4 חודשים בכלא: מייסד בינאנס צ'נגפנג זהאו (CZ) קיבל עונש קל; רוג'ר וור נעצר

וגם: רוג'ר וור - דמות שנויה במחלוקת בתעשיית הביטקוין - נעצר בספרד באשמת עבירות מס מצד משרד המשפטים האמריקני
מייסד בינאנס CZ

אתמול (ג') התקיים הדיון בגזר דינו של מייסד בינאנס ומנכ"לה לשעבר, צ'נגפנג זהאו (הידוע בכינוי CZ), בבית המשפט בסיאטל.

זהאו נשפט ל-4 חודשי מאסר בכלא בפועל, וזאת למרות שבהסדר הטיעון נקבע 'מקסימום' של 18 חודשים ולאחריו אף ניסו התובעים מטעם משרד המשפטים להגדיל זאת ל-30 חודשי מאסר.

זהאו ובינאנס הגיעו להסדר הטיעון בנובמבר 2023. במסגרתו, זהאו ובינאנס הודו באשמה בסעיפי הלבנת הון ושילמו קנסות בגובה של 50 מיליון דולר ו-4.3 מיליארד דולר בהתאמה, למשרד האוצר, הוועדה לפיקוח על מסחר בחוזים עתידיים וסחורות (ה-CFTC), ורשות המסים.

לקראת המשפט הגיש CZ מכתב לבית המשפט ובו הביע חרטה גדולה על מעשיו והחלטותיו ה"גרועות", וקיבל אחריות מלאה. אך במכתב גם ציין כיצד שיתף פעולה הן בחקירה והן בהגעה להסדר ולקיחת האחריות, והרחיב על היותו פילנתרופ ואלטרואיסט מהרגע שנכנס לקריפטו: "מיצירת תכניות חינוך באפריקה עד לשיפור רמת החיים של נוער בסיכון בדרום-מזרח אסיה, לפרויקטים באוניברסיטאות באירופה – אני מתכוון להקדיש את מרב הזמן והמשאבים שלי לאזורים האלו, לפיתוח פרויקטים בכמה שיותר מקומות אפשריים," כתב.

למעלה מ-160 חברים וקולגות של CZ כתבו גם הם לבית המשפט בתקווה להשפיע על דעתו של השופט ע"י הצצה לחייו הפרטיים של מנכ"ל בינאנס לשעבר, ובו הדגישו כי מדובר באיש משפחה מסור, חבר נאמן ומעריץ טכנולוגיות חדשות.

ניתן לומר בזהירות כי המכתבים אכן הצליחו להשפיע על השופט, אשר לא התרגש מעמדת התובעים, והצהיר כי אין ראיות ש-CZ כלל ידע על הפעילות הלא חוקית של הבורסה.

תעשיית הבלוקצ'יין צומחת בקצב מסחרר!

הכשרה מקצועית, הסמכה רשמית ו-Boost לקורות חיים
רוצים לשמוע עוד?👇

רוג'ר וור לכלא?

ידיעה מפתיעה שהתפרסמה אתמול היא על מעצרו של רוג'ר וור, דמות מוכרת בתעשיית הביטקוין מימיו הראשונים של המטבע, עד לכדי קבלת הכינוי "ישו הביטקוין (Bitcoin Jesus)".

וור נמנה בין מקדמי הפרויקט שהתפצל מביטקוין, ביטקוין קאש (ביקאש, או BCH), ואיבד מהמוניטין וההערכה שלו מאז בקרב ותיקי הקהילה.

במהלך סוף השבוע נעצר בספרד ואתמול הואשם ע"י משרד המשפטים האמריקני בעבירות מס חמורות ובהן התחמקות מתשלומי מס והעלמת מס בשווי של כ-50 מיליון דולר, לצד הונאת דיוור (mail fraud). משרד המשפטים דורש מהרשויות בספרד להסגיר את וור למרות שוויתר על אזרחותו במדינה.

עפ"י כתב האישום, וור מכר עשרות אלפי מטבעות ביטקוין בשווי של למעלה מ-240 מיליון דולר במזומן, והיה מחויב לדווח על כך ולשלם מסים בארה"ב ממנה פעל באמצעות חברות הרשומות במדינה.

טרם נמסרה תגובה מוור ומצוותו המשפטי, או מהרשויות בספרד.

קבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות מעולם הקריפטו ישירות למייל שלכם:

שתפו:

בן סמוחה

בן סמוחה

בן 32, בוגר תואר לכלכלה וניהול מאוניברסיטת 'בן גוריון', וכעת מרצה באוניברסיטה. בן הקים את CryptoJungle וקהילת 'מדברים קריפטו', שיחדיו מהווים גוף התוכן, האקדמיה והקהילה המובילים והגדולים בישראל. בנוסף, נמנה בין מייסדי עמותת Blockchain B7, ויועץ חיצוני לארגונים בתחום הקריפטו והבלוקצ'יין.
בן סמוחה

בן סמוחה

בן 32, בוגר תואר לכלכלה וניהול מאוניברסיטת 'בן גוריון', וכעת מרצה באוניברסיטה. בן הקים את CryptoJungle וקהילת 'מדברים קריפטו', שיחדיו מהווים גוף התוכן, האקדמיה והקהילה המובילים והגדולים בישראל. בנוסף, נמנה בין מייסדי עמותת Blockchain B7, ויועץ חיצוני לארגונים בתחום הקריפטו והבלוקצ'יין.

פרטייך התקבלו בהצלחה! 🎉

בנתיים, יש לך אפשרות לבחור מבין הפעולות הבאות:

שנת 2024 היא שנת הקריפטו

תנו לנו ללמד אתכם איך
לסחור ולהרוויח!

אל תפספסו את ההזדמנות - נותרו 5 מקומות אחרונים

👇השאירו פרטים עכשיו👇

הירשמו עוד היום והתחילו להרוויח

קורס מסחר בקריפטו

הקורס הפרונטלי המקצועי והמקיף ביותר בישראל

מומחה מומלץ

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

cropped-logo-cryptojungle-2.png

להתחברות מלאו שם משתמש וסיסמה

דילוג לתוכן