תציל את המצב? בורסת FTX עשויה לרכוש את BlockFi במחיר של עד 240 מיליון ד'

ביום חמישי (ה') נחתמה עסקה לפיה ל-FTX יש אופציה לרכוש את BlockFi במחיר של עד 240 מיליון דולר ובנוסף תעניק לה אשראי בגובה 400 מיליון דולר.
ftx crypto exchange

ביום חמישי (ה') חתמה בורסת FTX על עסקה לרכישתה הפוטנציאלית של חברת הלוואות הקריפטו בלוקפיי (BlockFi). על פי תנאי העסקה, לבורסת FTX תהא האופציה לרכוש את בלוקפיי במחיר של עד 240 מיליון דולר בהתאם למדדי הביצועים של החברה. לא נמסר פירוט באשר לאופיים של אותם מדדים. הסכם זה מותנה באישור בעלי המניות של בלוקפיי.

FTX היא בורסת המטבעות הדיגיטליים השניה בגודלה במונחים של נפח מסחר ובמסגרת העסקה היא תעניק לבלופיי אשראי בגובה 400 מיליון דולר. זהו קו האשראי השני שהבורסה מעניקה לבלוקפיי, לאחר שלפני כשבועיים היא העניקה לה אשראי בגובה 250 מיליון דולר. 

FTX נחלצה לעזרתה של בלוקפיי על רקע מצבו הנוכחי של שוק הקריפטו, אשר ממשיך להתאפיין בתנודתיות, חוסר ודאות ואירועי קיצון דוגמת פשיטת הרגל של Three Arrows Capital (ר"ת 3AC), אחת מקרנות הגידור הגדולות בתחום הכלכלה המבוזרת (DeFi), חדלות הפירעון של ענקית ההלוואות צלזיוס (Celsius) וקריסת טרה לונה.

השמועות סביב העסקה

כאמור, הקצה העליון של הרכישה יהיה מחיר של 240 מיליון דולר במידה ותצא לפועל, אך שלשום (ו') דווח כי הקצה התחתון שלה הוא מחיר של 25 מיליון דולר בלבד, וזאת עבור חברה שלפני שנה השווי שלה הוערך ב-5 מיליארד דולר.

 זאק פרינס, מנכ"ל בלוקפיי, הכחיש את השמועות בדבר מחיר הרצפה של החברה וטען כי הן אינן מבוססות.

בנוסף, על פי השמועות FTX מעוניינת בעיקר בגישה לטכנולוגיה, למשקיעים ולשותפים של בלוקפיי ולכן יש יסוד להניח כי עסקת הרכישה תוביל לפיטורים נוספים בחברה. זאת לאחר שביוני פרינס הודיע על פיטורי 20% מעובדיה. יחד עם זאת, גם פרינס וגם סאם בנקמן פריד, מייסד ומנכ"ל FTX, הכחישו את השמועות על פיטורים נוספים.

מנסים לשדר יציבות

פרינס ציין כי בלוקפיי היתה אחת החברות הראשונות שמיהרו לממש את הבטחונות שניתנו לה כנגד ההלוואה שהעניקה ל-3AC, אך למרות זאת היא עדיין ספגה הפסדים בגובה כ-80 מיליון דולר. לדבריו, זהו סכום נמוך ביותר לעומת ההפסדים אשר דווחו על ידי חברות אחרות באותו הקשר.

בתגובה לעסקה אמר בנקמן פריד כי FTX מנסה לאתר שחקנים אחראיים, שהעסק שלהם מושתת על מודל עסקי בר קיימא ושסיוע בנזילות לטווח קצר יאפשר להם להגן על כספי לקוחותיהם. הוא הוסיף כי FTX מתמקדת יותר בשאלה כיצד ניתן להגן על הלקוחות של בלוקפיי ופחות בשאלה כיצד ניתן להעלות את הערך לבעלי המניות שלה. לדבריו אלו הם שני נושאים שונים לחלוטין.

סאם בנקמן פריד מנצל את המצב

FTX הפכה להיות המוצא האחרון עבור חברות בשוק הקריפטו, כשהיא מציעה להן אשראי או רוכשת אותן. לפני שנה היא העניקה סיוע של 120 מיליון דולר לבורסת הקריפטו היפנית Liquid לאחר שזו חוותה פריצה וגניבת מטבעות בגובה 100 מיליון דולר. בהמשך FTX רכשה את Liquid בסכום שלא פורסם.

לאחרונה, חברת Alameda Research, בבעלותו של בנקמן פריד, העניקה ל-Voyager Capital אשראי בגובה של כ-500 מיליון דולר. ביום שישי (ו') הודיעה Voyager כי היא מקפיאה משיכות ומסחר.

נותר יהיה לראות האם העסקה הנוכחית אכן תצליח להגן על כספי המשקיעים של בלוקפיי ולסייע בעצירת אפקט ההדבקה של עוד חברות קריפטו הנאבקות עם קשיי נזילות.

קבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות מעולם הקריפטו ישירות למייל שלכם:

שתפו:

פיני שרגיל בן סירה

פיני שרגיל בן סירה

פיני הוא איש הייטק בעברו, שמגיע מתחום הכתיבה, ניהול התוכן והתקשורת השיווקית. לאחרונה החל את דרכו במרחב המרתק והאינסופי של הקריפטו. מתעניין באופן בו הרעיונות והטכנולוגיות של עולמות הבלוקצ'יין והקריפטו ישפיעו על מבני הכוח החברתיים והכלכליים בעולם.
פיני שרגיל בן סירה

פיני שרגיל בן סירה

פיני הוא איש הייטק בעברו, שמגיע מתחום הכתיבה, ניהול התוכן והתקשורת השיווקית. לאחרונה החל את דרכו במרחב המרתק והאינסופי של הקריפטו. מתעניין באופן בו הרעיונות והטכנולוגיות של עולמות הבלוקצ'יין והקריפטו ישפיעו על מבני הכוח החברתיים והכלכליים בעולם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מומחה מומלץ

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

cropped-logo-cryptojungle-2.png

להתחברות מלאו שם משתמש וסיסמה

דילוג לתוכן