מתפרץ: 5 מיליארד דולר המשויכים ל-FTX נמצאו עד כה

התפתחות מרשימה בפרשה של FTX אשר עפ"י הערכות ראשוניות סכומי ההפסדים נאמדו בעד 10 מיליארד ד'
ftx crypto exchange

בורסת FTX הצליחה לשחזר נכסים בגובה למעלה מ-5 מיליארד דולר, לא כולל 425 מיליון הדולר שהוצהרו ע"י הרשויות בבהאמס בסוף דצמבר. כך מסר עורך הדין אדם לנדיס ממשרד Sullivan & Cromwell בשם FTX בשימוע בבית המשפט בדלאוור.

"הצלחנו למצוא 5 מיליארד דולר במזומן, מטבעות דיגיטליים נזילים והשקעות נזילות כולל ניירות ערך בתאריך ההצהרה. אין טעם להוסיף את תריסרי המטבעות הדיגיטליים הלא-נזילים שנמצאו גם כן, אשר ההחזקות בהם כה גדולות ביחס להיצע הכולל שהפוזיציות עצמן לא יכולות להימכר מבלי לפגוע בצורה חמורה בשוק של הטוקנים," כך נמסר.

עד כה, הנהגת החברה שמונתה ע"י המפרק הצליחה להשתלט על מיליארד דולר בלבד נכון ל-20 בדצמבר 2020. בעוד שסכומי הכסף שעפ"י הערכות החברה חייבת לנושים עדיין לא ברורים, במסמכי פשיטת הרגל הראשוניים הוצהר כי מדובר בסכומים המוערכים בין 1 ל-10 מיליארד ד'.

עם זאת, בעוד שההשתלטות על כ-5.5 מיליארד ד' חיובית בהחלט, עפ"י הערכות סכום הסכום עודנו מסתמן כנמוך ביחס להתחייבויות החברה. מנכ"ל החברה החדש, ג'ון ג' ריי, העיד בעבר כי לפחות 8 מיליארד דולר לא נמצאו במה שהוא מתאר כמקרה הכי גרוע שראה בניהול ארגון.

מנהלת הכספים שמונתה, מארי סיליה, מעריכה כי עד אפריל 2023 החברה תדע מהם הסכומים המדויקים שברשותה. עם זאת, השופט דורש שזה יקרה עד ה-15 במרץ.

"אנחנו יודעים מה אלמדה עשתה עם הכסף," מסרה סיליה בהצהרתה. "היא קנתה מטוסים, בתים, ארגנה מסיבות, חילקה תרומות. היא נתנה הלוואות אישיות למייסדים, נתנה חסות לאצטדיון במיאמי, צוות פורומולה 1, ועוד."

לנדיס הוסיפה כי נחתם הסכם על שיתוף פעולה עם הרשות לני"ע בבהאמס, כצעד ראשון חשוב לווידוא כי התמריצים מסונכרנים ולמקסם את החזרת הכספים.

לטובת התזכורת, תחילה פורסם כי בבהאמס הוחזקו 3.5 מיליארד דולר מנכסי FTX, אך הסכום תוקן לאחר מכן לפחות מכך משמעותית.

"זה לא משנה מי אוסף את ה-$1 עבור הלקוחות, כל עוד הם מקבלים אותו," סיכמה לנדיס והוסיפה כי הם הקימו כוח משימה מיוחד ביחד עם ועידה רשמית של נושים והרשויות בבהאמס כדי למצוא אלטרנטיבות למכירה או בנייה מחדש של הפלטפורמה הבינלאומית."

קבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות מעולם הקריפטו ישירות למייל שלכם:

שתפו:

בן סמוחה

בן סמוחה

בן 32, בוגר תואר לכלכלה וניהול מאוניברסיטת 'בן גוריון', וכעת מרצה באוניברסיטה. בן הקים את CryptoJungle וקהילת 'מדברים קריפטו', שיחדיו מהווים גוף התוכן, האקדמיה והקהילה המובילים והגדולים בישראל. בנוסף, נמנה בין מייסדי עמותת Blockchain B7, ויועץ חיצוני לארגונים בתחום הקריפטו והבלוקצ'יין.
בן סמוחה

בן סמוחה

בן 32, בוגר תואר לכלכלה וניהול מאוניברסיטת 'בן גוריון', וכעת מרצה באוניברסיטה. בן הקים את CryptoJungle וקהילת 'מדברים קריפטו', שיחדיו מהווים גוף התוכן, האקדמיה והקהילה המובילים והגדולים בישראל. בנוסף, נמנה בין מייסדי עמותת Blockchain B7, ויועץ חיצוני לארגונים בתחום הקריפטו והבלוקצ'יין.

שנת 2024 היא שנת הקריפטו

תנו לנו ללמד אתכם איך
לסחור ולהרוויח!

אל תפספסו את ההזדמנות - נותרו 5 מקומות אחרונים

👇השאירו פרטים עכשיו👇

הירשמו עוד היום והתחילו להרוויח

קורס מסחר בקריפטו

הקורס הפרונטלי המקצועי והמקיף ביותר בישראל

מומחה מומלץ

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

cropped-logo-cryptojungle-2.png

להתחברות מלאו שם משתמש וסיסמה

פרטייך התקבלו בהצלחה! 🎉

בנתיים, יש לך אפשרות לבחור מבין הפעולות הבאות:

דילוג לתוכן