הנפקת טוקן ני"ע הראשונה יוצאת לדרך: INX תנסה לגייס 117 מיליון דולר

וול סטריט

חברת INX היא חברת ישראלית שמפתחת בורסה מפוקחת למסחר במטבעות דיגיטליים, טוקני ניירות ערך (המוכרים גם כ-Security tokens) ונגזרים פיננסים. כעת, היא בדרך לנסות לגייס כ-117 מיליון דולר.

INX, שרשומה בגיברלטר, דיווחה במסיבת עיתונאים בשלישי האחרון כי היא מתכוונת לתמחר את 130 מיליון הטוקנים שתציע למשקיעים במחיר של 90 סנטים לטוקן.

זוהי הנפקת טוקן נייר הערך הראשונה שתתקיים תחת אישורה ובכפוף לפיקוח של הרשות לניירות ערך האמריקנית (ה-SEC). כלומר היא תהיה זמינה למשקיעים מן השורה.  

עד כה, הנפקות טוקני ניירות ערך מסוג זה הגיעו התבצעו באופן בו הפרויקט מודיע לרשות לני"ע ומגביל את השתתפות בה למשקיעים מאושרים ומוסדיים בלבד – אך לא מקבל אישור רשמי. 

פיתרון היברידי

טוקני INX הם פיתרון היברידי, וישמשו גם לצורכי תועלת וגם כני"ע: מחזיקי הטוקן יוכלו להשתמש בו בכדי לשלם את עמלות המסחר שלהם, ובו זמנית הם ישמשו גם בתור מניות החברה. 

ההון שיגויס ישמש לבניית פתרונות שוטפים של שירות, אבטחה ומסחר בבורסה. כמו כן, תוקם קרן מזומנים של 62 מיליון דולר לטובת טיפול באירועים חריגים כגון פרצות אבטחה, בעיות במנגנון המסחר ופשיטות רגל פוטנציאליות של משקיעים בבורסה.

על פי המסמכים שהוגשו ע"י החברה, מייסד ונשיא החברה שי דתיקה, מחזיק כרגע 9.4 מיליון טוקנים (INX) המהווים כ-7.2% מההיצע הכולל, בעוד שדורון כהן, מנכ"ל חברת A-Labs שהיא הברוקר בהנפקה, מחזיק כ-4.55 מיליון טוקנים המהווים כ-3.5% מההיצע הכולל.

אם יגויס אך ורק סכום ההנפקה המינימלי של 7.5 מיליון דולר, החברה תקבל רק כ-2 מיליון דולר לאחר הוצאות, אך תמשיך בפיתוח אם כי חלק מתוכניותיה כבר לא יקבלו מימון, כמו קרן המזומנים.

המעורבות הישראלית

בריאיון ל'גלובס' באפריל השנה סיפר דתיקה ש-INX יהיה טוקן ERC-20 שבנוי על פלטפורמת טוקן. לשאלה על המסחר במטבע לאחר שיושלם ה-IPO, ענה דתיקה: "בשלב הראשון, יהיה אפשר לסחור ב-INX Token לא דרך פלטפורמה, אלא 'מעבר לדלפק' (Over the counter). מכירת OTC יכולה להתבצע ישירות בין משקיעים, בלי מעורבות של אף צד שלישי, בתנאי שהיא נרשמת דרך Registrar (רשם ניירות ערך), ובדרך זו העסקה מפוקחת על ידי הרגולציה".

בשלב זה, חשוב לומר, של-INX טרם יש הכנסות, או מוצר או שירות שכלל מוצעים. כמו כן, בניגוד למניות רגילות בחברה, המצב כאן שונה. מחזיקי הטוקנים אינם בעלי מניות, ואינם בעלי זכות הצבעה בפלטפורמה. במקום זאת, תהיה להם זכות ל-"40% מתזרים המזומנים הנובע מתפעול הפלטפורמה".

קבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות מעולם הקריפטו ישירות למייל שלכם:

שתפו:

בן סמוחה

בן סמוחה

בן 32, בוגר תואר לכלכלה וניהול מאוניברסיטת 'בן גוריון', וכעת מרצה באוניברסיטה. בן הקים את CryptoJungle וקהילת 'מדברים קריפטו', שיחדיו מהווים גוף התוכן, האקדמיה והקהילה המובילים והגדולים בישראל. בנוסף, נמנה בין מייסדי עמותת Blockchain B7, ויועץ חיצוני לארגונים בתחום הקריפטו והבלוקצ'יין.
בן סמוחה

בן סמוחה

בן 32, בוגר תואר לכלכלה וניהול מאוניברסיטת 'בן גוריון', וכעת מרצה באוניברסיטה. בן הקים את CryptoJungle וקהילת 'מדברים קריפטו', שיחדיו מהווים גוף התוכן, האקדמיה והקהילה המובילים והגדולים בישראל. בנוסף, נמנה בין מייסדי עמותת Blockchain B7, ויועץ חיצוני לארגונים בתחום הקריפטו והבלוקצ'יין.

שנת 2024 היא שנת הקריפטו

תנו לנו ללמד אתכם איך
לסחור ולהרוויח!

אל תפספסו את ההזדמנות - נותרו 5 מקומות אחרונים

👇השאירו פרטים עכשיו👇

הירשמו עוד היום והתחילו להרוויח

קורס מסחר בקריפטו

הקורס הפרונטלי המקצועי והמקיף ביותר בישראל

מומחה מומלץ

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

cropped-logo-cryptojungle-2.png

להתחברות מלאו שם משתמש וסיסמה

פרטייך התקבלו בהצלחה! 🎉

בנתיים, יש לך אפשרות לבחור מבין הפעולות הבאות:

דילוג לתוכן