ארנק הביטקוין החמישי בגודלו העביר 6 מיליארד דולר

בנוסף, אם ביטקוין יחצה את ה-75,000 דולר, פוזיציות שורט בהיקף 3.85 מיליארד דולר יונזלו, מה שעשוי להזניק את מחירו ל-80,000 דולר עפ"י אנליסטים
ביטקוין שוורים ודובים שורי ודובי מחיר ביטקוין

ארנק הביטקוין החמישי בגודלו מבחינת אחזקות ביצע העברה עצומה של 94,500 מטבעות ביטקוין בשווי של יותר מ-6.05 מיליארד דולר לשלוש כתובות ארנק אחרות.

מדובר בכמעט כל הסכום שהוחזק בכתובת זו, וכעת נשארו בה 1.4 ביטקוין בלבד. זוהי הפעם הראשונה מאז 2019 שנעשתה תנועה בארנק זה. תנועת הכספים החריגה הובחנה על ידי חברת ניתוח הבלוקצ'יין Arkham Intelligence שפרסמה זאת בחשבון ה-X שלה.

הטרנזקציה העצומה בוצעה יומיים לפני שמחיר ביטקוין חצה שוב את ה-70,000 דולר. במקביל היקף מטבעות הביטקוין הזמינים לרכישה בבורסת קוינבייס ירד לשפל של 9 שנים כשהגיע ל-344,856 מטבעות בלבד. 

ייתכן שמהלכים אלה הם חלק מהכנות שמבצעים משקיעים גדולים וגופים מוסדיים המושקעים בביטקוין לקראת אירוע החציה, שצפוי להתרחש במהלך השבועיים-שלושה הקרובים.

הנזלות גדולות בדרך?

בזמן שביטקוין חוצה שוב את קו ה-70,000 דולר, הלחץ על סוחרים ספקולנטים המהמרים על תיקון במחיר ביטקון הולך וגובר. להערכת אנליסטים, המשך עליות בשער ביטקוין יגרום להנזלה מאסיבית של אותן פוזיציות שורט, מה שצפוי לגרום לקפיצה משמעותית נוספת במחיר.

על פי ציוץ שהועלה בחשבון הרשמי של חברת מחקרי השוק The Kobeissi Letter ב-X (לשעבר טוויטר), הפער בין אחזקות הלונג של הגופים המוסדיים ובין פוזיציות השורט של קרנות הגידור הגיע לשיא של כל הזמנים. בזמן שבפוזיציות השורט מוחזקים כ-15,000 מטבעות ביטקוין, הגופים המוסדיים מחזיקים כ-20,000 מטבעות באחזקה לטווח ארוך.

הקורס הפרונטלי והראשון מסוגו בארץ ללימוד מסחר בקריפטו

מספר המקומות מוגבל - לכל הפרטים👇

"הירידות בביטקוין נעשות קצרות יותר ויותר", הבחינו ב-The Kobeissi Letter. "בעוד שתקופות הראלי מחזיקים יותר זמן וזזות מהר יותר. זהו סימן קלאסי שיש לחץ על השורטים בזמן שאנחנו חוצים את טריטוריית שיא כל הזמנים".

על פי נתוני המסחר של פוזיציות ממונפות, אם ביטקוין יחצה את המחיר של 71,000 דולר, 156.18 מיליון דולר בפוזיציות שורט יונזלו. אם ביטקוין יצליח לשבור שוב את שיא כל הזמנים ויחצה אף את 75,000 הדולר, מדובר בסכום עתק של 3.85 מיליארד דולר בפוזיציות המהמרות נגד הביטקוין שיונזלו. 

יחס פוזציות הלונג לעומת פוזיציות שורט. מקור: חשבון ה-X של The Kobeissi Letter
יחס פוזציות הלונג לעומת פוזיציות שורט. מקור: חשבון ה-X של The Kobeissi Letter

על פי דברים שמסר לאתר קוינטלגרף פאב הונדל, ראש המחקר בבורסת הקריפטו Swyftx, המשמעות היא לחץ קנייה גדול מאוד שיכול להביא את מחיר ביטקוין ל-80,000 דולר במהירות. "אם נראה שורט סקוויז, מהנקודה הזאת והלאה אפשר להתחיל לחשוב ברצינות על אפשרות שנראה 100,000 דולר לביטקוין אחד במהלך השנה", העריך הונדל.

