הפדרל ריזרב מאיים בתביעה על אתר הביטקוין מהגדולים בעולם

האתר BitcoinMagazine קיבל איום לחדול את מכירת ליין הביגוד הפרודי על מערכת התשלומים FedNow, ומסרב לעשות זאת
fednow

הפדרל ריזרב מאיים בתביעה על אתר תוכן הביטקוין מהפופולריים בעולם, BitcoinMagazine, על שימוש לא חוקי בסימני מסחר רשומים על מערכת התשלומים FedNow.

ביולי האחרון השיק הפדרל ריזרב את FedNow – מערכת סליקה ותשלומים מידיים בין בנקים. האתר BitcoinMagazine, שמנהליו סבורים כי מדובר בצעד נוסף לעבר שליטה מוחלטת בכסף וחדירה לפרטיות משתמשי הדולר האמריקני, השיק בתגובה ליין פרודיה של ביגוד כגון חולצות, כובעים וכוסות, כאשר האות O כוללת בתוכה עין כרפרנס לחדירה לפרטיות, יכולות המעקב ול"עין שרואה הכל" המצויה גם על שטר הדולר האמריקני.

לפי מכתב שנשלח ע"י סניף שיקגו של הפדרל ריזרב, BitcoinMagazine משתמשים בסימן המסחר ללא אישור על מנת להטעות את קוראיהם שישנו קשר בין אתר התוכן לבין הבנק המרכזי.

ב-BitcoinMagazine בחרו להגיב במכתב פתוח לציבור שהופנה לתדאוס מרפי, סגן היועץ המשפטי של אגף השירותים הפיננסיים בפדרל ריזרב.

"לא נציית לדרישותיכם"

"בשם כל צוות BitcoinMagazine, רציתי להודות לך על הפניה המתחשבת לאחר שביקרת בחנות המקוונת שלנו," נפתח המכתב בציניות ובקריצה לקניות של חג המולד המתקרב. "תודיע לנו אם אנחנו יכולים לשלוח קופסאות עם סחורות לכל אחד מ-12 סניפי הפדרל ריזרב. אתם עשויים ליהנות מהמהדורה האחרונה של המגזין המודפס שלנו בו דנו בנזקים שהמדיניות שלכם גורמת לכלכלה ולמדינה שלנו."

בהקשר לדרישות הפדרל ריזרב לחדול את מכירת הסחורות ולהסיר את סימן המסחר מהאתר, ענו במכתב: "אנחנו רוצים להודיע לך שבעוד שקיבלנו את צו חדל הפעילות שלך, אנחנו מסרבים לציית לו. אנחנו לא נהיה מאוימים ע"י המאמצים שלכם להשתיק ביקורת."

"כפי שאתה כנראה יודע, האתר והקוראים שלנו מודאגים מאד ממערכת ה-FedNow החדשה. אנחנו מאמינים שלא רק שהיא אולי לא עומדת בחוקה האמריקנית, אלא היא גם מאיימת על החופש שכל אוהבי-החירות בקרב אזרחי ארה"ב צריכים לנצור."

ביטקוין מגזין
סחורות ה-FedNow בחנות BitcoinMagazine.

לדברי BitcoinMagazine, מכירת הסחורה עומדת בזכויות חופש הביטוי והסעיף הראשון לחוקה האמריקנית והם יגנו על זכותם להביע זאת.

בהמשך המכתב, מתייחסים להערות הפדרל ריזרב בצורה ישירה. למשל, במכתב הפדרל ריזרב נכתב כי "הפדרל ריזרב קידם והשתמש במותג FEDNOW ובנה לו "רצון טוב" משמעותי בנכס ערכי מאד. מוסדות פיננסיים וצרכנים משייכים את המותג FEDNOW עם הפדרל ריזרב ושירותיו."

הכשרה ייחודית בתחום הבלוקצ'יין

המסלול שיכשיר אתכם להיות מומחים בתחום החם ביותר

הם כבר בפנים:

ללמוד מהמובילים בתעשייה ולשדרג את העתיד שלכם!

המסלול שיכשיר אתכם להיות מומחים בתחום החם ביותר

הם כבר בפנים:

ללמוד מהמובילים בתעשייה ולשדרג את העתיד שלכם!

