מתכוננים לפדרל ריזרב: אתריום צולל 10% בירידות בשוק הקריפטו

הפדרל ריזרב ממשיך לצמצם את המאזן ומצופה לעלות ריבית השבוע, והשווקים - מתכוננים.
שוק הקריפטו צולל

לילה אדום בשוק המטבעות הדיגיטליים. שער הביטקוין נופל בחזרה לשפל של 3 חודשים ונסחר כעת באזור ה-$18,400 – ירידה של כ-8%. שער אתריום צולל למעלה מ-10% ונסחר כעת מתחת ל-$1,300.

בכלליות שוק הקריפטו עומד כעת על שווי של כ-860 מיליארד דולר, ירידה של כ-72% מהשיא שנרשם בחודש נובמבר 2021.

התייחסתי לירידות הצפויות גם בסרטון השבועי שהתפרסם אתמול (יום א') בשעות הערב:

הפד מתכונן לעליית ריבית נוספת

מדד המחירים לצרכן האמריקני שוב הכה את הציפיות. ביום שלישי שעבר התפרסם המדד לחודש אוגוסט ועמד על 8.3% ביחס ל-8.1% שציפו אנליסטים.

כתגובה, מדד הנאסדק נפל למעלה מ-5% בירידה החדה ביותר מאז מרץ 2020. הירידות גם לא פסחו על שוק הקריפטו.

כעת, העיניים נשואות אל הפדרל ריזרב. בימי שלישי ורביעי יתכנסו נציגי ה-FOMC, הוועדה לשווקים פתוחים בפד, ליומיים של דיונים על המשך המדיניות המוניטרית.

להזכירכם, החל מה-15 בספטמבר הצמצום הכמותי (Quantitative Tightening) הגביר הילוך והכפיל עצמו. כעת, הפדרל ריזרב מצמצם את המאזן בכ-90 מיליארד דולר בחודש וההשפעה על השווקם ניכרת.

אם לא די בכך, ביום רביעי בשעה 21:00 צפוי יו"ר הפדרל ריזרב ג'רום פאוול לעלות למסיבת העיתונאים ולהכריז על עליית ריבית נוספת. השווקים מעריכים כי תהיה עלייה נוספת של 0.75%, כאשר הפד יכוון להגיע ל-4% עד סוף השנה או תחילת שנת 2023.

ישנם גם אנליסטים בכירים שטוענים שהפד יעלה ב-1%, אך אני סבור שזהו תרחיש שאינו סביר בשלב זה.

ריבית פדרל ריזרב
עליית הריבית מהמהירות ביותר בהיסטוריה. מקור: הפדרל ריזרב FRED

השווקים ימשיכו ליפול?

מדד הדולר ממשיך להתחזק. הריבית ממשיכות לעלות. מטבעות פיאט מתחרים כגון היורו, הפאונד, הין והיואן ממשיכים לקרוס ושווקי החוב והאשראי מעידים על אי שקט.

הפדרל ריזרב ממשיך לצמצם מדיניות מוניטרית ישירת לתוך מיתון באופן טיפוסי לאור העובדה שהוא מבצע טעויות באופן שוטף.

כתוצאה, ניתן לשער שהפד ימשיך עד שמשהו חמור יותר יישבר – בסגנון שבירת שוק האג"ח האמריקני שקרס לחלוטין במרץ 2020 (אך עיתונאים אינם חוקרים מדוע קרסה מערכת התחשבנות האג"ח).

בעקבות זאת, אני סבור שהירידות בשווקי המניות יימשכו. בשיא שלהן הן יסחפו להערכתי את שוק הקריפטו יחדיו. עם זאת, אני מעריך ששוק הקריפטו ירשום תחתית מוקדם יותר משווקי המניות.

לטובת התזכורת, אין לראות באמור כייעוץ השקעות או המלצה לפעולה בהתאם לתקנון השימוש באתר.

קבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות מעולם הקריפטו ישירות למייל שלכם:

שתפו:

בן סמוחה

בן סמוחה

בן 32, בוגר תואר לכלכלה וניהול מאוניברסיטת 'בן גוריון', וכעת מרצה באוניברסיטה. בן הקים את CryptoJungle וקהילת 'מדברים קריפטו', שיחדיו מהווים גוף התוכן, האקדמיה והקהילה המובילים והגדולים בישראל. בנוסף, נמנה בין מייסדי עמותת Blockchain B7, ויועץ חיצוני לארגונים בתחום הקריפטו והבלוקצ'יין.
בן סמוחה

בן סמוחה

בן 32, בוגר תואר לכלכלה וניהול מאוניברסיטת 'בן גוריון', וכעת מרצה באוניברסיטה. בן הקים את CryptoJungle וקהילת 'מדברים קריפטו', שיחדיו מהווים גוף התוכן, האקדמיה והקהילה המובילים והגדולים בישראל. בנוסף, נמנה בין מייסדי עמותת Blockchain B7, ויועץ חיצוני לארגונים בתחום הקריפטו והבלוקצ'יין.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מומחה מומלץ

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

cropped-logo-cryptojungle-2.png

להתחברות מלאו שם משתמש וסיסמה

דילוג לתוכן