכו בנשיא טראמפ", כתב סלקיס ב-X (לשעבר טוויטר) בהמשך לדברים שנשא בכנס.

 

20% מהמצביעים במדינות המתנדנדות: קריפטו ישפיע על תוצאות הבחירות

בזמן שהמערכת הפוליטית האמריקנית נערכת לקראת העלאת הילוך בקמפיינים של המועמדים לנשיאות, סקר שנערך על ידי קבוצת Digital Currency Group מצא כי סוגיית הקריפטו צפויה לשחק תפקיד מרכזי בבחירות הקרובות בארה"ב.

על פי תוצאות הסקר שנערך בשיתוף עם חברת הייעוץ הבינלאומית The Harris Poll, אחד מכל חמישה אמריקנים במדינות המפתח שצפויות להכריע את תוצאות הבחירות בנובמבר סבור כי קריפטו הינו סוגיה קריטית ורלוונטית למירוץ הצפוי בין טראמפ לביידן חזרה למשרד הסגלגל בבית הלבן.

עם פרסום הסקר, ב-DCG הדגישו את החשיבות הרבה של רגולציית הקריפטו עבור משקיעים בכל רחבי המדינה, כולל מדינות מתנדנדות בהן כל קול יכול להיות קריטי בקביעת תוצאות הבחירות. גישת המועמדים לרגולציית קריפטו והבנקאות הדיגיטלית תוביל לשיח פוליטי משמעותי לקראת הבחירות, מה שצפוי להיות בעל השלכות מרחיקות לכת על התעשייה כולה, בארה"ב ובשאר העולם, לשנים הקרובות.

קבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות מעולם הקריפטו ישירות למייל שלכם:

שתפו:

אהרן פורת

אהרן פורת

פעיל, יזם ומשקיע בתחום הקריפטו מאז 2013. עיתונאי לשעבר - מעריב, כלכליסט ומקור ראשון. כיום לומד לתואר שני במדיניות ציבורית באוני' ת"א. מאמין גדול ביכולת של טכנולוגיית בלוקצ'יין והקריפטו להביא את פוטנציאל שיתוף הפעולה האנושי לשיאים חדשים.
אהרן פורת

אהרן פורת

פעיל, יזם ומשקיע בתחום הקריפטו מאז 2013. עיתונאי לשעבר - מעריב, כלכליסט ומקור ראשון. כיום לומד לתואר שני במדיניות ציבורית באוני' ת"א. מאמין גדול ביכולת של טכנולוגיית בלוקצ'יין והקריפטו להביא את פוטנציאל שיתוף הפעולה האנושי לשיאים חדשים.

פרטייך התקבלו בהצלחה! 🎉

בנתיים, יש לך אפשרות לבחור מבין הפעולות הבאות:

שנת 2024 היא שנת הקריפטו

תנו לנו ללמד אתכם איך
לסחור ולהרוויח!

אל תפספסו את ההזדמנות - נותרו 5 מקומות אחרונים

👇השאירו פרטים עכשיו👇

הירשמו עוד היום והתחילו להרוויח

קורס מסחר בקריפטו

הקורס הפרונטלי המקצועי והמקיף ביותר בישראל

מומחה מומלץ

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

cropped-logo-cryptojungle-2.png

להתחברות מלאו שם משתמש וסיסמה

דילוג לתוכן