רק בהתחלה: שיא חדש ותחילתו של שוק שורי

דור שחר, חוקר ואנליסט שמנתח את הפעילות בבלוקצ'יין, חוזר עם ניתוח שוק מקיף, ומשתף מספר רב של מדדים המעידים כי השוק השורי רק בתחילתו.
ביטקוין שוק שורי

שלום לכולם, מאז סקירת השוק האחרונה שלי ביטקוין הספיק לרוץ קדימה וכפי שציפיתי לשבור מספר נקודות התנגדות חזקות ולהגיע עד לשיא חדש באזור ה-67,000 דולר. בזמן כתיבת האנליזה נראה כי ביטקוין חוזר חלילה לאזור 64,000 דולר על מנת לבחון אם השיא הקודם הופך לאזור תמיכה. 

בסקירת השוק הזאת אנתח מה שיא חדש אומר לגבי ביטקוין ואיך זה יושב בתמונה הרחבה.

אונצ'יין

Glassnode

פירוט האנליזה על בסיס הבלוקצ׳יין

אתחיל את האנליזה הנוכחית עם מדד חדש שיצרתי במהלך השבוע שעבר באמצעות כלי של גלאסנוד (Glassnode) החברה הטובה בעולם המספקת גרפים של אונצ׳יין.

הגרף נקרא ׳יחס מחיר ממומש לחיות״ (Realized Price-to-Liveliness Ratio) עליו כתבתי הסבר מפורט שפורסם בשבוע שעבר. 

יש לציין שהאנליסט הראשי של גלאסנוד בחר להעלות את המדד לאתר האישי שלו ואף ציין אותו בסרטון בו הוא מעדכן על מצב השוק.

בנוגע למדד, האינדיקציות והמעלות העיקריות שלו ניתן לקרוא את הסבר שפרסמתי. אך נכון לעכשיו, בפשטות, הוא בא למדוד את יחס בין התנהגות הבזבוזים של מחזיקים לטווח ארוך למחיר הבסיס של ביטקוין (המחיר הממוצע של ביטקוין בלא התחשב במטבעות אבודים). 

חלק מהאינדיקציות שהמדד מספק הן נקודות תמיכה והתנגדות של טרנדים רחבים (Macro Trends).

אונצ'יין2

Glassnode

ניתן לראות כאשר תקופת הירידות האחרונה הסתיימה מחיר נתמך על ידי המדד. דבר המעיד על כך שאנחנו עדיין בשוק שורי וכנראה שיש לפנינו עוד תקופה של עליות. 

אמשיך את הניתוח בהסתכלות על התנהגותם של מחזיקים לטווח ארוך המוגדרים כשטרות ביטקוין עם אורך חיים של למעלה מ-155 ימים, שהם משתתפי שוק שהסבירות שהם יבזבזו מטבעות נמוכה.

נסתכל על מדד המודד את כמות האספקה המוחזקת על ידיהם (Total Supply Held By Long-Term Holders) ונבחין בתופעה סיקליקלית מעניינת; מחזיקים לטווח ארוך הם הראשונים לממש רווחים למכור מטבעות והם עושים זאת לקראת שיא חדש ולאחריו. היסטורית, ברגע שהם מתחילים למכור מטבעות זאת אינדיקציה ברורה שמתחילה תקופת עליות. 

Glassnode

במבט יותר קרוב וממוקד, ניתן לראות שממש בימים האחרונים הם התחילו למכור מטבעות ואתם כבר יודעים איזו אינדיקציה זה מספק.

אונצ'יין

Glassnode

 

דבר נוסף שארצה לתת עליו את הדעת הוא נפח וגודל הטרנזקציות בבלוקצ'יין ומה זה יכול לספר לנו על השוק. במדד ׳נפח טרנזקציות כולל לפי גודל׳ ניתן לראות במהלך החודש האחרון שטרנזקציות של 100 אלף עד 10 מיליון ויותר שולטות בנפח העברות.

Glassnode

המידע הזה יכול לספק לנו שתי אינדיקציות מעניינות, האחת היא שאנשים עם הון רב, 

חברות מסחר ומוסדיים משקיעים בביטקוין. השנייה, היא שההתבגרות של ביטקוין כאפיק השקעה הולכת וגדלה והוא הופך מקובל יותר.

מדד מעניין נוסף המתאר את דינמיקת האספקה בין מחזיקים לטווח ארוך ומחזיקים לטווח קצר נקרא ׳אספקה של מחזיקים לטווח ארוך וקצר ברווח או הפסד׳ (Long and Short-Term Supply in Profit/Loss). 

בהסתכלות על המדד ניתן לראות שהגענו לתופעה שאני מכנה כ-״נקודת הנשיקה״; המתרחשת כאשר האספקה ברווח של מחזיקים לטווח ארוך מגיעה לשיא חדש ו״מנשקת״ את האספקה ברווח של מחזיקים לטווח קצר. 

Glassnode

כאשר התופעה הזאת מתרחשת האספקה המוחזקת על ידי מחזיקים לטווח ארוך מתחיל להידלל; מחזיקים לטווח ארוך מוכרים מטבעות, ומנגד האספקה של מחזיקים לטווח ארוך הנמצאת ברווח עולה. 

כפי שניתן לראות בגרף למעלה, היסטורית, התופעה הזאת סימנה את תחילתה של תקופת עליות.

