אלמקייס פתרונות מיסוי מסייעת למחזיקי קריפטו לבצע גילוי מרצון ללא סיבוכים

משקיעים או יזמים בתחום הקריפטו? אם טרם הסדרתם את עניינכם מול רשות המסים אפשרות הגילוי מרצון תוכל לחסוך לכם הסתבכות.
אלמקייס פתרונות מיסוי

תל אביב, ישראל (31 במרץ 2024): אלמקייס פתרונות מיסוי תשמח ללוות את לקוחותיה בהליך גילוי מרצון הצפוי להתפרסם ע"י רשות המסים במתן סיוע למשקיעי וסוחרי קריפטו לדווח בצורה אנונימית על רווחיהם, והפחתת חבות המס במסגרת החוק.

בשנים האחרונות זינק היקף המסחר בקריפטו, כאשר רבים אינם מודעים ללשון החוק, לעובדה שרשויות המס מהדקות את המעקב והפיקוח ולכך שהם עלולים להסתבך בפלילים. כעת נוהל מחודש לגילוי מרצון יאפשר למשקיעים וליזמים בתחום המטבעות הדיגיטליים והקריפטו להסדיר את עניינם מול רשות המסים ולחסוך הסתבכות ואי נעימות.

על פי הפרסומים, רשות המסים צפויה לפרסם בקרוב נוהל מחודש לגילוי מרצון על הכנסות ונכסים שטרם דווחו. הפעם, יש לצפות כי עיקר הפונים בעקבות הנוהל החדש יהיו משקיעים ויזמים מעולמות הקריפטו. הנחה זו מבוססת על כך שבגלים הקודמים בעלי חשבונות בנק בחו"ל היו מי שנהנו מחלון ההזדמנויות שהעניקה רשות המיסים. 

כדי להבין את משמעות ההכרזה של רשות המיסים המאפשרת את הסדרת הדיווח הנדרש בחוק, חשוב לצלול לקשר בין עולם המסחר החדש לבין היבטי המס הנוגעים אליו. לא פעם, יחידים שמשקיעים בקריפטו ומיזמים שעוסקים בתעשיית הקריפטו, מזניחים את הטיפול בסוגיית המיסוי ומתעוררים מאוחר, לפעמים מאוחר מדי. 

למי שלא יודע או ששכח, נזכיר כי המיסוי בישראל חל לא רק כאשר נכנסים לחשבון הבנק כספים שמקורם בקריפטו (משימה מאתגרת לכשעצמה), אלא גם כאשר מוחלף מטבע במטבע וכאשר מבוצעות עסקאות בעולם ה- DeFi המזכות את המשקיע בתגמולים שונים: החלפת ביטקוין באתריום, סולאנה או כל טוקן אחר; קבלת טוקנים מסטייקינג או קבלת טוקנים בעקבות הנפקות של מיזמים על ידי עובדים, נותני שירותים ומשקיעים. 

יזמי קריפטו? מתכננים להשיק טוקן? תתכננו מראש את היום שאחרי

ישנם לא מעט שהחלו להשקיע בתחום כבר לפני כעשור, כשהיה בתחילת דרכו והתאפיין בחוסר בהירות ושקיפות. גם הם חשופים להליכים פליליים בדיוק כמו כל מי שכשל בדיווח על נכסיו והכנסותיו, מעבר לחשיפה האזרחית בדמות תשלום המס הממתין מעבר לפינה. 

לכן, כדי להימנע מהסתבכות מיותרת והתמודדות מורכבת מול רשויות המס, רצוי לפנות למומחי המיסוי שלנו שמחזיקים בידע, ניסיון והתמחות בניהול וגיבוש הסדרים מיוחדים, בהם גילוי מרצון, מול רשות המיסים בכלל ובתחום הקריפטו בפרט. 

ההמלצה להסדיר את היבטי המיסוי והדיווח הקשורים בעולם הקריפטו לא מופנה רק למשקיעים ותיקים, אלא גם למיזמי קריפטו בשלבים מוקדמים יותר או פחות של התהוותם. כך לדוגמה, מיזם שבבסיסו מכוון בין היתר להנפיק טוקן חדש, לפתוח פלטפורמת מסחר בקריפטו – בוט מסחר, פלטפורמת DeFi ועוד עסקים בתחום. באותם מיזמים חייבים לחשוב על "היום שאחרי" – השלב שבו יפרוץ המיזם ויצליח מבחינה עסקית. במקרה כזה, חשוב כבר מתחילת לתכנן את מבנה המיסוי, אופן ההחזקה, כניסת משקיעים ותגמול יחידי המיזם באופן מושכל. 

כמובן שבמקביל יש להביא בחשבון גם היבטים אחרים, בהם: היבטי ציות מבחינת דיני ניירות ערך, חוק הייעוץ, חוק איסור הלבנת הון ועוד. אם אתם מובילים מיזמים, מומחי מיסוי הקריפטו שלנו יסייעו לכם בבחינה וייעוץ בקשר להיבטי המיסוי האמורים, ובהכוונה לגורמי הייעוץ המתאימים בשאר הנושאים שהוזכרו. 

אלמקייס פתרונות מיסוי 

טלפונים: משרד 03-5044400 | חגי 052-5565872 

אתר החברה: www.elmekiesse-tax.co.il/about 

ליצירת קשר: https://elmekiesse-tax.co.il/contact/

דיסקליימר: זוהי הודעה לעיתונות המתפרסמת בשיתוף עם אלמקייס פתרונות מיסוי. CryptoJungle אינה אחראית לתוכן, למוצר או השירות שפורסמו בעמוד זה. בעוד שאנו מכוונים לספק לכם את כל המידע החשוב שיכולנו להשיג, על הקוראים לבצע מחקר עצמאי לפני שהם פועלים בכל אופן שקשור לחברה, ולקחת אחריות מלאה על החלטותיהם. כמו כן, בהתאם לתנאי השימוש באתר, אין לראות באמור בכתבה כייעוץ השקעות ו/או המלצה לפעולה. 

קבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות מעולם הקריפטו ישירות למייל שלכם:

שתפו:

שנת 2024 היא שנת הקריפטו

תנו לנו ללמד אתכם איך
לסחור ולהרוויח!

אל תפספסו את ההזדמנות - נותרו 5 מקומות אחרונים

👇השאירו פרטים עכשיו👇

מומחה מומלץ

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

cropped-logo-cryptojungle-2.png

להתחברות מלאו שם משתמש וסיסמה

פרטייך התקבלו בהצלחה! 🎉

בנתיים, יש לך אפשרות לבחור מבין הפעולות הבאות:

דילוג לתוכן