חברת הקריפטו BlockFi מגישה בקשה לפשיטת רגל ותובעת את מייסד FTX

למעלה מ-100,000 נושים יקוו לקבל חלק מהכסף, כאשר ההתחייבויות של BlockFi מוערכת בעד 10 מיליארד דולר.
בלוקפיי blockfi

חברת הלוואות הקריפטו בלוקפיי (BlockFi) היא הבאה בתור להגיש בקשת Chapter 11 המבקשת הגנה מפני נושים לצורך אפשרות לארגון מחדש של החברה, אשר ברוב המקרים מסתיימת בפשיטת רגל.

החברה, אשר הייתה מוערכת בכמעט 5 מיליארד דולר לפי שווי הגיוס האחרון שהתבצע ב-2021, נפגעה קשות כבר בחודש מאי עם קריסתה של רשת הבלוקצ'יין והמטבע LUNA.

בכך, היא מצטרפת לקרן הגידור Three Arrows Capital (ר"ת 3AC), חברות ההלוואות צלזיוס (Celsius), ווייג'ר (Voyager), בבל (Babel Finance) וכמובן: FTX וחברת הבת Alameda Research.

בורסת FTX היא זו ש"הצילה" את BlockFi בחודש יוני לאחר שהתגלתה החשיפה של BlockFi ל-3AC. למעשה, BlockFi קיבלה קו אשראי של 400 מיליון דולר מ-FTX אשר בזכותו המשיכה להתקיים עד כה.

עם זאת, ב-11 בנובמבר, לאחר קריסתה של FTX, הודיעה BlockFi ללקוחותיה על הקפאת משיכות ומשם הדרך ל-Chapter 11 שהוגש אתמול – הייתה ברורה.

100,000+ נושים

עפ"י הצהרת החברה, ישנם יותר מ-100,000 לקוחות ונושים אשר החזיקו מטבעות ב-BlockFi. עפ"י הערכות, ההתחייבויות של BlockFi נעות בין 1 ל-10 מיליארד דולר.

הגדול שבהם הוא Ankura Trust אשר מייצגת מספר נושים יחדיו ובלוקפיי חייבת להם כ-729 מיליון דולר. השני הוא FTX.US – החברה האמריקנית של FTX, אשר מחזיקה בהלוואה ללא ערבות בגובה של 275 מיליון דולר ל-BlockFi.

אפילו הרשות לני"ע האמריקנית הינה חלק מהנושים. ה-SEC הגיעה להסדר טיעון עם בלוקפיי בחודש מרץ השנה במסגרתו בלוקפיי קיבלה קנס בגובה 100 מיליון דולר, אשר לא הספיקה לשלם בשלמותו.

עפ"י הדיווחים לבלוקפיי כ-250 מיליון דולר במזומן אשר ככל הנראה ישמשו אותה להמשך הפעילות בזמן פשיטת הרגל ולמימון הצוות המשפטי.

בנוסף, לאחר שפיטרה בחודש יוני 20% מצוות החברה, כעת היא מודיעה על פיטוריהם של שני-שליש מכוח העבודה – ותישאר עם פחות מ-100 עובדים.

תובעים את מייסד FTX סם בנקמן פריד

סם בנקמן-פריד (SBF) המייסד של FTX אשר עדיין מסתובב בחופשי באיי הבהאמס על אף החשדות החמורים להונאה מהגדולות בהיסטוריה, נמצא גם תחת הכוונות של הצוות המשפטי של BlockFi.

עפ"י דיווח של CoinDesk, בלוקפיי תובעת את SBF באמצעות החברה שלו Emegent Fidelity Technologies. החברה מחזיקה מניות בחברת רובינהוד (HOOD), ו-SBF העמיד אותן כערבות להלוואות שלקח ב-BlockFi.

כעת, BlockFi מנסה להשתלט על המניות הללו כחלק מקיפאון התהליכים.

בינתיים, הבנק האמריקני Silvergate אשר משרת מספר חברות קריפטו גדולות מודיע כי החשיפה שלו ל-BlockFi הייתה מוגבלת ועמדה על פחות מ-20 מיליון דולר. בכל זאת, מניית החברה (SI) נפלה 11% נוספים וכעת נסחרת על כ-$26, נפילה של כמעט 90% מהשיא שנרשם לפני שנה, בסוף נובמבר 2021.

ג'ייפי מורגן: בורסות קריפטו ריכוזיות ישארו דומיננטיות

על אף הצרות ואיבוד האמון בפלטפורמות קריפטו בחודשים האחרונים, אנליסטים מבנק ההשקעות JP Morgan טוענים כי בורסות ריכוזיות ימשיכו לשלוט ברוב שווקי ונפחי המסחר במטבעות דיגיטליים.

זאת בניגוד להערכות של מומחים בשוק הקריפטו אשר טוענים שיהיה מעבר לכלכלה המבוזרת, DeFi.

קבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות מעולם הקריפטו ישירות למייל שלכם:

שתפו:

בן סמוחה

בן סמוחה

בן 32, בוגר תואר לכלכלה וניהול מאוניברסיטת 'בן גוריון', וכעת מרצה באוניברסיטה. בן הקים את CryptoJungle וקהילת 'מדברים קריפטו', שיחדיו מהווים גוף התוכן, האקדמיה והקהילה המובילים והגדולים בישראל. בנוסף, נמנה בין מייסדי עמותת Blockchain B7, ויועץ חיצוני לארגונים בתחום הקריפטו והבלוקצ'יין.
בן סמוחה

בן סמוחה

בן 32, בוגר תואר לכלכלה וניהול מאוניברסיטת 'בן גוריון', וכעת מרצה באוניברסיטה. בן הקים את CryptoJungle וקהילת 'מדברים קריפטו', שיחדיו מהווים גוף התוכן, האקדמיה והקהילה המובילים והגדולים בישראל. בנוסף, נמנה בין מייסדי עמותת Blockchain B7, ויועץ חיצוני לארגונים בתחום הקריפטו והבלוקצ'יין.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מומחה מומלץ

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

cropped-logo-cryptojungle-2.png

להתחברות מלאו שם משתמש וסיסמה

דילוג לתוכן