היו לכם כספים בבורסת FTX? אולי תקבלו את חלקם בחזרה

החברה שמונתה לטפל בפשיטת הרגל שיגרה ללקוחות FTX הודעות מפורטות אודות היתרות הרשומות לזכותם
ftx crypto exchange

לקוחותיה של בורסת הקריפטו FTX שקרסה בחודש נובמבר 2022 עשויים לקבל בחזרה לפחות חלק מכספם במסגרת הליכי כינוס הנכסים המתנהלים בימים אלה.

חברת Kroll שמתמחה בארגון הליכי כינוס ומונתה לטפל ב-FTX, ממשיכה לעסוק באיסוף והערכה של כלל הנכסים של הבורסה שקרסה – הן נכסים שנותרו בקופתה והן נכסים שהועברו לידי צדדים שלישיים. בימים האחרונים שיגרה החברה ללקוחותיה לשעבר של FTX הודעת מייל ובה פירוט יתרות המטבעות שהיו רשומים בחשבונם נכון ליום 11.11.22.

בהודעה נאמר בין היתר כי בית המשפט עתיד לקבוע מועד בו כלל הנושים יקבלו הנחיות כיצד להגיש הוכחות לתביעת כספם בחזרה מתוך היתרות שנתפסו. ״9 מיליון חשבונות לקוחות זוהו כזכאים להחזרים אפשריים״, אמר עורך הדין של FTX, אנדרו דיטדריך, באחד הדיונים בבית המשפט. לקוחות הבורסה יכולים לעקוב אחר התקדמות ההליכים ולקבל עדכונים בכתובת זו: https://restructuring.ra.kroll.com/FTX

שימו לב: גורמים עברייניים מנסים לנצל את השיח סביב החזרת הכספים האפשרית על מנת לשלוח הודעות פישינג והתחזות שמטרתן לגרום לכם ללחוץ על קישורים זדוניים ולגנוב כספים מהארנקים שלכם. בידקו בקפידה את הדומיין ממנו נשלחה אליכם ההודעה. מייל אותנטי יגיע אך ורק מהכתובת והדומיין של החברה המטפלת בפשיטת הרגל: [email protected].

מספרים מבלבלים: מה שווי הנכסים עליהם השתלט הכונס?

על פי דיווח של הוול סטריט ג׳ורנל מחודש ינואר 2022, כונס הנכסים מצא סך של יותר מ-5 מיליארד דולר שווי נכסים נזילים. עם זאת, בתחילת חודש מרץ 2022 דיווח הכונס בהודעה לעיתונות כי מתוך אותם 5 מיליארד, רק 700 מיליון הינם נכסים נזילים וכי עדיין חסרים נכסים בשווי 9.5 מיליארד דולר. הכונס חשף כי FTX הלוותה 9.3 מיליארד דולר ל-Alameda Research ובכך העמיקה את הבור משמעותית.

לפי מסמכים שהוגשו לבית המשפט ביום רביעי האחרון, כונס הנכסים הצליח לאחרונה להשיב סך של כ-400 מיליון דולר במזומן מקרן הגידור Modulo Capital, ובכך משך 97% מהכסף שחברות של FTX שלחו לקרן הגידור ב-2022. על פי ההודעה, מודולו הסכימה לשלם 404 מיליון דולר במזומן ולוותר על תביעתה ל-56 מיליון דולר בנכסים המוחזקים בבורסת הקריפטו של FTX.

בנוסף, בעדכון האחרון שהתפרסם הבוקר בורסת OKX הודיעה על החזרת 157 מיליון דולר שווי נכסים של FTX ו-Alameda Research שהוקפאו על ידה.

לסיכום, טרם ברורה התמונה המלאה בדבר היקף החובות של בורסת FTX אל מול ההתחייבויות. ישנם גרעונות גם כלפי בעלי חוב מוסדיים וגם כלפי פקדונות משתמשים פרטיים, אך ייתכן כי משתמשי הבורסה יצליחו לראות בחזרה שיעור נאה מתוך סך אחזקותיהם ביום הקריסה.

