הממשל האמריקני מחלץ את בנק סיליקון וואלי וסוגר את בנק Signature

במקביל, בנק HSBC בריטניה ירכוש את הזרוע הבריטית של בנק סיליקון וואלי.
בנק סיליקון וואלי

הרגולטורים בארה"ב אישרו תוכניות לגיבוי מפקידים ומוסדות פיננסיים הקשורים לבנק Silicon Valley Bank שקרס בסוף השבוע.

בהודעה של משרד האוצר האמריקאי, הפדרל ריזרב והתאגיד לביטוח פיקדונות הפדרלי (FDIC) נאמר כי המפקידים יהיו מוגנים באופן מלא – כולל הלקוחות הלא מבוטחים – וכי כלל הלקוחות יוכלו לגשת לכל המזומנים שלהם מיום שני הקרוב וזאת ״מבלי שמשלם המסים ישא בהפסדים מהמהלך״, לשון ההודעה.

"מערכת הבנקאות בארה"ב נותרה עמידה ועל בסיס איתן, בעיקר בשל רפורמות שנעשו לאחר המשבר הפיננסי שהבטיחו אמצעי הגנה טובים יותר לתעשיית הבנקאות", נכתב בהצהרה המשותפת של הרשויות, ״הרפורמות הללו בשילוב עם הפעולות של היום מדגימות את המחויבות שלנו לנקוט בצעדים הדרושים כדי להבטיח שהחסכונות של המפקידים יישארו בטוחים״ – לשון הודעת הרשויות.

קריסת בנק סיליקון וואלי היא הנפילה הפיננסית המוסדית הגדולה ביותר בארצות הברית מאז המשבר הפיננסי ב-2008.


הממשל האמריקאי מפעיל מצנח הגנה על לקוחות בנק SVP

במקביל הודיע היום בנק HSBC כי ירכוש תמורת 1.21 מיליארד דולר את הפעילות של בנק SVB U.K, השלוחה הבריטית של Silicon Valley Bank האמריקאי.

שר האוצר הבריטי ג׳רמי האנט אמר כי ״העסקה מבטיחה שפיקדונות הלקוחות מוגנים והם יכולים לבצע פעולות בנקאיות כרגיל, ללא צורך בשימוש בכספי משלם המסים…מגזר הטכנולוגיה של בריטניה הוא מוביל עולמי ובעל חשיבות עצומה לכלכלה הבריטית שתומך במאות אלפי משרות,״ דברי השר.

שורה של קונים פוטנציאליים הגישו הצעות לרכישת SVB U.K לאחר הקריסה ביום שישי של חברת האם שלה בארה"ב, על רקע דאגה נרחבת לגבי העתיד של חברות סטארט-אפ בריטיות רבות בטכנולוגיה ומדעי החיים שכספיהן הופקדו בבנק שקרס.

על פי הבנק המרכזי של אנגליה אין בנקים נוספים בבריטניה שמושפעים באופן ישיר מהפעולות הללו, או מקריסת בנק האם של SVB U.K בארה“ב. דובר של הבנק מסר כי מערכת הבנקאות הבריטית נותרה "בטוחה, איתנה וממומנת היטב".


הממשל האמריקאי סוגר גם את Signature ומחלץ את מפקידיו

פעולות חילוץ דומות בוצעו על ידי הממשל האמריקאי גם כלפי Signature Bank of New York, שנחשב למוסד הפגיע ביותר אחרי SVB. מחלקת השירותים הפיננסיים של מדינת ניו יורק הודיעה הלילה על סגירת Signature Bank והכנסתו תחת פיקוח רגולטורי.

כדי להגן על המפקידים, ה-FDIC העביר את כל הפיקדונות והנכסים של Signature Bank לבנק זמני בשירות מלא שיופעל על ידו. בהודעת הארגון הממשלתי נכתב כי כל בעלי הפיקדונות של הבנק יהיו מוגנים על ידו אבל בעלי מניות ובעלי חוב לא מובטח לא יהיו מוגנים.

סיגנייצ'ר בנק היה הבנק הראשון בשליטה ישראלית שהונפק בנאסד״ק. בשנותיו הראשונות סיפק לבנק הפועלים גישה ללקוחות אמידים בניו יורק וכן הכנסות מפעילות השוטפת והנפקות בבורסה האמריקאית.

התייחסנו לסיפור המלא במשדר YouTube מיוחד:

הכשרה ייחודית בתחום הבלוקצ'יין

המסלול שיכשיר אתכם להיות מומחים בתחום החם ביותר

הם כבר בפנים:

ללמוד מהמובילים בתעשייה ולשדרג את העתיד שלכם!

המסלול שיכשיר אתכם להיות מומחים בתחום החם ביותר

הם כבר בפנים:

ללמוד מהמובילים בתעשייה ולשדרג את העתיד שלכם!

הממשל מנסה למנוע ״ריצות אל הבנק״ וקריסות נוספות 

במסגרת המהלכים להחזרת האמון של הציבור, חשפו הרגולטורים בארצות הברית דרך חדשה לתת לבנקים גישה לקרנות חירום. הפדרל ריזרב אמר כי יציע סיוע באמצעות תוכנית מימון בנקאית חדשה, שתקל על הבנקים ללוות ממנו בעת משבר במטרה למנוע התפשטות משבר פיננסי בארה"ב ולמנוע הסתערות שרשרת עצומה על הבנקים.

כל בעלי החשבונות, כולל אלה שהפקדונות שלהם עברו את הסכום המבוטח של 250 אלף דולר יהיו מוגנים, כך על פי הצהרה משותפת של שר האוצר האמריקאי ג'נט ילן, יו"ר הפדרל ריזרב ג'רום פאוול ויו"ר תאגיד ביטוח פיקדונות הפדרלי, מרטין גרינברג, ביום ראשון בערב.

הנשיא ג'ו ביידן אמר שאזרחים אמריקנים ״יכולים להיות בטוחים שהפקדונות שלהם בבנקים יהיו שם כשהם יזדקקו להם״.

המימון להבטחות בכירי הממשלה האמריקני יגיע מהקרן הלאומית לביטוח פיקדונות.

קבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות מעולם הקריפטו ישירות למייל שלכם:

שתפו:

צוות האתר

צוות האתר

קריפטו ג'ונגל הוא בלוג ואתר חדשות שמסקר את עולם הבלוקצ'יין, ביטקוין, את'ריום ושאר המטבעות הדיגיטליים. באתר מדריכים, חדשות וסקירות שיעזרו לך להישאר מעודכן.
צוות האתר

צוות האתר

קריפטו ג'ונגל הוא בלוג ואתר חדשות שמסקר את עולם הבלוקצ'יין, ביטקוין, את'ריום ושאר המטבעות הדיגיטליים. באתר מדריכים, חדשות וסקירות שיעזרו לך להישאר מעודכן.

שנת 2024 היא שנת הקריפטו

תנו לנו ללמד אתכם איך
לסחור ולהרוויח!

אל תפספסו את ההזדמנות - נותרו 5 מקומות אחרונים

👇השאירו פרטים עכשיו👇

הירשמו עוד היום והתחילו להרוויח

קורס מסחר בקריפטו

הקורס הפרונטלי המקצועי והמקיף ביותר בישראל

מומחה מומלץ

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

cropped-logo-cryptojungle-2.png

להתחברות מלאו שם משתמש וסיסמה

פרטייך התקבלו בהצלחה! 🎉

בנתיים, יש לך אפשרות לבחור מבין הפעולות הבאות:

דילוג לתוכן