בורסת OKEx בצרות? הקפיאה משיכות ובכיר נעצר

בורסת OKEX

בורסת OKEx הסינית היא אחת הבורסות היותר פופולריות בסין ובמזרח הרחוק, והינה בין הבורסות המובילות בעולם למסחר בנגזרים פיננסיים כגון חוזים עתידיים.

ביום שישי האחרון הקפיאה הבורסה את אפשרות משיכות הכספים לאחר שבכיר בחברה, שמחזיק בגישה למפתחות הפרטיים ועליו להיות שותף לחתימות הדיגיטליות של משיכות בבורסה, נעצר ע"י הרשויות הסיניות.

נכון לעתה, ההקפאה היא "עד הודעה חדשה".

בלאגן ב-OKEx

על פי דיווח באתר Caixin הסיני, אחד ממייסדי הבורסה מינגשינג שו נעצר ע"י המשטרה כבר לפני שבוע ולא נראה מאז. לפי תגובת OKEx, מינגשינג אינו עובד בבורסה יותר ולפיכך הם לא יכולים להגיב על התפתחויות בנושא.

עם זאת, מנכ"ל הבורסה ג'יי האו הודיע כי כספי המשתמשים בטוחים, ושיתר הפעילות בבורסה מלבד למשיכות נמשכת כרגיל.

במהלך סוף השבוע, דיווח הבוט שמנתר פעילות ברשתות הבלוקצ'יין Whale Alert כי מטבעות דיגיטליים בשווי מאות מיליוני דולרים נמשכו מ-OKEx שעות ספורות לפני הקפאת המשיכות.

אך OKEx פרסמו עדכון בו הם מפריכים את הטענות, ושהטרנסקציות שבוצעו אינן משויכות לארנקי החברה.

בכיר בחברת ניתוח הבלוקצ'יין Chainalysis חיזק את ההפרכה של OKEx וטען שהבוט תייג בצורה לא נכונה את כתובות הארנק של הבורסה.

לא המפתחות הפרטיים שלך – לא המטבעות שלך

מקרים כמו של OKEx מחזקים את האימרה המוכרת בתחום המטבעות הדיגיטליים, בדגש על קהילת הביטקוין, שאם אינכם מחזיקים במפתחות הפרטיים בעצמכם (כלומר, לא בבורסה), אזי המטבעות לא באמת שלכם. זאת משום שאתם נאלצים לסמוך על צד שלישי שישמור לכם על המטבעות, שכן בעיני רשת הבלוקצ'יין המבוזרת – המטבעות שייכים לבורסה.

בנוסף, מקרה זה מראה את מודל האבטחה הבעייתי של בורסה מובילה כגון של OKEx. כיצד ייתכן שהיעלמותו של חותם אחד גורמת להקפאה מוחלטת של המשיכות? מהו מודל ניהול המפתחות הפרטיים של הבורסה אם זהו המצב?

האירוע הזה ללא ספק מטריד, אך יש דבר אחד שניתן לראות אותו כחיובי.

ביטקוין אדיש

המטבע של הבורסה, OKB, נפל מעל 30% מאז יצאה ההודעה הראשונה. ביום חמישי עוד נסחר המטבע בשווי של 6$, ואילו כעת הוא נסחר במחיר של $4.35.

זה כמובן לא מפתיע, לאור ההודעה החריגה ומעצר הבכיר.

אך ביטקוין ממשיך בקו בו הוא מתעלם מחדשות רעות באלגנטיות.

תחילה הייתה זו בורסת ביטמקס (BitMEX) אשר שניים ממייסדיה נעצרו ותביעה הוגשה נגדה על ידי הרשויות האמריקניות, ומחיר הביטקוין כלל לא הושפע.

כעת, בורסת OKEx, שגם היא מובילה בשוק, חווה אירוע דומה – וביטקוין המשיך להיסחר באותו טווח (חווה ירידה של כ-2% בלבד לפני שחזר להיסחר באותו מחיר).

קבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות מעולם הקריפטו ישירות למייל שלכם:

שתפו:

בן סמוחה

בן סמוחה

בן 32, בוגר תואר לכלכלה וניהול מאוניברסיטת 'בן גוריון', וכעת מרצה באוניברסיטה. בן הקים את CryptoJungle וקהילת 'מדברים קריפטו', שיחדיו מהווים גוף התוכן, האקדמיה והקהילה המובילים והגדולים בישראל. בנוסף, נמנה בין מייסדי עמותת Blockchain B7, ויועץ חיצוני לארגונים בתחום הקריפטו והבלוקצ'יין.
בן סמוחה

בן סמוחה

בן 32, בוגר תואר לכלכלה וניהול מאוניברסיטת 'בן גוריון', וכעת מרצה באוניברסיטה. בן הקים את CryptoJungle וקהילת 'מדברים קריפטו', שיחדיו מהווים גוף התוכן, האקדמיה והקהילה המובילים והגדולים בישראל. בנוסף, נמנה בין מייסדי עמותת Blockchain B7, ויועץ חיצוני לארגונים בתחום הקריפטו והבלוקצ'יין.

שנת 2024 היא שנת הקריפטו

תנו לנו ללמד אתכם איך
לסחור ולהרוויח!

אל תפספסו את ההזדמנות - נותרו 5 מקומות אחרונים

👇השאירו פרטים עכשיו👇

הירשמו עוד היום והתחילו להרוויח

קורס מסחר בקריפטו

הקורס הפרונטלי המקצועי והמקיף ביותר בישראל

מומחה מומלץ

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

cropped-logo-cryptojungle-2.png

להתחברות מלאו שם משתמש וסיסמה

פרטייך התקבלו בהצלחה! 🎉

בנתיים, יש לך אפשרות לבחור מבין הפעולות הבאות:

דילוג לתוכן