בתגובה, ב-BitcoinMagazine שואלים מהו "הרצון הטוב" שנבנה סביב המותג, בצורה נוקבת: "האם ראיתם את מצבם של מעמד הפועלים היום? אולי שכחתם כיצד מדיניות הפדרל ריזרב גרמה לניהול כושל של תיקי אגרות חוב בבנקים מחוזיים במדינה כגון בנק סיליקון וואלי, סיגנצ'ר, סילברגייט ופירסט ריפבליק? אולי שכחתם את מדדי האינפלציה ההיסטוריים שנראים בארה"ב מאז שממשלת ארה"ב כפתה סגרים על כולם אבל בו זמנית הכריחה את משרד האוצר לתמרץ את הכלכלה באמצעות טריליוני דולרים? אין רצון טוב, מר. מרפי, ובטוח שלא רצון טוב משמעותי."

דוגמה נוספת היא ההאשמה כי "הפדרל ריזרב למד שביטקוין-מגזין מוכר חולצות, כובעים ובגדי לבוש נוספים עם השם FEDNOW. השימוש ב-FEDNOW באופן זה עשוי לגרום לבלבול, טעויות והטעייה מכוונת. צרכנים עשויים לחשוב שהציוד משויך עם, או מגובה על ידי, הפדרל ריזרב, כשאין שום שיוך או מערכת יחסים כזו."

בתגובה, ענו במכתבם מ-BitcoinMagazine כי "מה שנכתב אינו אמת. אנו משתמשים בזכויות שלנו לחופש הביטוי לטובת ביטוי חברתי ופרודיה. אנו בטוחים שתשים לב ל'עין שרואה הכל' שמסמלת את המעקב הפיננסי המוחלט שהסוכנות שלך מנסה להחיל על המערכת הפיננסית האמריקנית," והוסיפו כי בקרב הקוראים של האתר והמגזין לא יהיה מישהו שיחשוב שקיימת מערכת יחסים בין הגופים.

את המכתב סיימו בעקיצה אחרונה: "אין לנו עניין בלגרום בלבול, טעויות או הטעייה. זה נשמע יותר כמו עבודה של מי שאחראי להגיד לשווקים שהם לא יעלו ריביות אחרי הרחבה מוניטרית עצומה, ואז העלו אותן בקצב הכי מהיר בהיסטוריית ארה"ב."

קבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות מעולם הקריפטו ישירות למייל שלכם:

שתפו:

בן סמוחה

בן סמוחה

בן 32, בוגר תואר לכלכלה וניהול מאוניברסיטת 'בן גוריון', וכעת מרצה באוניברסיטה. בן הקים את CryptoJungle וקהילת 'מדברים קריפטו', שיחדיו מהווים גוף התוכן, האקדמיה והקהילה המובילים והגדולים בישראל. בנוסף, נמנה בין מייסדי עמותת Blockchain B7, ויועץ חיצוני לארגונים בתחום הקריפטו והבלוקצ'יין.
בן סמוחה

בן סמוחה

בן 32, בוגר תואר לכלכלה וניהול מאוניברסיטת 'בן גוריון', וכעת מרצה באוניברסיטה. בן הקים את CryptoJungle וקהילת 'מדברים קריפטו', שיחדיו מהווים גוף התוכן, האקדמיה והקהילה המובילים והגדולים בישראל. בנוסף, נמנה בין מייסדי עמותת Blockchain B7, ויועץ חיצוני לארגונים בתחום הקריפטו והבלוקצ'יין.

שנת 2024 היא שנת הקריפטו

תנו לנו ללמד אתכם איך
לסחור ולהרוויח!

אל תפספסו את ההזדמנות - נותרו 5 מקומות אחרונים

👇השאירו פרטים עכשיו👇

הירשמו עוד היום והתחילו להרוויח

קורס מסחר בקריפטו

הקורס הפרונטלי המקצועי והמקיף ביותר בישראל

מומחה מומלץ

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

cropped-logo-cryptojungle-2.png

להתחברות מלאו שם משתמש וסיסמה

פרטייך התקבלו בהצלחה! 🎉

בנתיים, יש לך אפשרות לבחור מבין הפעולות הבאות:

דילוג לתוכן