הכשרה ייחודית בתחום הבלוקצ'יין

המסלול שיכשיר אתכם להיות מומחים בתחום החם ביותר

הם כבר בפנים:

ללמוד מהמובילים בתעשייה ולשדרג את העתיד שלכם!

המסלול שיכשיר אתכם להיות מומחים בתחום החם ביותר

הם כבר בפנים:

ללמוד מהמובילים בתעשייה ולשדרג את העתיד שלכם!

חשד: בנקמן-פריד שיחד בכירים בסין בעשרות מיליוני דולרים

מייסד FTX סם בנקמן פריד נעצר בחודש דצמבר 2022 והואשם בגניבת מיליארדי דולרים מכספי לקוחות FTX הן לשימושו האישי והן כדי לכסות הפסדים בחברות אחרות בבעלותו ובראשן קרן הגידור Alameda Research. כמו כן הוא מואשם בהעברת עשרות מיליוני דולרים כתרומות פוליטיות בלתי חוקיות כדי לקנות השפעה אצל גופי ואישי ממשל בוושינגטון.

בכתב אישום חדש שהוגש באחרונה טוענים התובעים הפדרליים כי בנקמן-פריד שילם שוחד לבכירים בממשל הסיני לאחר שהמשטרה הסינית הורתה בנובמבר 2021 להקפיא חשבונות השייכים לקרן הגידור Alameda Research.

בינאנס רוכשת את FTX
סם בנקמן-פריד ומנכ"ל בינאנס, CZ.

בכתב האישום נטען כי בנקמן-פריד ואחרים העבירו שוחד בגובה של כ-40 מיליון דולר במטבעות קריפטו לבכירים בממשלת סין בניסיון להשפיע עליהם לבטל הקפאת חשבונות בהם היו מופקדים מטבעות קריפטו בשווי של יותר ממיליארד דולר. נטען כי בנקמן ניסה לבטל את ההקפאה בדרכים חוקיות וגם באמצעות הפעלת קשרים אישיים ואולם לאחר שהמאמצים כשלו הורה להעביר שוחד לבכירי הממשל והצליח לבלום את הקפאת החשבונות. על פי כתב האישום, בכספים ששוחררו נעשה שימוש למימון עסקאות הפסדיות בקרן הגידור אלמדה ריסרץ׳ וכך התאפשר לבנקמן פריד וחבורתו להמשיך את ההונאה שנה נוספת לאחר תקרית זו.

קבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות מעולם הקריפטו ישירות למייל שלכם:

שתפו:

אדם שוב

אדם שוב

אדם שוב הוא איש נדל״ן, משקיע ופעיל בתעשיית הקריפטו וכותב אורח במערכת CryptoJungle.   בעבר שימש כעיתונאי ועורך בכיר בכלי התקשורת הגדולים בישראל ומרצה על עיתונות ועל שיווק דיגיטלי במוסדות אקדמיים מובילים.
אדם שוב

אדם שוב

אדם שוב הוא איש נדל״ן, משקיע ופעיל בתעשיית הקריפטו וכותב אורח במערכת CryptoJungle.   בעבר שימש כעיתונאי ועורך בכיר בכלי התקשורת הגדולים בישראל ומרצה על עיתונות ועל שיווק דיגיטלי במוסדות אקדמיים מובילים.

שנת 2024 היא שנת הקריפטו

תנו לנו ללמד אתכם איך
לסחור ולהרוויח!

אל תפספסו את ההזדמנות - נותרו 5 מקומות אחרונים

👇השאירו פרטים עכשיו👇

הירשמו עוד היום והתחילו להרוויח

קורס מסחר בקריפטו

הקורס הפרונטלי המקצועי והמקיף ביותר בישראל

מומחה מומלץ

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

cropped-logo-cryptojungle-2.png

להתחברות מלאו שם משתמש וסיסמה

פרטייך התקבלו בהצלחה! 🎉

בנתיים, יש לך אפשרות לבחור מבין הפעולות הבאות:

דילוג לתוכן