ראשוני: גל תביעות ממשלת ארה"ב נגד בורסת קוקוין ומייסדיה על עבירות בשווי מיליארדי דולרים

עפ"י כתבי האישום, הבורסה פעלה ללא הרשיונות הנאותים ותוך קונספירציה לפעול בארה"ב בידיעה שהיא מפרה את החוק
קוקוין תביעה

בורסת קוקוין ומייסדיה נתבעים ע"י משרד המשפטים האמריקני והוועדה לפיקוח על מסחר בחוזים עתידיים וסחורות (CFTC).

עפ"י כתבי האישום, משרד המשפטים טוען כי קוקוין ומייסדיה הפרו את חוקי הבנקאות והפעילו עסקי חלפנות והמרת מטבעות ללא רישיון. בנוסף, בדומה לבורסת בינאנס, קוקוין מואשמת בקונספירציה לחדור לשוק האמריקני תוך התחמקות מרגולציה ובידיעה מראש שמדובר בהפרת חוקי המדינה.

אם לא די בכך, משרד המשפטים טוען כי מטבעות דיגיטליים בשווי של כ-5 מיליארד דולר החשודים בשיוך עם פשיעה כלכלית התקבלו בבורסת קוקוין, בעוד ש-4 מיליארד דולר שווי קריפטו החשוד בפשיעה יצאו ממנה.

"כתב האישום שהוגש היום צריך לשלוח מסר ברור לבורסות קריפטו אחרות: אם אתן מתכננות לפנות לאזרחי ארה"ב, עליכם לעשות זאת עפ"י החוק – חד וחלק," נמסר בהודעה הרשמית.

כתב האישום מפרט כי כבר משנת 2017, השנה בה נוסדה הבורסה, החלה לפעול בארה"ב וגדלה לכדי 30 מיליון משתמשים ומיליארדי דולרים שווי קריפטו בנפחי מסחר יומיים.

הקורס הפרונטלי והראשון מסוגו בארץ ללימוד מסחר בקריפטו

מספר המקומות מוגבל - לכל הפרטים👇

קוקוין הייתה אמורה להירשם כ-Money Transmitter Business תחת משרד האוצר האמריקני ווועדה לפיקוח על פשעים פיננסיים (FinCEN), ולא עשתה זאת. בנוסף, הייתה אמורה כלול מדיניות מניעת הלבנת הון ומימון טרור (AML) הכולל זיהוי לקוח מוסדר, ולא עשתה זאת בצורה ראויה עד יולי 2023.

ה-CFTC עם זאת, שאמונה על פיקוח על מסחר בחוזים עתידיים, מאשימה את קוקוין באמצעות שלוחותיה (ובדומה למשרד המשפטים): Mek Global Limited, PhoenixFIN PTE, Flashdot Limited ו-Peken Global Limited אשר כקולקטיב מתכנסות לישות "קוקוין", במספר עבירות.

ראשית, הפעלת בורסה למסחר בסחורות ובחוזים עתידיים על סחורות, כולל עסקאות במינוף ומימון, ללא רישום מוסדר כבורסה בעלת רישיון בארה"ב.

בהתאם לכך, לא פעלה עפ"י חוקי ה-CFTC, הכוללים קריטריונים להפעלת בורסה, הליכי זיהוי לקוח ועוד.

ה-CFTC דורשת קנסות אזרחיים, איסור מסחר ורישוי בארה"ב, ועוד: "במשך יותר מדי זמן בורסות מחוץ לגבולות ארה"ב פעלו לפי ספר שבימינו כבר מוכר להציע מסחר בנגזרים פיננסיים תוך שימוש בהצהרות שווא כי אזרחי ארה"ב מנועים מלסחור בהן, בעוד שבמציאות כל אזרח אמריקאי עם טכנולוגיה שנמצאת בשימוש נפוץ יכול היה לסחור ללא זיהוי," מסר איאן מק'גינלי, ראש תחום האכיפה ב-CFTC.

המטבע KCS של בורסת קוקוין מגיב בירידה חדה של כ-15% תוך בשעתיים האחרונות, מ-14.2 דולר ל-12.4 דולר נכון לכתיבת מלים אלו.

על פי דוח הרזרבות האחרון של קוקוין, שפורסם בפברואר 2024, החברה מחזיקה כ-18,000 מטבעות ביטקוין, 150,000 מטבעות אתריום, 1.2 מיליארד USDT ו-61 מיליון USDC ללקוחותיה, כולם ביחס רזרבה הגבוה מ-100% ביחס לנכסי הלקוחות.

לאור זאת, החשש מריצה על הבנק אינו גדול. אך יש לזכור כי צד הרזרבות מתייחס אך ורק לנכסי הבורסה ולא להתחייבותיה, ולכן – זה רחוק מלהיות "מחייב".

ובכל זאת, ישנם דיווחים משיכות רבות ועיכובים במשיכות מהבורסה שמצדה מרגיעה ב-X: "קוקוין עובדת בסדר גמור והנכסים של הלקוחות שלנו בטוחים לחלוטין. אנו ערים לדיווחים ובוחנים את פרטיהם עם הצוות המשפטי של החברה. קוקוין מכבדת את החוקים והרגולציות של מדינות שונות ומצייתת לסטנדרטים שלהם."

קבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות מעולם הקריפטו ישירות למייל שלכם:

שתפו:

בן סמוחה

בן סמוחה

בן 32, בוגר תואר לכלכלה וניהול מאוניברסיטת 'בן גוריון', וכעת מרצה באוניברסיטה. בן הקים את CryptoJungle וקהילת 'מדברים קריפטו', שיחדיו מהווים גוף התוכן, האקדמיה והקהילה המובילים והגדולים בישראל. בנוסף, נמנה בין מייסדי עמותת Blockchain B7, ויועץ חיצוני לארגונים בתחום הקריפטו והבלוקצ'יין.
בן סמוחה

בן סמוחה

בן 32, בוגר תואר לכלכלה וניהול מאוניברסיטת 'בן גוריון', וכעת מרצה באוניברסיטה. בן הקים את CryptoJungle וקהילת 'מדברים קריפטו', שיחדיו מהווים גוף התוכן, האקדמיה והקהילה המובילים והגדולים בישראל. בנוסף, נמנה בין מייסדי עמותת Blockchain B7, ויועץ חיצוני לארגונים בתחום הקריפטו והבלוקצ'יין.

שנת 2024 היא שנת הקריפטו

תנו לנו ללמד אתכם איך
לסחור ולהרוויח!

אל תפספסו את ההזדמנות - נותרו 5 מקומות אחרונים

👇השאירו פרטים עכשיו👇

מומחה מומלץ

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

cropped-logo-cryptojungle-2.png

להתחברות מלאו שם משתמש וסיסמה

פרטייך התקבלו בהצלחה! 🎉

בנתיים, יש לך אפשרות לבחור מבין הפעולות הבאות:

דילוג לתוכן