[דעה] מחזיקי ביטקוין לטווח ארוך מסמנים מגמת עלייה אך מוקדם לחגוג 

דור שחר, אנליסט שמנתח את פעילות הבלוקצ'יין, בטור אורח שמסביר איך מחזיקי טווח ארוך מושפעים מהתנהגות השוק
ניתוח מחזיקי טווח ארוך

בסקירת השוק האחרונה שלי ציינתי כי אנו ממש על הקצה לגלות האם המחיר ימשיך לרדת מטה או שמא שפל מקומי מתהווה.

מאז המחיר של ביטקוין החל לטפס באגרסיביות, ממחיר של $36,000 עד מחיר של $45,000 – כמעט ללא שום התנגדות או תיקון.

בסקירה זאת אתמקד במחזיקים לטווח הארוך: איך הם מגיבים להתנהגות השוק ואיך הם מושפעים ממנה?

רווח/הפסד לא ממומש

אתחיל עם מדד שנקרא ״רווח / הפסד לא ממומש: מחזיקים לטווח ארוך – מותאם ישויות״ (Entity-Adjusted LTH NUPL). 

מדד זה מציג את הרווח או הפסד הלא ממומש של שטרות ביטקוין עם למעלה מ-155 ימי מטבע. בנוסף, הוא מתעלם מטרנזקציות ״פנימיות" המבוצעות על ידי זירות מסחר ובכך משקף את עמדת הפוזיציות של מחזיקים לטווח ארוך.

בהסתכלות על המדד ניתן לראות כי רמת ה-0.5 היוותה תמיכה והתנגדות לאורך ההיסטוריה של ביטקוין. כמו כן, שבירה מתחת לרמה הזאת סיפקה אינדיקציה על בואה של מגמת ירידה ממושכת אל תוך שוק דובי.

באדיבות Glassnode

ניתן לראות כי המחיר עוד לא שבר מתחת לרמה זו, וכעת הוא נתמך על ידה. יש לשים לב למדד זה על מנת להבין האם תקופה ממושכת של ירידה לפנינו (בעת שבירה הרמה מטה) או שמא מגמת עלייה לפנינו שתגיע יחד עם שבירה מעל רמת ה-0.75. 

מחזיקי טווח ארוך כאינדיקציה למגמה

אמשיך עם מדד שמציג את השוני ב-30 ימים האחרונים של האספקה המוחזקת על ידי מחזיקים לטווח ארוך. אם נסתכל על דינמיקת השוק בתחילת השוק השורי, ניתן לראות כי בזבוז מטבעות מואץ על ידי מחזיקים לטווח ארוך מעיד על מגמת עלייה ממושכת. 

זאת מהסיבה שמחזיקים לטווח ארוך לא מנסים לתזמן את השיא המקומי, אלא הם הראשונים לממש רווחים ועושים זאת בהדרגה אל תוך מגמת עלייה ושוק שורי.

באדיבות Glassnode

לאחר תקופה קצרה של איסוף מטבעות, ניתן לראות כי מחזיקים לטווח ארוך חוזרים למכור מטבעות. בהתאם להסבר למעלה זה יכול לספק אינדיקציה שורית. אירוע זה הבא יחד עם מספר אינדיקציות נוספות ממדדי בלוקצ'יין המעידות על שפל, מציע כי כנראה ששפל מקומי נוצר וביטקוין בשל לחזור למגמת עלייה.

ה-HODLers במצב טוב

מחזיקי טווח ארוך מוכרים גם כ'הודלרים'. המדד הבא נקרא ״ערך השוק לערך ממומש – מחזיקים לטווח ארוך״ (Market Value to Realized Value – Long-term Holders).

המדד בעצם מציג את ערך השוק המכיל בתוכו ספקולנטים, משתתפי שוק חדשים והמשקיע הממוצע לעומת הערך של הודלרים שהם משתתפי שוק מנוסים. 

באדיבות Glassnode

ניתן לראות כי הערך הנוכחי של המדד תואם את הערך שהיה בתחילת העליות הפרבוליות של השוק השורי. לפיכך, הוא מספק אינדיקציה כי סבירות שמגמת עלייה לפנינו ואם כך שאולי נוצר שפל מקומי שלאחריו נחזור לעלות.

אסיים את האנליזה עם מדד שיצרתי והצגתי בסקירה הקודמת, ״יחס חיות למחיר ממומש״. 

ציינתי כי שבירה מתחת למדד היא אינדיקציה ראשונית לכך שביטקוין נכנס לתקופת ירידות ממושכת אל תוך שוק דובי, וכי המדד מסמל נקודות תמיכה והתנגדות למגמה הרחבה. 

באדיבות Glassnode

נראה כי השבירה שציינתי בסקירה הקודמת חזרה חלילה והמחיר הצליח למצוא את דרכו חזרה מעלה, משמע הוא נתמך על ידי המדד. לפיכך, אני רואה זאת כאינדיקציה שורית שמגמת עלייה רחבה (Macro uptrend) עדיין לפנינו.

מסקנות סיום

אני רואים כי מחזיקים לטווח ארוך חוזרים למכור מטבעות, המחיר נתמך על ידי רמת ה-0.5 במדד ״ רווח / הפסד לא ממומש – מחזיקים לטווח ארוך״ אך עדיין דורש תשומת לב שהמחיר לא נופל מתחתיה ו״יחס חיות למחיר ממומש״ מציעה כי המחיר נתמך על ידו וסבירות ששפל מקומי נוצר.

לאחר תקופה ממושכת של 52% תיקון, אני סבור כי ביטקוין יוצר שפל מקומי. במידה וזה לא המקרה אני מאמין כי המחיר ידחה ברמת ה-$45,000 וכנראה ירד מטה לאזור ה- $24,000 (רמת מדד ״מחיר ממומש״). אולי ישבור מעט מתחת ומשם יתחיל מגמת עלייה, שתהווה את החלק השני של השוק השורי.

קבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות מעולם הקריפטו ישירות למייל שלכם:

שתפו:

דור שחר

דור שחר

חוקר ביטקוין וניתוח על בסיס הבלוקצ'יין, משקיע ומנהל החזקות ביטקוין. למעקב בטוויטר: https://twitter.com/dorinvesting
דור שחר

דור שחר

חוקר ביטקוין וניתוח על בסיס הבלוקצ'יין, משקיע ומנהל החזקות ביטקוין. למעקב בטוויטר: https://twitter.com/dorinvesting

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מומחה מומלץ

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

cropped-logo-cryptojungle-2.png

להתחברות מלאו שם משתמש וסיסמה

דילוג לתוכן