בקרוב גם בישראל? קרנות הסל של ביטקוין ואתריום הושקו הבוקר בהונג קונג ומשכו 6 מיליון דולר

השקה צולעת של קרנות הסל בהונג קונג, עם ביקושים גבוהים לביטקוין ביחס לאתריום. בינתיים, הרשות לני"ע בישראל בדרך לאשר קרנות נאמנות בלבד
ביטקוין קרן סל

בעוד שבארה"ב דנים בסוגיית אישור קרנות הסל של אתריום, ואף עוסקים בשאלה האם אתריום נייר ערך או לא – בהונג קונג ממשיכים לדעור קדימה.

הבוקר (ג') הושקו למסחר קרנות הסל החדשות של ביטקוין ואתריום ומשכו כ-50 מיליון דולר הונג-קונג (6.3 מיליון דולר ארה"ב) נפחי מסחר תוך פחות מחצי יום, כך עפ"י מידע של HKEX.

הקרן ChinaAMC Bitcoin ETF מובילה בנפחי המסחר עם קרוב ל-50% מהעסקאות, בעוד שהקרן השניה של אותה חברה, ChinaAMC Ether ETF, גרפה כ-20% מנפחי המסחר.

יתר הקרנות, המנוהלות ע"י China Asset Management, Harvest Global, Bosera ו-HashKey, התחלקו ביתר.

בסך הכול,  נפחי המסחר נחשבים נמוכים מאד ביחס להשקת קרנות הסל בארה"ב שמשכה 4.6 מיליארד דולר נפחי מסחר ביום הראשון.

הקורס הפרונטלי והראשון מסוגו בארץ ללימוד מסחר בקריפטו

מספר המקומות מוגבל - לכל הפרטים👇

דעיכה בקרנות הסל בארה"ב?

בשבועות האחרונים אנו עדים לדעיכה בכניסת הכספים, ואף יציאת כספים, מקרנות הסל האמריקניות.

בסך הכול מוחזקים ע"י קרנות הסל נכסים בשווי 76 מיליארד דולר, כאשר מאז החלו להיסחר בתחילת השנה משכו בנטו הקרנות כ-12 מיליארד דולר שווי ביטקוין.

אתמול (ב') יצאו 51.5 מיליון דולר מהקרנות, בעיקר מגרייסקייל, ובשבוע האחרון יצאו יותר מ-350 מיליון דולר מהקרנות השונות בנטו.

המגמה עשויה להיות קשורה להכנסות הכורים, אשר ירדו לאחר אירוע החצייה בהתאם לציפיות ולמרות ההשקה של Rune Protocol שהעלתה זמנית את עמלות הרשת.

כיום הכורים מכניסים כ-30 מיליון דולר שווי ביטקוין בלבד ליום, קריסה של יותר מ-50% מאז חל אירוע החציה ב-20 באפריל לפנות בוקר.

כעת ישנה ציפייה בשוק ליצירת התאמה בין המחיר לבין הכנסות הכורים, כאשר ביטקוין צפוי או לעלות בצורה משמעותית כדי להגדיל את הכנסות הכורים בתקופת הזמן הקרובה, או לחלופין לרדת על מנת לגלם את השינוי שחל.

הביקושים בנטו לקרנות הסל של ביטקוין בארה"ב. מקור: TheBlock
הביקושים בנטו לקרנות הסל של ביטקוין בארה"ב. מקור: TheBlock

בקרוב גם בישראל, אך לא באמת

דיווח של אלמוג עזר מכלכליסט הבוקר מלמד כי הרשות לני"ע בישראל התירה להגיש תשקיפים לקרנות חדשות שישקיעו בקריפטו.

אך על פי הדיווח, הרשות לני"ע תאפשר להגיש בקשות לאישור של קרנות נאמנות מחקות בלבד, ולא קרנות בעלות התחשבנות פיזית כפי שאושרו בקרנות סל.

כלומר, הרשות לני"ע לא מעוניינת לחשוף את מנפיקי הקרנות לסיכוני אבטחת המידע ושמירת המטבעות הדיגיטליים, כמו גם את ספקי השירותים השונים (כגון ברוקרז' הקריפטו).

תעשיית הבלוקצ'יין צומחת בקצב מסחרר!

הכשרה מקצועית, הסמכה רשמית ו-Boost לקורות חיים
רוצים לשמוע עוד?👇

"ב־18 באפריל שלחה הרשות מכתב לבעלי הקרנות והסבירה כי תחל בבדיקת טיוטות התשקיף כחלק מהליך האישור," נכתב בכלכליסט. "אולם אין בעצם ההליך להעיד על תוצאותיו ועל פרסום עתידי של התשקיפים ועל דרישות נוספות שייקבעו בנושא. הרשות מבקשת ממנהלי הקרנות לכלול בטיוטות את כל גורמי הסיכון הרלבנטיים והמיוחדים לענף המטבעות הדיגיטליים."

אם לא די בכך, הרשות לני"ע תאפשר חשיפה לנכסים רק באמצעות חוזים. קרי, גם קרן מחקה את קרנות הסל בארה"ב לא צפויה להיות מאושרת.

במלים אחרות, בישראל פועלים גם באיחור וגם באופן שאינו מספק.

נכון לכתיבת מלים אלו, מחיר הביטקוין עומד על $63,400,  לאחר ירידה של כ-5% בשבוע האחרון. מחיר אתריום עומד על כ-$3,170, לאחר ירידה של כ-0.5% בשבוע האחרון.

קבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות מעולם הקריפטו ישירות למייל שלכם:

שתפו:

בן סמוחה

בן סמוחה

בן 32, בוגר תואר לכלכלה וניהול מאוניברסיטת 'בן גוריון', וכעת מרצה באוניברסיטה. בן הקים את CryptoJungle וקהילת 'מדברים קריפטו', שיחדיו מהווים גוף התוכן, האקדמיה והקהילה המובילים והגדולים בישראל. בנוסף, נמנה בין מייסדי עמותת Blockchain B7, ויועץ חיצוני לארגונים בתחום הקריפטו והבלוקצ'יין.
בן סמוחה

בן סמוחה

בן 32, בוגר תואר לכלכלה וניהול מאוניברסיטת 'בן גוריון', וכעת מרצה באוניברסיטה. בן הקים את CryptoJungle וקהילת 'מדברים קריפטו', שיחדיו מהווים גוף התוכן, האקדמיה והקהילה המובילים והגדולים בישראל. בנוסף, נמנה בין מייסדי עמותת Blockchain B7, ויועץ חיצוני לארגונים בתחום הקריפטו והבלוקצ'יין.

פרטייך התקבלו בהצלחה! 🎉

בנתיים, יש לך אפשרות לבחור מבין הפעולות הבאות:

שנת 2024 היא שנת הקריפטו

תנו לנו ללמד אתכם איך
לסחור ולהרוויח!

אל תפספסו את ההזדמנות - נותרו 5 מקומות אחרונים

👇השאירו פרטים עכשיו👇

הירשמו עוד היום והתחילו להרוויח

קורס מסחר בקריפטו

הקורס הפרונטלי המקצועי והמקיף ביותר בישראל

מומחה מומלץ

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

cropped-logo-cryptojungle-2.png

להתחברות מלאו שם משתמש וסיסמה

דילוג לתוכן