הונאת FTX שקרסה צפויה להחזיר ללקוחותיה 100% מהכסף – ולא תחזור לפעילות

לדברי עורכי הדין של בורסת הקריפטו פושטת הרגל, החברה תפצה את המשתמשים על פי שערי המטבעות בזמן שקרסה. היקף הכספים שאבדו נע בין 30 ל-35 מיליארד דולר
FTX

סיבה לאופטימיות עבור קורבנות ההונאה של סם בנקמן-פריד? מסתמן כי בורסת FTX שפשטה רגל תצליח להחזיר ללקוחותיה את מלוא הסכום שאיבדו, כך מסרו עורכי הדין המייצגים את כונסי הנכסים של החברה לבית המשפט.

בשימוע שנערך אתמול (ד') בבית המשפט להליכי פירוק חברות במחוז דלאוור הבהיר הצוות המשפטי המייצג את החברה כי החזר הכספים הוא "יעד שאנחנו מכוונים אליו, אבל זו היא אינה התחייבות". 

לדברי עו"ד אנדרו דיטריך המייצג את FTX, לחברה תהיה היכולת להחזיר את מלוא הסכום שאבד, אולם החזר זה יתבצע על פי שערי המחירים של המטבעות הדיגיטליים שהוחזקו בה בזמן פשיטת הרגל, ולא על פי שערי המטבעות כעת.

המשמעות היא שלקוחות שהחזיקו למשל ביטקוין בחשבונותיהם ב-FTX יפוצו על פי שער של של כ-20,500 דולר כפי שהיה בנובמבר 2022 בזמן קריסת FTX, ולא על פי השער העדכני של כ-42,300 דולר הגבוה בכ-110%.

תנודתיות גבוהה בשער FTT

הצוות המשפטי של FTX הבהיר כי בניגוד לדברים שנאמרו לפני כשנה, אין כוונה כעת להחזיר את פלטפורמות המסחר לפעילות כי אם לרכז את המאמצים בהחזרת הכספים ללקוחות. זאת מכיוון שהניסיונות לגייס את המימון הנדרש להחזרת הפלטפורמה לפעילות נכשלו לאחר שלא נמצאו משקיעים שהביעו בזה עניין. "העלויות והסיכונים הכרוכים ביצירת זירת מסחר בת קיימא ממה שמר בנקמן-פריד השאיר בפח הזבל הם פשוט גבוהים מדי", הסביר עו"ד דיטריך.

בתגובה לדברים נרשמה תנודתיות גבוהה בשער מטבע FTT. לאחר פרסום הידיעה קפץ המחיר בכ-11% עד ל-2.99 דולר, אולם לאחר מכן קרס ב-45% ל-1.63 דולר. מאז התאושש מעט הטוקן FTT וכעת הוא נסחר בסביבות 2.2 דולר.

תהליך הפיצוי וההחזר יבוצע תחת הפיקוח של בית המשפט לענייני פירוק ופשיטות רגל. משתמשי FTX יידרשו להספק הוכחות כי החזיקו כספים בפלטפורמה בזמן פשיטת הרגל. תביעות אלה ייבדקו ויאושרו על ידי צוות כונס הנכסים של החברה.

על פי ההערכות, כ-15 מיליון לקוחות איבדו בין 30 ל-35 מיליארד דולר בעקבות קריסת פלטפורמת המסחר של FTX, כך על פי נתונים של בורסת המסחר בנכסי חברות בפירוק XClaims.

גם צלזיוס נערכת להחזר כספים לנושים

במקביל, גם חברת הקריפטו צלזיוס שקרסה ב-2022 הודיעה על תוכנית מפורטת להחזר כספים ללקוחותיה. החברה הוציאה הודעה לעיתונות ובה הכריזה כי היא אינה מוגדרת עוד פושטת רגל על פי סעיף 11, כשנה וחצי לאחר שקרסה והוציאה בקשה להגנה מפני נושים.

החברה גיבשה תוכנית שתאפשר לה להחזיר כ-3 מיליארד דולר למשתמשיה, תוך הקמת חברה לכריית ביטקוין בשם Ionix Digital, אשר תהיה בבעלותם. על פי הודעת החברה, תוכנית ההבראה אושרה ברוב של 98% מנציגי הנושים ובעלי החשבונות בה וכן על ידי בית המשפט להליכי פירוק של המחוז הדרומי בניו יורק.

קבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות מעולם הקריפטו ישירות למייל שלכם:

שתפו:

אהרן פורת

אהרן פורת

פעיל, יזם ומשקיע בתחום הקריפטו מאז 2013. עיתונאי לשעבר - מעריב, כלכליסט ומקור ראשון. מאמין גדול ביכולת של טכנולוגיית בלוקצ'יין והקריפטו להביא את פוטנציאל שיתוף הפעולה האנושי לשיאים חדשים.
אהרן פורת

אהרן פורת

פעיל, יזם ומשקיע בתחום הקריפטו מאז 2013. עיתונאי לשעבר - מעריב, כלכליסט ומקור ראשון. מאמין גדול ביכולת של טכנולוגיית בלוקצ'יין והקריפטו להביא את פוטנציאל שיתוף הפעולה האנושי לשיאים חדשים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

ללמוד לסחור ולהשקיע בקריפטו

זהו הזמן לנצל את ההזדמנויות בשוק הצומח!

הכשרה פרקטית למסחר מקצועי והשקעה אחראית ומניבה במטבעות דיגיטליים

מומחה מומלץ

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

cropped-logo-cryptojungle-2.png

להתחברות מלאו שם משתמש וסיסמה

פרטייך התקבלו בהצלחה! 🎉

בנתיים, יש לך אפשרות לבחור מבין הפעולות הבאות:

דילוג לתוכן