“סטושי המזויף” עומד בפני תביעת ענק בסך 10 מיליארד דולר

קרייג רייט, המדען הראשי של חברת nChain אשר טען שהוא סטושי נקמוטו, ממציא הביטקוין, עומד בפני תביעה על סך 10 מיליארד דולרים.

התביעה הוגשה באמצע פברואר ע”י אירה קליימן בשם אח שלו – דייב קליימן – אשר קשרים רבים נמצאו בינו לבין ימיו הראשונים של מטבע הביטקוין. קליימן, חוקר מחשבים פורנזי וסופר, נפטר בשנת 2013 אחרי קרב קשה עם מחלת ה-MRSA.

תפקידו של קליימן בפיתוח הביטקוין יצא לאור בסוף 2015 כאשר קרייג רייט – איש העסקים האוסטרלי – זוהה ע”י המגזינים Gizmodo ו-Wired כאופציה מובילה במרדף אחר זהותו של סטושי נקמוטו אשר נעלמו עקבותיו בשנת 2010. רייט רכב על הגל והצהיר שהוא אכן יוצר הביטקוין האנונימי.

קהילת הביטקוין הגיבה בסקפטיות לפרסומים הללו, עם דגש על כך שההוכחות שסיפק רייט היו שקריות. כתגובה רייט הצהיר שלא יטרח לפרסם הוכחות נוספות לגבות את הצהרותיו, הדרמה שכחה ומאז הוא מועסק כמדען הראשי של nChain ומקושר למטבע ביקאש (ביטקוין קאש).

בלב התביעה שהוגשה לבית המשפט המחוזי בדרום פלורידה, עומד סכום לא מבוטל של 1.1 מיליון מטבעות ביטקוין, שלכאורה נלקחו ע”י קרייג רייט. עורכי הדין מטעם התביעה הדגישו כי מדובר בשווי נוכחי של מעל 10 מיליארד דולר.

לפי פרוטוקול בית המשפט, רייט מואשם במזימת השתלטות על עזבונו של דייב קליימן במטרה להשתלט על מטבעות הביטקוין שהיו ברשותו, ועל הזכות לקניין רוחני שקשור בטכנולוגיית הבלוקצ’יין שעומד מאחורי הביטקוין.

“כחלק מהתוכנית שלו, קרייג זייף סדרה של חוזים במטרה להעביר את נכסיו של דייב על שמו של קרייג ו/או חברות שנשלטות על ידו. קרייג שינה את התאריכים של החוזים על מנת שיתאימו לזמן שקדם למותו של דייב, ואף זייף את חתימתו בהם” אמר עורך הדין מטעם התביעה.

קרייג רייט הגיב לתביעה בציוץ בטוויטר שכלל מילה אחת בלבד: “Greed”, ובעברית: רדיפת בצע.

חשוב להדגיש שמטרת התביעה היא לא להבהיר האם רייט הוא אכן סטושי נקמוטו או לא, שכן אין זה ברור עבורם האם דייב יצר את הביטקוין לבדו או בשיתוף עם קרייג.

לתלונה המלאה ניתן ללחוץ כאן.

המאמר תורגם מ-CoinDesk.

שתפו:

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
בן סמוחה

בן סמוחה

שותף-מייסד של CryptoJungle, יזם צעיר, בעל ידע מקצועי נרחב בעולם הבלוקצ'יין שנצבר לאחר תקופה ארוכה של למידה, מחקר ומסחר. מייסד קהילת הבלוקצ'יין בדרום הארץ ומעביר הרצאות על עולם המטבעות הקריפטוגרפיים.
בן סמוחה

בן סמוחה

שותף-מייסד של CryptoJungle, יזם צעיר, בעל ידע מקצועי נרחב בעולם הבלוקצ'יין שנצבר לאחר תקופה ארוכה של למידה, מחקר ומסחר. מייסד קהילת הבלוקצ'יין בדרום הארץ ומעביר הרצאות על עולם המטבעות הקריפטוגרפיים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

חדש: קורס האונליין שלנו הושק ואתם מקבלים 30% הנחה!