כנס קריפטו ופוליטיקה: דיבורים לחוד מעשים לחוד

הכנס, שנערך בבורסה לני"ע בתל אביב, אירח חברי כנסת רבים ממגוון הקשת הפוליטית שניהלו שיח על פוליטיקה, כלכלה והתפתחות תחום הקריפטו בישראל

היום (ב') בשעה 9:00 שעון ישראל, החל כנס פוליטיקה כלכלה וקריפטו בבורסת תל אביב. לכנס, הגיעו יזמים, חברות, משקיעים, עיתונאים ואיך אפשר בלי – פוליטיקאים וחברי כנסת.

את הכנס הנחתה ליאור קינן, כתבת הכנסת של חדשות 13, והמועמדים קיימו שיחות אחד-על-אחד שברובן עסקו בנוף הפוליטי העכשווי בעיקר ולדעתנו – מעט מידי במטבעות הדיגיטליים ועל המאמצים הנדרשים לאימוץ הנדרש של תעשיית הקריפטו בישראל. בין הבכירים שהשתתפו בכנס יהיו השר יועז הנדל (הרוח הציונית), ח”כ בועז טופורבסקי (יש עתיד), ח”כ יעקב אשר (יהדות התורה), ח”כ מוסי רז (מרצ), שמחה רוטמן (הציונות הדתית) ועוד.

הכנס נערך על ידי פורום חברות הקריפטו, בלוקצ’יין וה-Web 3.0 בו שותפים הגופים המובילים את הענף במטרה לאפשר לתעשיה לצמוח ולשגשג כאן בישראל, להפסיק את האפליה כנגד ענף הקריפטו, בלוקצ’יין וה- Web 3.0, ולמנוע את בריחת המוחות, הכשרונות והיזמים מישראל. בפורום שותפים הגופים המובילים את הענף בהם Aleph, Starkware, Fireblocks, Bits of Gold, Blox, Collider Ventures, Dcentralab, Fuse, Jelurida, Bit2c,  Braavos, Masterkey ואיגוד הביטקוין הישראלי.

הרבה כוונות טובות

למרות שרוב השיח התעסק באג'נדות פוליטיות והצהרת כוונות לקראת הבחירות, ליאור קינן שאלה גם שאלות שקשורות לתחום, אנחנו ב-CryptoJungle ליקטנו מספר ציטוטים מחברי הכנסת שנחכו בכנס.

כששאלה ליאור את חבר הכנסת שמחה רוטמן מהציונות הדתית בנוגע לחוק המזומן ולחירות פיננסית, הגיב רוטמן שהוא "כאדם שמאמין בחירות אני לא חושב שצריך להעלים את המזומן, אני לא חושב שאני חייב להכניס את פרי עמלי לבנק ולהיות כפוף לרצונות וריבית שלילית של בנק מרכזי. תנו לי להחליט מה אני עושה עם הכסף שלי."

והוסיף כי "קריפטו מהווה מכה לקונספט שהמדינה חייבת להיות מעורבת בכל טרנסקציה ולחתוך את החלק שלה בכל דבר."

ואם לא די בכך, התייחס רוטמן לכך ש"אנחנו כמדינה חייבים להתייחס לאזרחים שלנו כעבריינים, וכדי להגביל את אותו ברון סמים, אנחנו פוגעים בכולם, כי כל בן-אדם שרוצה להוציא כסף מהבנק צריך לעמוד מול טפסולוגיה, בשם המאבק אנחנו הופכים את כל אזרחי ישראל לעבריינים רק בגלל הרגולציה האינסופית, מדינת ישראל צריכה לשחרר את שוק הקריפטו ולהפסיק להתייחס לכל עסקת קריפטו כהעלמת מס עבריינית."

רוטמן סיכם את דבריו בכך ש"אנחנו יכולים וצריכים להיות מעצמת קריפטו."

