קוינבייס (Coinbase) – המדריך המלא לבורסת הקריפטו ומניית COIN

קוינבייס

קוינבייס (Coinbase) היא בורסה אמריקאית למסחר במטבעות דיגיטליים המציעה מגוון רחב של שירותים, כגון השקעה במטבעות, פלטפורמת מסחר מתקדמת, חשבונות לשמירה של ארנקים למוסדות, ארנק למשקיעים קמעונאיים ומטבע דיגיטלי צמוד-דולר. החברה פועלת במעל 100 מדינות שונות ברחבי העולם, כולל מדינות אירופאיות כגון אנגליה ומדינות במזרח אסיה כמו יפן.

על פי הדיווח האחרון של החברה לרשות לני”ע האמריקנית (ה-SEC), שכן היא נסחרת ציבורית בנאסדק, לקוינבייס יש מעל 56 מיליון משתמשים מאומתים ומעל 6 מיליון משתמשים פעילים על בסיס חודשי. הנכסים המוחזקים ע”י קוינבייס שווים יותר מ 10% משווי השוק של כל המטבעות הדיגיטליים, כאשר יותר מחצי מהנכסים המוחזקים על ידה שייכים לגופים מוסדיים.

לאור העניין ההולך וגודל בהשקעה במטבעות דיגיטליים בשנים האחרונות המלווה בכניסה של גופים מוסדיים והמיינסטרים לתחום, הצורך בפלטפורמות וכלים המאפשרים מסחר והחזקה של מטבעות דיגיטליים הולך וגובר. בין אפליקציית CashApp של חברת התשלומים סקוור, אפליקציית Venmo של פייפאל או פלטפורמת המסחר רובינהוד (Robinhood) – קוינבייס היא אפשרות פופולרית.   

במדריך זה נסקור את הרקע וההיסטוריה של קוינבייס, ההנפקה והמניה שלה, הכלים שהיא מספקת, כלים שמומלץ להכיר כמו קוינבייס פרו, הארנק שלה וסיכום. 

ללמוד לסחור ולהשקיע בשוק הקריפטו - כמו מקצוענים

למימוש הטבה חד פעמית ופרטים נוספים 👇

מניית קוינבייס מגיעה לנאסד"ק

בורסת קויבייס הגיעה לכותרות בחודשים האחרונים לאור ההנפקה שלה ושל מניית COIN בבורסה האמריקנית.

קוינבייס יצאה להנפקה ישירה בנאסד”ק ב-14 באפריל, 2021. שווי מניית COIN בפתיחת המסחר היה $328 וכיום מניית קוינבייס נסחרת סביב $247. נכון לכתיבת מילים אלו, שווי החברה מוערך ב-62 מיליארד דולר. 

כמות המשתמשים הפעילים בקוינבייס קפצה מ-2.8 מיליון ל-6.1 מיליון בחצי הראשון של 2021 לבדו. נפח המסחר בבורסה עלה על 335 מיליארד דולר רק ברבעון הראשון של 2021, בעוד נפח המסחר של כל שנת 2020 הסתכם בכ-193 מיליארד דולר. זו כמובן כתוצאה מהשילוב של הגדילה בכמות המשתמשים ועליית המחירים המשמעותית שהתרחשה בתקופה זו. 

דרכה של קוינבייס

קוינבייס נוסדה בשנת 2012 על ידי בריאן ארמסטרונג, מהנדס לשעבר ב-Airbnb. ארמסטרונג נרשם לחממת היזמים של Y Combinator וזכה ב-$150,000. פרד ארסם, סוחר לשעבר בגולדמן זאקס, הצטרף בהמשך כמייסד שותף.

במאי 2013 קיבלה החברה השקעה בסדרה A בסך 5 מיליון דולר שהוביל פרד וילסון מחברת ההון סיכון יוניון סקוור ונצ'רס (USV). בדצמבר באותה השנה קיבלה החברה השקעה נוספת בסך 25 מיליון דולר מחברות ההון סיכון אנדריסן הורוביץ, USV ומריביט קפיטל.

בינואר 2015 קיבלה החברה השקעה של 75 מיליון דולר בהובלת דרייפר פישר יורבטון, בורסת ניו יורק, ארה"ב ומספר בנקים. מאוחר יותר בינואר, השיקה החברה בורסת ביטקוין בארה"ב לסוחרים מקצועיים.

כיום, על-פי הדיווחים ל-SEC, לחברה מעל ל-56 מיליון משתמשים מאומתים, 7,000 מוסדות ו-115,000 שותפים במערכת אקולוגית ביניהם ויזה ופייפאל, בלמעלה ממאה מדינות. 

