בית המשפט בארה"ב דחה את עתירת בנק הקריפטו קסטודיה נגד הפדרל ריזרב

השופט קבע כי לבנק המרכזי יש שיקול דעת בהחלטה אם להעניק חשבון מאסטר לבנק המתמחה בנכסים דיגיטליים
בית משפט שופט פטיש

בית המשפט המחוזי במחוז וויומינג דחה את בקשתו של בנק קסטודיה (Custodia Bank), מוסד פיננסי לנכסים דיגיטליים, לקבל חשבון "מאסטר" מטעם הפד, הבנק המרכזי של ארה"ב. חשבון מאסטר, המכונה לעתים "חשבון בנק עבור בנקים", מאפשר לבנקים גישה למערכות התשלומים של הפדרל ריזרב ומאפשר להם לבצע עיסקאות ישירות מול בנקים אחרים הפועלים תחת הפיקוח של הרגולטור האמריקני.

קסטודיה הוא אחד מ"בנקי הבלוקצ'יין" הראשונים במדינת וויומינג, המכונים גם מוסדות פיקדון למטרה מיוחדת (SPDI). מוסדות אלה הוקמו כדי לסייע לעסקים שלא הצליחו להשיג שירותי בנקאות מה-FDIC (תאגיד הביטוח הפדרלי על פיקדונות) עקב עיסוקם במטבעות דיגיטליים.

הביקוש לעובדים בתחום צומח - גם בישראל

רוצים לשדרג את הקריירה עם לימודים מקצועיים?

השופט חושש מ"מרוץ אל התחתית"

SPDI הוא אישור מיוחד מטעם ועדת הבנקים של ויומינג למוסדות המספקים שירותים עבור מחזיקי מטבעות דיגיטליים, אשר למעשה מתיר להן לפעול בתור בנק מפוקח. עם זאת, האישור ברמת המדינה לא התקבל על ידי הפדרל ריזרב. כדי שהחברות יוכלו לפעול בתור בנק, הן נדרשות לפתוח חשבון ראשי אצל הפדרל ריזרב, אך הבנק המרכזי סירב לבחון את הבקשות שלהן.

קסטודיה טענה כי ללא חשבון מאסטר, היא תהיה "אזרחית סוג ב', תלויה בחסדי בנק מתווך". עם זאת, בפסיקתו מה-29 במרץ, השופט סקוט סקבדל קבע כי החוק אינו מחייב את הפדרל ריזרב להעניק גישה לחשבון מאסטר למבקשים, וכי הראיות נוטות לכך שבנק הפדרל ריזרב בקנזס סיטי (FRBKC) הוא זה שקיבל את ההחלטה, ולא הנגידים.

השופט כתב בצו: "אלא אם כן לבנקים של הפדרל ריזרב יש שיקול דעת לדחות או לפסול בקשה לחשבון מאסטר, חוקי הזיכיון של המדינה יהיו שכבת ההגנה היחידה עבור המערכת הפיננסית של ארה"ב. ובתרחיש כזה, ניתן לצפות בקלות ל'מרוץ לתחתית' בין מדינות ופוליטיקאים כדי למשוך עסקים על ידי הפחתת נטל הזיכיון באמצעות חקיקה רופפת, מה שיאפשר למוסדות בפיקוח מינימלי להשיג גישה נוחה ליתרות הבנק המרכזי ולשירותי הפדרל ריזרב".

"תהליך מעוות"

קסטודיה הגישה בקשה לחשבון מאסטר באוקטובר 2020. לדברי נתן מילר, דובר קסטודיה, "מאבק נגד הטקטיקות הכוחניות של הפד תמיד היה קרב בין דוד לגוליית, אך בנק קסטודיה נשאר מחויב לחזון שלנו ליצור בנק בטוח המונע על ידי טכנולוגיה". 

הבנק המתין במשך 20 חודשים לתגובה מהפד על בקשת חשבון המאסטר שלו, פרק זמן ארוך בהרבה מ-5-7 ימי העסקים הרגילים בתהליך זה. קסטודיה נותרה ללא ברירה אלא לתבוע את הפד. כעבור 8 חודשים מהגשת התביעה, הפד דחה את בקשת קסטודיה לחשבון מאסטר.

על פי פרסום של הפרשן המשפטי MetaLawMan באתר X (לשעבר טוויטר), מסמכים שנחשפו במהלך התביעה מעידים כי "התהליך היה מעוות כי הפד התנגד לתוכנית של קסטודיה לספק שירותי בנקאות ונכסים דיגיטליים ליחידים ועסקים המעורבים בקריפטו".

מילר הוסיף בהצהרה לאתר החדשות קוינסדק כי החברה "סוקרת את החלטת בית המשפט ואת כל האפשרויות שלנו, כולל ערעור". לדבריו, "קייטלין לונג, מנכ"לית קסטודיה, היא לוחמת. אבל קייטלין לא נלחמת רק עבור קסטודיה, היא נלחמת עבור כל הקריפטו ועיקרון החופש הפיננסי".

קבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות מעולם הקריפטו ישירות למייל שלכם:

שתפו:

אהרן פורת

אהרן פורת

פעיל, יזם ומשקיע בתחום הקריפטו מאז 2013. עיתונאי לשעבר - מעריב, כלכליסט ומקור ראשון. כיום לומד לתואר שני במדיניות ציבורית באוני' ת"א. מאמין גדול ביכולת של טכנולוגיית בלוקצ'יין והקריפטו להביא את פוטנציאל שיתוף הפעולה האנושי לשיאים חדשים.
אהרן פורת

אהרן פורת

פעיל, יזם ומשקיע בתחום הקריפטו מאז 2013. עיתונאי לשעבר - מעריב, כלכליסט ומקור ראשון. כיום לומד לתואר שני במדיניות ציבורית באוני' ת"א. מאמין גדול ביכולת של טכנולוגיית בלוקצ'יין והקריפטו להביא את פוטנציאל שיתוף הפעולה האנושי לשיאים חדשים.

פרטייך התקבלו בהצלחה! 🎉

בנתיים, יש לך אפשרות לבחור מבין הפעולות הבאות:

שנת 2024 היא שנת הקריפטו

תנו לנו ללמד אתכם איך
לסחור ולהרוויח!

אל תפספסו את ההזדמנות - נותרו 5 מקומות אחרונים

👇השאירו פרטים עכשיו👇

מומחה מומלץ

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

cropped-logo-cryptojungle-2.png

להתחברות מלאו שם משתמש וסיסמה

דילוג לתוכן