המפתח הראשי של המטבע מונרו נעצר בארה"ב על האשמות שלא קשורות בקריפטו

ריקרדו ספגני, לשעבר מצוות המפתחים של מונרו, נעצר בדרכו למקסיקו ומחכה להסגרה לדרום אפריקה
סקירת מטבע מונרו

ב-20 ליולי הוצא צו מעצר נגד ריקרדו ספגני, לבקשת ממשלת דרום אפריקה. הוא נתפס באותו היום בנשוויל במדינת טנסי שבארה"ב. ספגני הוא מפתח לשעבר של המטבע הדיגיטלי האנונימי מונרו (XMR), ומוכר בקהילת הקריפטו בשם Fluffypony. הוא נעצר בחשד לביצוע הונאה בדרום אפריקה בין השנים 2009 ל-2011. 

ספגני טס במטוס פרטי במסע מניו יורק לכיוון מקסיקו. בתחנה מתוכננת למילוי דלק ספגני נתפס ונעצר. הוא כעת מוחזק במעצר לבקשת ממשלת דרום אפריקה המבקשת להסגירו לידיה. האשמות כלפיו אינן קשורות לכאורה לתפקידו במונרו, אשר עזב בסוף שנת 2019, אלא לעבודה קודמת שלו כמנהל טכנולוגיות המידע בחברה Cape Cookies.

בנוגע לעבירות לכאורה של ספגני, נכתב במסמכי בית המשפט שספגני זייף בקשות תשלום של חברת Ensync אשר סיפקה סחורה ושירותים לחברת Cape Cookies. על פי ההאשמות, ספגני זייף את בקשות התשלום וניפח את המחירים הנקובים בהן. בנוסף, לטענת ממשלת דרום אפריקה, ספגני שינה את חשבון הבנק בבקשות התשלום מהחשבון של חברת Ensync לחשבון שהוא פתח וניהל בעצמו.

התובעת הכללית של טנסי, מרי ג'יין סטיוארט, ביקשה מבית המשפט לדחות כל בקשה לשחרור בערבות עד שיגיעו להכרעה בנוגע להסגרה. במסמכי בית המשפט מתואר שספגני עלול לברוח ויש לו מוטיבציה גבוה להתחמק מהאשמות. 

במסמך נכתב: "אנו מאמינים כי לספגני יש נכסים משמעותיים של מטבעות דיגיטליים אשר יאפשרו לו לברוח. על פי הדיווחים הוא מעביר הרצאות מסביב לעולם הנוגעים למטבעות דיגיטליים, היה המתחזק הראשי של מונרו (פרויקט של מטבע קריפטוגרפי שמטרתו לערפל את הקישוריות בין טרנזקציות)… ועל פי הדיווחים יש ברשותו נכסים הכוללים שעון המוערך ב-800,000 דולר."

השימוע של התיק נקבע ל-5 לאוגוסט בו יקבע האם הוא ישאר במעצר עד למשפט. אם יוסגר לדרום אפריקה, ספגני עשוי להיכנס ל-20 שנות מאסר.

ספגני מגיב

מאז המעצר, לא כתב בחשבון הטוויטר שלו, אך לפני מספר שעות הוא צייץ מחדש את דבריו דרך חשבון הטוויטר של אשתו. בהודעה נכתב: "למרבה הצער, עקב חוסר הבנה בנוגע לקביעת תאריכים של בית המשפט בעניין ישן, אשר ניסיתי לפתור מאז 2011, הואשמתי בביזיון בית המשפט ואני כרגע מחכה להסגרה. אני מקווה לפתור את חוסר ההבנה הזו בזמן קצר."

מונרו

אם כי נראה שאין קשר ישיר בין הפרשה למטבע מונרו, אין ספק שהמקרה מטיל צל שלילי על המטבע האנונימי מונרו בפרט ומטבעות אנונימיים בכלל. בשלב זה לא נראה שיש השפעה משמעותית על מחירו. 

אנו נעדכן האם זוהי אי הבנה ישנה שתיפתר בקרוב או שהוא יוסגר ויכנס לכלא או כל התפתחות משמעותית אחרת בפרשה.

קבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות מעולם הקריפטו ישירות למייל שלכם:

שתפו:

דאיה מורטי

דאיה מורטי

דאיה הינו מורה ויוצר תוכן בתחום הקריפטו, שאוהב לחקור את התופעות הפסיכולוגיות, החברתיות והכלכליות בתחום. בשנת 2013 כתב תוכן באתר 'אלף ביט', ומאז נהנה לצפות ולהשתתף בטרנספורמציה שהביטקוין מביא לעולם. בזמנו הפנוי הוא אוהב לתרגל יוגה ומדיטציה. בעל הבלוג Bitcoin4U. לבלוג: https://bitcoin4u.co.il/
דאיה מורטי

דאיה מורטי

דאיה הינו מורה ויוצר תוכן בתחום הקריפטו, שאוהב לחקור את התופעות הפסיכולוגיות, החברתיות והכלכליות בתחום. בשנת 2013 כתב תוכן באתר 'אלף ביט', ומאז נהנה לצפות ולהשתתף בטרנספורמציה שהביטקוין מביא לעולם. בזמנו הפנוי הוא אוהב לתרגל יוגה ומדיטציה. בעל הבלוג Bitcoin4U. לבלוג: https://bitcoin4u.co.il/

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מומחה מומלץ

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

cropped-logo-cryptojungle-2.png

להתחברות מלאו שם משתמש וסיסמה

דילוג לתוכן