ביטקוין מעל 44,500 דולר ומספר הלוויתנים מגיע לשיא שנתי

במקביל נפח המסחר בקרנות הסל חוצה את המיליארד דולר ומייקל סיילור מנסה להחזיר את המשקיעים למיקרוסטרטג'י
לוויתנים לווייתנים לויתן לוויתן whales whale

לאחר ארבעה שבועות של דשדוש, הצבע הירוק חוזר לגרף המחיר של ביטקוין. מאז שעות הלילה, רשם שער הביטקוין עלייה של כ-4% והגיע למחיר של יותר מ-44,600 דולר, לראשונה גל "מכירת החדשות" שבא לאחר אישור הבקשות לקרנות סל.

מוקדם יותר השבוע פרסם ב-X (לשעבר טוויטר) האנליסט אלי מרטינז נתונים המראים כי מספר הלוויתנים – משקיעים המחזיקים יותר מ-1000 ביטקוין בארנק אחד – גדל בצורה משמעותית בחודשים האחרונים. על פי הנתונים שהביא מרטינז מאתר נתוני האונצ'יין Glassnode, לקבוצת הארנקים המכילים 1000 מטבעות ביטקוין או יותר התווספו מאז אוגוסט אשתקד 73 כתובות, עלייה של 3.66% בשבועיים האחרונים בלבד.

לוויתנים לווייתנים לוויתני ביטקוין ארנקים המחזיקים יותר מ 1000 ביטקוין

גם בגזרת המסחר בקרנות הסל עוקבות ביטקוין נרשמו שיאים. "יום גדול לנפח המסחר ב-IBIT (קרן הסל של בלקרוק)", כך תיאר האנליסט ג'יימס סייפרט את פעילות המסחר אתמול. "סך נפח המסחר חצה את המיליארד דולר לקבוצה". בפוסט שהעלה ל-X הביא סייפרט נתונים המראים כי נפח המסחר ב-IBIT לבדה הסתכם ביותר מ-341 מיליון דולר, וסך כל נפח המסחר ב-11 קרנות הסל המחזיקות ביטקוין (Spot Bitcoin ETF) הגיע ל-1.026 מיליארד דולר.

ביצועים נמוכים אבל אופטימיות גבוהה

אחד מלוויתני הביטקוין המפורסמים ביותר עשה גם הוא כותרות השבוע. מייקל סיילור, מנכ"ל חברת מיקרוסטרטג'י המחזיקה על פי ההערכות 190,000 ביטקוין בשווי נוכחי של יותר מ-8 מיליארד דולר, דיווח שלשום (ג') למשקיעי החברה על ביצועיה ברבעון האחרון של 2023, ועל רכישה נוספת של 850 מטבעות בשווי של 37.2 מיליון דולר במהלך חודש ינואר.

אמנם הדו"ח של מיקרוסטרטג'י הציג ביצועים נמוכים מהציפיות, אבל במהלך הפגישה דיבר סיילור בעיקר על ביטקוין ועל עתיד החברה בתחום, שהיא "חברת הפיתוח על ביטקוין הגדולה ביותר בעולם" לדבריו. במצגת למחזיקי המניות הודיע סיילור כי מיקרוסטרטג'י "מחויבת להמשיך לפתח את רשת הביטקוין באמצעות פעילות בשווקים הפיננסיים, לובי וחדשנות טכנולוגית".

בפועל, מניית מיקרוסטרטג'י MSTR נפגעה מהאישור שניתן לאחרונה למסחר בקרנות סל המאפשרות התחשבנות פיזית בביטקוין, כאשר מתחילת השנה היא ירדה ביותר מ-25%. האפשרות החדשה שנפתחה בפני המשקיעים להשקיע בביטקוין דרך השווקים המסורתיים באה על חשבון מניית חברת התוכנה שהשקעה בה נחשבה עד לאחרונה כאחת הדרכים היחידות להיחשף לביטקוין דרך שוק המניות. 

חדשנות שאינה קיימת ב-ETF

בניסיון להחזיר את המשקיעים ולטעון כי מניית MSTR עדיין מציגה יתרונות משמעותיים מול השקעה בקרן סל עוקבת ביטקוין, טען סיילור כי למחזיקי מניית MSTR יש שליטה אקטיבית על מבנה אחזקות ההון וכן היא מאפשרת לקדם חדשנות שאינה אפשרית בקרנות הסל.

כמו כן הדגישו בחברה את ההבדלים בין עלויות דמי הניהול והעמלות וכן ציינו את יכולתה של מיקרוסטרטג'י ליצור תזרים מזומנים שוטף באמצעות העמדת אחזקותיה בביטקוין כעירבון בתנאים מועדפים.

"מניית מיקרוסטרטג'י ממשיכה להציע למשקיעים המחפשים דרך להרוויח מחשיפה לביטקוין כמה יתרונות חשובים", כתב האנליסט לאנס ויטנזה מחברת TD Cowen בדברים שהובאו באתר קוינדסק. "למרות שקרנות הסל מספקות כעת תחליף פוטניאלי, הפרמיה על ביטקוין תמשיך להצדיק זאת, כך אנו מאמינים".

קבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות מעולם הקריפטו ישירות למייל שלכם:

שתפו:

אהרן פורת

אהרן פורת

פעיל, יזם ומשקיע בתחום הקריפטו מאז 2013. עיתונאי לשעבר - מעריב, כלכליסט ומקור ראשון. כיום לומד לתואר שני במדיניות ציבורית באוני' ת"א. מאמין גדול ביכולת של טכנולוגיית בלוקצ'יין והקריפטו להביא את פוטנציאל שיתוף הפעולה האנושי לשיאים חדשים.
אהרן פורת

אהרן פורת

פעיל, יזם ומשקיע בתחום הקריפטו מאז 2013. עיתונאי לשעבר - מעריב, כלכליסט ומקור ראשון. כיום לומד לתואר שני במדיניות ציבורית באוני' ת"א. מאמין גדול ביכולת של טכנולוגיית בלוקצ'יין והקריפטו להביא את פוטנציאל שיתוף הפעולה האנושי לשיאים חדשים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

ללמוד לסחור ולהשקיע בקריפטו

זהו הזמן לנצל את ההזדמנויות בשוק הצומח!

הכשרה פרקטית למסחר מקצועי והשקעה אחראית ומניבה במטבעות דיגיטליים

ביטקוין עולה ומאותת על סימני פריצה, השוק כולו גועש

?ואתם עדיין שאננים

את ההזדמנות הזאת אסור לכם לפספס!

השאירו פרטים עכשיו >>

מומחה מומלץ

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

cropped-logo-cryptojungle-2.png

להתחברות מלאו שם משתמש וסיסמה

פרטייך התקבלו בהצלחה! 🎉

בנתיים, יש לך אפשרות לבחור מבין הפעולות הבאות:

דילוג לתוכן