גם יו"ר הקואליציה בועז טופורובסקי דיבר על התחום ואף ציין כי עסק בו ישירות: "אני חושב שקריפטו זה העתיד..תפקיד הפוליטיקה היא לתת לכלכלה לעבוד ולא לשלוט בכלכלה..התפקיד של הרגולציה הוא רק לוודא שלא יהיו רמאויות, חוץ מזה צריך לאפשר לכל המטבעות הדיגיטליים לעבוד, יש לי אתריום שהפסדתי בו מלא כסף, אני מאמין שכל העולם הוירטואלי כולל הנדל"ן הוירטואלי זה העתיד ויש כאן אין סוף אפשרויות"

בדומה לקו המחשבה של רוטמן, סיים טופורובסקי עם כיוון דומה וציין: "אני חושב שהמדינה צריכה לחבק את התחום.. מנעתי בחוק ההסדרים של אדם שיש לו מעל 200 אש"ח בקריפטו צריך לדווח..אם יש לי מניות טבע זה בסדר אבל אם יש לי 10 ביטקוין אני פתאום עבריין.."

גם טונים מתונים יותר

חבר הכנסת רם שפע, הביע טון מעט מתון יותר והזכיר לנו כי הרגולציה והבירוקרטיה בישראל היא איטית: "בואו נגיד את האמת, גם בעולם יש התלבטות איזו מדיניות צריך לנקוט כשזה נוגע בשוק הקריפטו, תמיד לוקח יותר זמן למערכות המדינה לזוז"

אך בנימה חיובית יותר מסר שפע כי "מדובר על שינוי המודלים בהם כסף בעולם מתנהל ולכן צריכים לקחת את הנושא ברצינות..אני חושב שכתפיסה אנחנו צריכים לוודא ולמתן את כוחם של הבנקים..צריך לנסות לשחרר איפה שאפשר".
חברי כנסת נוספים הביעו עמדות יחסית דומות אך מסתמן כי לרובם אין כל ידע או ניסיון בתחום והם אינם מבינים מספיק את ההשלכות של הרגולציה בישראל ומשמעותה עבור היזמים והחברות הישראליות, שלפי דברי ליאור קינן – חלק גדול מהם מפסיקים את הפעילות בישראל לטובת מעבר לחו"ל בשל רגולציה מקלה ונוחה יותר שם.

לסיכום

זו לא הפעם הראשונה שאנחנו שומעים פוליטיקאים וחברי כנסת מתבטאים בצורה חיובית בנוגע לתחום, אך לצערנו רבות ההבטחות מהמעשים. למרות שלאחרונה רשות שוק ההון בישראל חילקה רישיונות עיסוק במטבעות דיגיטליים לביטס אוף גולד ול-HBH, מסתמן שהדרך לחקיקה ולבהירות בתחום עוד רחוקה.

קבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות מעולם הקריפטו ישירות למייל שלכם:

שתפו:

דור אופיר

דור אופיר

ביטקוינר, מגיע מעולם ניהול פרויקטים בשיווק דיגיטלי, בעל רקע מעולם הכלכלה ובשנים האחרונות גם מתעשיית הקריפטו. דור מאמין שהאינטרנט בשילוב תעשיית הבלוקצ'יין והקריפטו יובילו את העתיד הכלכלי והפסיכולוגי של האנושות בדורות הבאים. https://twitter.com/Dor_Ophir
דור אופיר

דור אופיר

ביטקוינר, מגיע מעולם ניהול פרויקטים בשיווק דיגיטלי, בעל רקע מעולם הכלכלה ובשנים האחרונות גם מתעשיית הקריפטו. דור מאמין שהאינטרנט בשילוב תעשיית הבלוקצ'יין והקריפטו יובילו את העתיד הכלכלי והפסיכולוגי של האנושות בדורות הבאים. https://twitter.com/Dor_Ophir

שנת 2024 היא שנת הקריפטו

תנו לנו ללמד אתכם איך
לסחור ולהרוויח!

אל תפספסו את ההזדמנות - נותרו 5 מקומות אחרונים

👇השאירו פרטים עכשיו👇

הירשמו עוד היום והתחילו להרוויח

קורס מסחר בקריפטו

הקורס הפרונטלי המקצועי והמקיף ביותר בישראל

מומחה מומלץ

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

cropped-logo-cryptojungle-2.png

להתחברות מלאו שם משתמש וסיסמה

פרטייך התקבלו בהצלחה! 🎉

בנתיים, יש לך אפשרות לבחור מבין הפעולות הבאות:

דילוג לתוכן