היא גם דיווחה על הכנסות נטו של 1.14 מיליארד דולר בשנת 2020, לעומת 483 מיליון דולר בשנה הקודמת. החברה דיווחה גם על רווח נקי של 322 מיליון דולר לשנה לאחר שפרסמה הפסד בשנת 2019. מתוך נכסי השווי של 782 מיליארד דולר בשוק הקריפטו, בערך 90 מיליארד דולר מוחזק בפלטפורמת קוינבייס. 

הרווחיות יוצאת הדופן שלה, אפשרה תוך מספר מועט של שנים, הנפקה לציבור בשווי של עשרות מיליארדי דולרים ($85.7B). 

ישנן שאלות שעולות בנוגע לתפקיד של חברה כמו קוינבייס בעתיד של המטבעות הדיגיטליים. כשקוינבייס הגישה את המסמכים הנדרשים כדי להפוך לחברה המונפקת ציבורית, היא הצהירה שהכלכלה המבוזרת (DeFi) היא סיכון פוטנציאלי לחברה. סכנות נוספות הן שינוי גישה של הבנקים שיתחילו לאפשר ללקוחותיהם לרכוש ואף לשמור על מטבעות דיגיטליים ישירות דרכם והפוטנציאל של שימוש ישיר במטבעות דיגיטליים לרכישת סחורה.

ישנה גם תלות בחוקים וברגולוציות שיוצגו בעתיד ושעל פי הדיווחים כבר בדרכם. חוקים מסוימים יוכלו לחזק את מעמד המטבעות הדיגיטליים עבור מי שעובר דרך גוף מרכזי, ולפגוע באפשרויות יותר מבוזרות. במידה והחוקים יביאו לגיטימציה מלאה לגופים מרכזיים כמו בנקים להחזיק מטבעות דיגיטליים עבור הלקוחות שלהם, הדבר עלול להוביל לתחרות משמעותית בגופים כמו קוינבייס, שהם סוג של מונופול בנישה.

הפיצ'רים של קוינבייס

בורסת קוינבייס לא פועלת בישראל ואינה זמינה לאזרחים ישראלים אבל מציעה פיצ'רים נוספים בארה"ב ובעולם ללקוחות פרטיים ומוסדיים. הנה מספר דוגמאות: 

ארנק קוינבייס 

זהו השירות היחיד של קוינבייס שניתן בישראל, אך לא ניתן לרכוש באמצעותו מטבעות דיגיטליים, בניגוד למקומות אחרים בעולם.הארנק הדיגיטלי היא אפליקציה עצמאית שמותקנת על טלפון נייד המאפשרת לאחסן מטבעות דיגיטליים, דרך שימוש בדפדפן מבוזר (DApp).

אין צורך בחשבון קוינבייס כדי להשתמש בארנק ניתן להוריד ולהשתמש בארנק Coinbase בכל מקום בעולם.

מטבעות שהארנק תומך בהם: ביטקוין (BTC), ביטקוין קאש (BCH), לייטקוין (LTC), אתריום (ETH), אתריום קלאסיק (ETC), סטלר (XLM), ריפל (XRP), דוג' (DOGE) ועוד מטבעות מסוג ERC-20, כולל USDC ו-DAI

קוינבייס פרו (Coinbase Pro)

אף על פי שפלטפורמת קוינבייס הסטנדרטית היא כלי מספק שעוזר לאנשים להבין כמה קל לרכוש, לאחסן ולהעביר מטבעות דיגיטליים, קוינבייס פרו היא, ללא ספק, פלטפורמה טובה יותר עבור אלו המעוניינים לבצע סחר פעיל ולשלם עמלות נמוכות יותר מהפלטפורמה הסטנדרטית.

היתרונות של קוינבייס פרו: 

  • דמי עמלה נמוכים יותר בעבור ביצוע פקודות הזמנה, הגבלה ועצירה שלה מפלטפורמת קוינבייס הסטנדרטית 
  • אפשרות למסחר ממונף על מטבעות דיגיטליים
  • תצוגות גרפיות עשירות יותר – סוחרים המשתמשים בקוינבייס פרו יכולים לראות תרשימי נרות יפניים של דקה או גרף קווי ויכולים להשתמש בשכבות מעל כמו ממוצעים נעים אקספוננציאליים. בהשוואה לכלי מסחר רציניים אחרים, קויינבייס פרו מספקת אינדיקטורים בסיסיים.

לקוינבייס פרו יש גם יותר מ-100 זוגות מסחר זמינים ברחבי העולם (כמעט 40 נסחרים עם דולר ארה"ב) ויותר מ-40 זוגות מסחר קריפטו-קריפטו ב-42 אזורים. 

