ביטקוין צולל 8% בשעות בודדות על רקע נתוני האינפלציה בארה"ב והירידות בשווקי המניות

ירידות חדות שוטפות את השווקים העולמיים לאחר פרסום נתוני האינפלציה בארה"ב, שהיו גבוהים מהמצופה
ביטקוין נופל

מוקדם יותר היום (ג'), בשעה 15:30 שעון ישראל, התפרסמו נתוני האינפלציה הרשמיים בארה"ב, שמיד לאחר פרסומם, הגיבו השווקים בירידות חדות ורוחביות שלא דילגו על שוק המטבעות הדיגיטליים.

צפי האנליסטים טרם פרסום הנתונים עמד על גובה אינפלציה שנתית של כ-8.1%, אך הנתון שהתפרסם עמד על כ-8.3%, דבר המעיד על קצב ירידת אינפלציה לא מספק כפי שצפו. השווקים העולמיים הגיבו בירידות חדות ביותר בזמן קצר, ככל הנראה מתוך ציפייה לכך שהפדרל רזרב (הבנק המרכזי של ארה"ב) ימשיך במסלול העלאת הריבית בצורה אגרסיבית ומחשש להחמרת המיתון בעקבות זאת.

נכון לכתיבת מילים אלו, המדדים המובילים בארה"ב ממשיכים ליפול, כשמדד הנאסד"ק (NASDAQ) נופל כ-4.11% והסנופי (S&P500) יורד גם הוא יותר מ-3%.

ביטקוין צולל ואיתו שוק הקריפטו

מיד לאחר ההודעה, החלה מכירה מאסיבית גם בשוק המטבעות הדיגיטליים, ומאז, ירד שער הביטקוין (BTC) ממחיר של $22,805 עד $20,850, ירידה של 8.6% בשעות בודדות.

כצפוי, הרוב המוחלט של המטבעות האלטרנטיבים ירדו גם הם בזמן קצר, אתריום (ETH) כ-10.5%, קרדנו (ADA) כ-8.7%, פולקדוט (DOT) כ-9.5% ורבים נוספים שרשמו ירידה דומה.

בנוסף, שווי שוק המטבעות הדיגיטליים מאבד שוב את שווי טריליון הדולר, שמבחינה טכנית, שימש כנקודת תמיכה בעבר.

ביטקוין צולל

BTC/USD מאת אתר Tradingview.com

הסיבה לירידות

שווקים פיננסים הינם מערכת כאוטית, לכן קשה להצביע על מקרה ספציפי ולטעון שירידה או עליה בערך של נכס או מדד מסויים נגרמת בגללו. אך סביר מאוד להניח שהירידות החדות בשווקים נובעות ממכירת נכסים של גופים גדולים שמבינים שהעלאות ריבית נוספות צפויות להגיע ומאחר העלאת ריבית משמעותה העלאת מחיר הכסף, מגיעות "לפתע" התחייבויות קצרות טווח יקרות יותר ודחופות יותר, דבר שלרוב מצריך מכירה של נכסים לטובת תשלום או העמדת ערבות כנגד חוב.

לא תמיד הדבר מתפרש בירידות ערך ישירות בשווקים הפיננסים, אלא גם בפיטורים, צמצומים והאטת פעילות. על פי הניו-יורק טיימס (New York Times), גולדמן סאקס (Goldman Sachs), אחד הבנקים הגדולים ביותר בארה"ב, הודיע אתמול (ב') כי הוא מתכנן לפטר עובדים כבר בשבוע הבא בצורה רוחבית ברחבי החברה. הבנק מצטרף לשורה ארוכה של חברות שעשו ועושות מהלכים דומים על רקע השינוי במדיניות המוניטרית של הפד.

 

קבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות מעולם הקריפטו ישירות למייל שלכם:

שתפו:

דור אופיר

דור אופיר

ביטקוינר, מגיע מעולם ניהול פרויקטים בשיווק דיגיטלי, בעל רקע מעולם הכלכלה ובשנים האחרונות גם מתעשיית הקריפטו. דור מאמין שהאינטרנט בשילוב תעשיית הבלוקצ'יין והקריפטו יובילו את העתיד הכלכלי והפסיכולוגי של האנושות בדורות הבאים. https://twitter.com/Dor_Ophir
דור אופיר

דור אופיר

ביטקוינר, מגיע מעולם ניהול פרויקטים בשיווק דיגיטלי, בעל רקע מעולם הכלכלה ובשנים האחרונות גם מתעשיית הקריפטו. דור מאמין שהאינטרנט בשילוב תעשיית הבלוקצ'יין והקריפטו יובילו את העתיד הכלכלי והפסיכולוגי של האנושות בדורות הבאים. https://twitter.com/Dor_Ophir

שנת 2024 היא שנת הקריפטו

תנו לנו ללמד אתכם איך
לסחור ולהרוויח!

אל תפספסו את ההזדמנות - נותרו 5 מקומות אחרונים

👇השאירו פרטים עכשיו👇

הירשמו עוד היום והתחילו להרוויח

קורס מסחר בקריפטו

הקורס הפרונטלי המקצועי והמקיף ביותר בישראל

מומחה מומלץ

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

cropped-logo-cryptojungle-2.png

להתחברות מלאו שם משתמש וסיסמה

פרטייך התקבלו בהצלחה! 🎉

בנתיים, יש לך אפשרות לבחור מבין הפעולות הבאות:

דילוג לתוכן