שורט סקוויז (Short Squeeze) מתרחש כאשר מחירה של מניה או נכס עולה בחדות, בניגוד לציפיות של משקיעים שהמרו על ירידת מחיר (פוזיציית שורט). העלייה החדה גורמת למשקיעים אלה להיכנס ללחץ ולסגור את הפוזיציות שלהם על ידי רכישת הנכס במחיר הגבוה, מחשש להפסדים כבדים יותר. הקניות הללו מצידם של בעלי פוזיציות השורט מזניקות את המחיר עוד יותר כלפי מעלה, יוצרות לולאת משוב חיובית וגורמות להפסדים כבדים עבור המשקיעים הסקפטיים שהמרו נגד עליית המחיר.

קרנות הסל שוב בנטו חיובי

בזמן שמחיר ביטקוין התאושש מהירידות שנרשמו בשבוע שעבר, גם קרנות הסל חוזרות לטריטוריה חיובית והיקף הזרמות הכספים אליהן עובר שוב את היקף המשיכות, זאת לאחר חמישה ימים רצופים שבהן הכיוון היה הפוך.

במהלך אתמול (ג') רשמו עשר קרנות הסל עוקבות ביטקוין הגדולות (Spot BTC ETF) הכנסות נטו בהיקף של 418 מיליון דולר. 

על פי נתוני חברת ההשקעות Faside, את היקף ההכנסות היומי הגדול ביותר רשמה פידליטי, שבסך הכל הופקדו בה 279.1 מיליון דולר ביום אחד, מה שהביא אותה לרכוש כ-4,000 מטבעות ביטקוין.

קרן IBIT של ענקית ההשקעות בלקרוק הכניסה בנטו 162.2 מיליון דולר, ירידה ביחס לימים שבהם הכניסה יותר מ-300 מיליון דולר מוקדם יותר החודש.

קרן GBTC של גרייסקייל לעומת זאת המשיכה במגמת ההצטמצמות, כשנמשכו ממנה אתמול כ-212.3 מיליון דולר. מאז אושרו קרנות הסל לביטקוין ב-11 בינואר, הוצאו מ-GBTC בסך הכל יותר מ-277,393 מטבעות ביטקוין בשווי של כ-19.5 מיליארד דולר במחיר הנוכחי.

קבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות מעולם הקריפטו ישירות למייל שלכם:

שתפו:

אהרן פורת

אהרן פורת

פעיל, יזם ומשקיע בתחום הקריפטו מאז 2013. עיתונאי לשעבר - מעריב, כלכליסט ומקור ראשון. כיום לומד לתואר שני במדיניות ציבורית באוני' ת"א. מאמין גדול ביכולת של טכנולוגיית בלוקצ'יין והקריפטו להביא את פוטנציאל שיתוף הפעולה האנושי לשיאים חדשים.
אהרן פורת

אהרן פורת

פעיל, יזם ומשקיע בתחום הקריפטו מאז 2013. עיתונאי לשעבר - מעריב, כלכליסט ומקור ראשון. כיום לומד לתואר שני במדיניות ציבורית באוני' ת"א. מאמין גדול ביכולת של טכנולוגיית בלוקצ'יין והקריפטו להביא את פוטנציאל שיתוף הפעולה האנושי לשיאים חדשים.

שנת 2024 היא שנת הקריפטו

תנו לנו ללמד אתכם איך
לסחור ולהרוויח!

אל תפספסו את ההזדמנות - נותרו 5 מקומות אחרונים

👇השאירו פרטים עכשיו👇

מומחה מומלץ

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

cropped-logo-cryptojungle-2.png

להתחברות מלאו שם משתמש וסיסמה

פרטייך התקבלו בהצלחה! 🎉

בנתיים, יש לך אפשרות לבחור מבין הפעולות הבאות:

דילוג לתוכן