אתריום עולה ב-10% למרות דיווחים על חקירה כנגד עמותת אתריום

במגזין Fortune מעריכים כי ה-SEC תגדיר את אתריום כנייר ערך. למרות אי הוודאות הרגולטורית מחיר אתריום ממשיך להתחזק וחזר לרמות של יותר מ-3,570 דולר
גארי גנסלר גרי Gary Gensler

אתריום בצרות – אבל ממשיך לעלות: על אף דיווחים שהתפרסמו אתמול על חקירה שנפתחה כנגד עמותת אתריום (Ethereum Foundation) על ידי רשות ממשלתית לא ידועה, ופרסום של המגזין Fortune כי רשות ני"ע האמריקנית ה-SEC פועלת לסיווג ETH כנייר ערך, מחיר המטבע דווקא חזר לטפס.

כך, למרות החדשות השליליות, שער אתריום זינק ביממה האחרונה בכ-10% והגיע לשער של 3,575 דולר, המשך ישיר למגמת העלייה שהובילה את המטבע למחיר של יותר מ-4,000 דולר בשבועות האחרונים. זאת על רקע הודעת הפד אתמול על אי שינוי בגובה הריבית והאיתותים מצדו על כך שייתכנו הורדות ריבית בהמשך השנה. 

ללמוד לסחור ולהשקיע בשוק הקריפטו - כמו מקצוענים

למימוש הטבה חד פעמית ופרטים נוספים 👇

החקירה תחת צו איסור פרסום

השמועות על חקירה כנגד עמותת אתריום, הממוקמת בשוויץ, מתבססות על אתר הגיטהאב של הארגון, שלפיו העמותה קיבלה בקשה לחקירה מרשות ממשלתית כלשהי הדורשת סודיות מוחלטת. פרטים נוספים אודות היקף החקירה ומיקודה אינם ידועים בשלב זה. 

הדיווח נעשה בצורה מתוחכמת המשמשת לעקיפת צווי איסור פרסום באמצעות הסרת מודעה קבועה באופן שאינו מהווה הפרה של צו איסור הפרסום. בחשבון הארגון באתר גיטהאב הופיעה באופן קבוע הודעה שלפיה הארגון לא נחקר על ידי גוף ממשלתי, בנוסח זה:

"שום סוכנות משום מקום בעולם מעולם לא יצרה קשר עם עמותת אתריום באופן שמחייב לשמור על חיסיון. עמותת אתריום תפרסם בפומבי כל חקירה מכל סוכנות ממשלתית שחורגת מההתנהלות העסקית השגרתית".

ב-26 בפברואר ההודעה הוסרה מחשבון העמותה באתר גיטהאב. על פי הערכות מומחה משפטי שדיבר עם אתר קוינדסק, ייתכן שהחקירה מובלת על ידי רגולטור שוויצרי בשיתוף פעולה עם ה-SEC, וכי סביר שגופים נוספים באקו-סיסטם של אתריום נמצאים תחת זכוכית מגדלת.

הקורס הפרונטלי והראשון מסוגו בארץ ללימוד מסחר בקריפטו

מספר המקומות מוגבל - לכל הפרטים👇

SEC חותרת לסווג את אתריום כנייר ערך

לפי דיווח אחר של מגזין Fortune, רשות ניירות הערך האמריקנית פועלת בשבועות האחרונים לסווג את המטבע ETH רשמית כנייר ערך, מה שעלול להטיל על המסחר בו מגבלות חמורות. על פי הדיווח, ה-SEC החלה באיסוף ראיות ומידע מחברות אמריקניות הקשורות לפרויקט.

אם תתקבל החלטה על סיווג כזה, ההשלכות על אתריום ועל עולם הקריפטו כולו עלולות להיות משמעותיות. לאור העובדה שאין כיום הבנה מוסכמת לגבי הסטטוס המשפטי של מטבעות דיגיטליים מרכזיים מלבד ביטקוין, סיווג אתריום כנייר ערך עלול ליצור "אפקט דומינו" ולהוביל להחלטות דומות גם לגבי מטבעות אחרים. 

חשוב לציין שה-SEC נמצאת תחת לחץ רב לגבי אישור קרנות סל עוקבות אתריום (Spot ETH ETF), ועל פי החוק היא מחויבת לקבל החלטה עקרונית בנושא עד ה-23 במאי. 

על אף החששות – אתריום שומר על עוצמתו

למרות הדיווחים המדאיגים, תגובת השוק מעידה על ביטחון רב באתריום. המטבע חזר לרף ה-3,500 דולר בפעם הראשונה מאז מאי 2022 בתחילת מרץ 2024, ואף הגיע לשיא של מעל 3,800 דולר.

עם זאת יש להביא בחשבון שעליות השערים הנוכחיות במחיר אתריום מבוססות בעיקר על ספקולציות לטווח הקצר, ושינויים פתאומיים בזירה הרגולטורית עלולים לסכן את העליות. אי הוודאות הרגולטורית והסיכון שבהכרה באתריום כנייר ערך עדיין גבוהים, ועלולים לטרוף את הקלפים בשוק הקריפטו כולו.

כך או כך, בניגוד לתחזיות הקודרות בעקבות הדיווחים על החקירות, אתריום ממשיך להוכיח את חוסנו ולהתבסס כמטבע הקריפטו השני בחשיבותו. אם המומנטום הנוכחי יימשך, לא מן הנמנע שנראה את אתריום שובר שיאים חדשים בקרוב, חרף האתגרים בזירה המשפטית.

קבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות מעולם הקריפטו ישירות למייל שלכם:

שתפו:

אהרן פורת

אהרן פורת

פעיל, יזם ומשקיע בתחום הקריפטו מאז 2013. עיתונאי לשעבר - מעריב, כלכליסט ומקור ראשון. כיום לומד לתואר שני במדיניות ציבורית באוני' ת"א. מאמין גדול ביכולת של טכנולוגיית בלוקצ'יין והקריפטו להביא את פוטנציאל שיתוף הפעולה האנושי לשיאים חדשים.
אהרן פורת

אהרן פורת

פעיל, יזם ומשקיע בתחום הקריפטו מאז 2013. עיתונאי לשעבר - מעריב, כלכליסט ומקור ראשון. כיום לומד לתואר שני במדיניות ציבורית באוני' ת"א. מאמין גדול ביכולת של טכנולוגיית בלוקצ'יין והקריפטו להביא את פוטנציאל שיתוף הפעולה האנושי לשיאים חדשים.

פרטייך התקבלו בהצלחה! 🎉

בנתיים, יש לך אפשרות לבחור מבין הפעולות הבאות:

שנת 2024 היא שנת הקריפטו

תנו לנו ללמד אתכם איך
לסחור ולהרוויח!

אל תפספסו את ההזדמנות - נותרו 5 מקומות אחרונים

👇השאירו פרטים עכשיו👇

מומחה מומלץ

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

cropped-logo-cryptojungle-2.png

להתחברות מלאו שם משתמש וסיסמה

דילוג לתוכן