יחידת הסייבר בלהב 433: הקפאנו קמפיין תרומות לחמאס; הקהילה נרתמה לסיוע

דיווחים של צוות CryptoJungle וחברי הקהילה הישראלית על גיוס כספים בקריפטו עבור החמאס סייעו ליחידת הסייבר בחסימת כתובות חשודות. במקביל יצא לדרך קמפיין תרומות לתושבי העוטף
חמאס קריפטו

המלחמה בחמאס מתנהלת גם על הבלוקצ'יין: יחידת הסייבר בלהב 433 של משטרת ישראל הקפיאה כתובות ארנקי קריפטו אשר שימשו את החמאס לגיוס תרומות ברשתות החברתיות.

סיוע באיתור הכתובות הגיע גם מצוות CryptoJungle, אשר אסף דיווחים ממשתמשים ישראלים ברשתות החברתיות שנתקלו בניסיונות גיוס הכספים של החמאס, והעביר את הפניות ואת כתובות הארנקים ישירות ליחידת הסייבר של המשטרה.

על פי הודעת המשטרה, עם פרוץ המלחמה פתח החמאס בקמפיין גיוס תרומות ברשת, וביקש מהציבור להעביר אליו מטבעות דיגיטליים. בתגובה שוטרי יחידת הסייבר והמטה הלאומי ללוחמה כלכלית פעלו לאיתור החשבונות ולהקפאתם באמצעות פנייה לביינאנס, במטרה לחלט את הכספים לקופת המדינה. עקב פניית CryptoJungle, בדוברות המשטרה אישרו כי יחידת הסייבר בקשר עם בורסות נוספות במטרה למנוע את המרת הכספים.

מודעה לגיוס כספים עבור החמאס
מודעה לגיוס כספים עבור החמאס

כמו כן יצרה משטרת ישראל קשר עם משטרת אנגליה ויחד איתה הביאה להקפאת חשבון בבנק Barclays הבריטי, ששימש גם הוא לאיסוף תרומות על ידי החמאס. 

"יחידת הסייבר בשיתוף המטה הלאומי ללוחמה כלכלית בטרור במשרד הביטחון, שירות הביטחון הכללי וגופי מודיעין נוספים, מובילה מאמץ מתמשך לאיתור תשתיות פיננסיות במטבעות קריפטוגרפיים המשמשות גורמי טרור למימון פעילותם", כך על פי הודעת המשטרה.

ערוץ הטלגרם Gaza Now בו התפרסמו קמפייני התרומות לחמאס הודיע כי: "כל קישורי התרומות והחשבונות נמחקו עקב דיווח וחסימה מצד הכיבוש, כולל פייפאל, קריפטו, וחשבון הבנק. אם ברצונכם לתרום צרו קשר ישירות עם צוות התמיכה."

הודעה מטעם חמאס על חסימת אפשרות התרומה. תרגום מערבית: "כל קישורי התרומות והחשבונות נמחקו עקב דיווח וחסימה מצד הכיבוש, כולל פייפאל, קריפטו, וחשבון הבנק. אם ברצונכם לתרום צרו קשר ישירות עם צוות התמיכה"
הודעה מטעם חמאס על חסימת אפשרות התרומה.

Crypto Aid Israel יצא לדרך

במקביל השיקה קהילת הקריפטו הישראלית קמפיין לגיוס תרומות לתמיכה בתושבי עוטף עזה ובאזרחים ישראלים אחרים אשר נפגעו מפעולות הטרור הרצחניות של החמאס. 

לטובת השקת הקמפיין, תחת השם "Crypto Aid Israel" התגייסו פעילים ומובילים מקרב חברות הבלוקצ'יין הישראליות, בהן – – MarketAcross, CryptoJungle, Blockchain B7, Efficient Frontier, Collider Ventures, Fireblocks, Nilos, Ironblocks Israeli Blockchain Association, ביטס אוף גולד ואחרות.

מאז הושק הקמפיין לפני 12 שעות (שעות הערב ביום ב') כבר התקבלו תרומות בשווי של יותר מ-215,000 שקלים, וידיעות עליו התפרסמו במגוון רחב של אתרי קריפטו עולמיים מובילים – קוינדסק, דיקריפט, קוינטלגרף ורבים אחרים.

קבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות מעולם הקריפטו ישירות למייל שלכם:

שתפו:

אהרן פורת

אהרן פורת

פעיל, יזם ומשקיע בתחום הקריפטו מאז 2013. עיתונאי לשעבר - מעריב, כלכליסט ומקור ראשון. כיום לומד לתואר שני במדיניות ציבורית באוני' ת"א. מאמין גדול ביכולת של טכנולוגיית בלוקצ'יין והקריפטו להביא את פוטנציאל שיתוף הפעולה האנושי לשיאים חדשים.
אהרן פורת

אהרן פורת

פעיל, יזם ומשקיע בתחום הקריפטו מאז 2013. עיתונאי לשעבר - מעריב, כלכליסט ומקור ראשון. כיום לומד לתואר שני במדיניות ציבורית באוני' ת"א. מאמין גדול ביכולת של טכנולוגיית בלוקצ'יין והקריפטו להביא את פוטנציאל שיתוף הפעולה האנושי לשיאים חדשים.

שנת 2024 היא שנת הקריפטו

תנו לנו ללמד אתכם איך
לסחור ולהרוויח!

אל תפספסו את ההזדמנות - נותרו 5 מקומות אחרונים

👇השאירו פרטים עכשיו👇

הירשמו עוד היום והתחילו להרוויח

קורס מסחר בקריפטו

הקורס הפרונטלי המקצועי והמקיף ביותר בישראל

מומחה מומלץ

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

cropped-logo-cryptojungle-2.png

להתחברות מלאו שם משתמש וסיסמה

פרטייך התקבלו בהצלחה! 🎉

בנתיים, יש לך אפשרות לבחור מבין הפעולות הבאות:

דילוג לתוכן