בנוסף לשירותי המסחר והארנק, לקוינבייס יש כרטיס דביט (Debit) בשיתוף פעולה של ויזה ושירותי OTC המספקים את הכלים הנדרשים לתשלומים ומסחר בקלות;

  • כרטיס דביט הוא כרטיס חיוב של ויזה לביצוע תשלומים ומשיכת מזומנים מחשבונות של לקוחות בקוינבייס, המעניק להם גישה ישירה למגוון המטבעות דיגיטליים שברשותם. בעת השימוש בכרטיס, המטבעות הדיגיטליים מומרים למטבע פיאט, כיום GBP או USD, המשמש להשלמה רכישה.
  • שירות "מעבר לדלפק" (OTC) הוא שירות המאפשר רכישה ומכירה מהירה ואנונימית מארנקים קרים המחזיקים כמות גדולה של מטבעות במשמורת בקוינבייס, כמו קרנות וגופים מוסדיים. קוינבייס משמשת כצד שלישי האחראי שהעסקה תתבצע במחיר שנקבע עם הקפדה על הדרישות הרגולטוריות KYC  ו-AML.

ללמוד לסחור ולהשקיע בשוק הקריפטו - כמו מקצוענים

למימוש הטבה חד פעמית ופרטים נוספים 👇

מטבע USDC 

USDC הוא מטבע דיגיטלי יציב (Stable coin), כלומר מטבע שצמוד בערכולדולר אמריקאי. 

הפרויקט של USDC הוקם ע"י חברת Circle, אשר חברה לקוינבייס כשותפה הטבעית לאחר שהיזמים והמשקיעים של קוינבייס החיזקו במטבע מראשית דרכו.

המטבע, הבנוי על פרוטוקול ERC-20, מגובה בקונצרן שנקרא Centre, שמחזיק ביחד 1.00 דולר ארה"ב לכל USDC בודד ומופקדים בחשבון בנק המבוקר באופן עקבי. כתוצאה מכך, בעלי המטבע תמיד יוכלו לממש מטבע 1 של USDC תמורת 1 דולר אמריקאי ולהגן על עצמם מפני תנודתיות שקיימת בהחזקת מטבעות דיגיטליים כדוגמת ביטקוין ואתריום. 

המטבעות מונפקים על ידי מוסדות פיננסיים מוסדרים ומורשים המחזיקים ברזרבות מלאות של מטבע פיאט שווה ערך, ומנפיקים אלה נדרשים לדווח על החזקות העתודה בדולר באופן קבוע. Grant Thornton LLP מפיק דוחות חודשיים על החזקות אלה. 

לסיכום

השאיפה המוצהרת של קוינבייס היא "הגברת החופש הכלכלי בעולם לכל אדם ושינוי הסטנדרטים הנהוגים בתעשיית הפיננסים המסורתית על-ידי יצירת פלטפורמות וכלים המאפשרים זאת." 

עבור סוחרים מתחילים בעלי אזרחות אמריקנית, קוינבייס מציעה שירותים נוחים ופשוטים לשימוש. החברה פועלת באינטנסיביות להרחבת הפעילות שלה במדינות נוספות, ליצירת מגוון מטבעות אטרקטיבי ועדכני, שירותים מתקדמים למגזר העסקי והפרטי ושמירה על דומיננטיות בשוק שאף מאפשרת לה לבצע מניפולציות בשוק. על-פי תחזיות בשוק ההון שווי מניית קוינבייס שלה בשנת 2025 מוערך ל-$746 שמעל תחזית זאת מרחפות סוגיות מרתקות בכיוון אליו תתפתח התעשייה והרגולציה בתחום.

קבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות מעולם הקריפטו ישירות למייל שלכם:

שתפו:

צוות האתר

צוות האתר

קריפטו ג'ונגל הוא בלוג ואתר חדשות שמסקר את עולם הבלוקצ'יין, ביטקוין, את'ריום ושאר המטבעות הדיגיטליים. באתר מדריכים, חדשות וסקירות שיעזרו לך להישאר מעודכן.
צוות האתר

צוות האתר

קריפטו ג'ונגל הוא בלוג ואתר חדשות שמסקר את עולם הבלוקצ'יין, ביטקוין, את'ריום ושאר המטבעות הדיגיטליים. באתר מדריכים, חדשות וסקירות שיעזרו לך להישאר מעודכן.

פרטייך התקבלו בהצלחה! 🎉

בנתיים, יש לך אפשרות לבחור מבין הפעולות הבאות:

שנת 2024 היא שנת הקריפטו

תנו לנו ללמד אתכם איך
לסחור ולהרוויח!

אל תפספסו את ההזדמנות - נותרו 5 מקומות אחרונים

👇השאירו פרטים עכשיו👇

תעשיית הבלוקצ'יין
צומחת בקצב מסחרר!

הכשרה מקצועית, הסמכה רשמית ו-Boost לקורות חיים

מומחה מומלץ

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

cropped-logo-cryptojungle-2.png

להתחברות מלאו שם משתמש וסיסמה

דילוג לתוכן