בכל תחילתה של תקופת עליות משתתפי השוק העיקריים שנמצאים הם מחזיקים לטווח ארוך המכונים ״הודלרים״ (HODLers), הם אלו שהצליחו לספוג את התנודתיות ואת התקופות הדוביות (ירידות המחירים). 

יחד עם התפתחות תקופת העליות מצטרפים לשוק הריטיילס (Retail Investors), שהם בעצם ״הכסף הטיפש״ או אותם משקיעים לא כל כך מנוסים שמושפעים מהפחד לפספס את העליות (FOMO) וקונים בכל מחיר, בכל תנאיי שוק ולרב גם בשיא המקומי (Macro Top). 

ראשית הסביר שישות ברשת מוגדרת ככתובת ארנק ששולטת על מספר כתובות ארנק נוספות. כלומר, אדם המחזיק במספר ארנקים – בזירות מסחר שונות, ארנק קר וכו׳ מוגדר כישות אחת ברשת. 

Glassnode

בהסתכלות על מדד שנקרא ׳צמיחה נקייה של ישויות״, ניתן לראות שכמות הצמיחה נמצאת ברמות שמסמלות הקדמה לתחילה של תקופת עליות. מידע זה מאשר את ההנחה שה״כסף הטיפש״ עוד לא הגיע לשוק ואנחנו נמצאים בשלבים מוקדמים של תקופת עליות.

עד כה אני נוטה להאמין שהצלחתם להבין שאנו נמצאים בשלבים המוקדמים של תקופת עליות נוספת, אך יש לקחת בחשבון שהמצב לא מונע אפשרות לירידות בטווח הקצר.

אני מציין זאת מאחר ויש מינוף רב בשוק שצריך להתנקות על מנת להשאיר מקום לעליית מחירים בריאה יותר. 

בואו ניתן מבט קרוב יותר, שיעור המימון של חוזים עתידיים נמצא ב- 0.045 אחוז, רמה די גבוהה. זאת אומרת שרב החוזים התמידיים בפוזיציית לונג (הימור שהנכס יעלה במחיר), וסוחרים משלמים ריבית גבוהה על מנת להיכנס לפוזיציות לונג ממונפות.

Glassnode

בנוסף לזה, העניין בחוזים תמידיים נמצא באזורי שיא, דבר המעיד על סבירות גבוהה של אירוע ״לונג סקוייז״ (Long Squeeze) תנודתי. 

Glassnode

לפיכך, יש לקחת בחשבון שבטווח הקצר סביר שנראה ניקוי של מינוף מהשוק שלאחריו יהיו עליות מחירים בריאות יותר.

אסיים את הניתוח הנוכחי עם מדד שנקרא ״רווח/הפסד לא ממומש״ (Net Unrealized Profit/Loss). ראשית, אציין כי העליות המאסיביות והחזקות ביותר של ביטקוין היו כאשר המדד היה בטווח הרמות 0.5 ל-0.75.

Glassnode

בהסתכלות יותר ממוקדת ניתן להשוות את הפעם האחרונה שהמדד הגיע ממגמת עלייה לרמה הנוכחית שהיא 0.64. 

בטווח שבין 0.64 עד לאזור 0.75, המחיר של ביטקוין הכפיל את עצמו ב-2.6 מ-24,000 עד 64,000 דולר.

Glassnode

נכון לעכשיו הערך של המדד נמצא ב-0.64 כאשר המחיר של ביטקוין הוא בערך 64,000, בהתאם להשוואה שעשיתי לעיל ניתן להסיק שכאשר המדד יגיע לאזור 0.75 המחיר של ביטקוין בהסתכלות קונסרבטיבית צפוי להכפיל את עצמו, פחות או יותר.

משמע, המחיר יהיה בערך באזור ה-120,000 ל-130,000 בשיא המקומי הבא.

לסיכום

כל האינדיקציות שצוינו לעיל מעידות על כך שאנחנו בשלבים המוקדמים של תקופת עליות. מבחינת הטרנד הרחב אני מצפה לכמה חודשים מעניינים מבחינת עליית המחיר, אשר תסתיים לדעתי, באזור ה-100,000 ומעלה. מבחינת הטווח הקצר, יש לשמור על זהירות לאור המינוף הרב בשוק. יש להדגיש שזה לא אומר שאנחנו צפויים להיכנס לתקופה דובית נוספת, אך בשבועות הקרובים אני צופה ניקוי של המינוף שיביא איתו ירידות מחירים בטווח הקצר. 

מקורות מידע:

גלאסנוד (Glassnode) מנוי בתשלום

 

קבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות מעולם הקריפטו ישירות למייל שלכם:

שתפו:

דור שחר

דור שחר

חוקר ביטקוין וניתוח על בסיס הבלוקצ'יין, משקיע ומנהל החזקות ביטקוין. למעקב בטוויטר: https://twitter.com/dorinvesting
דור שחר

דור שחר

חוקר ביטקוין וניתוח על בסיס הבלוקצ'יין, משקיע ומנהל החזקות ביטקוין. למעקב בטוויטר: https://twitter.com/dorinvesting

תגובה אחת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מומחה מומלץ

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

cropped-logo-cryptojungle-2.png

להתחברות מלאו שם משתמש וסיסמה

דילוג לתוכן