האם חוזהו של שחקן ה-NBA ספנסר דינווידי ייסחר כטוקן דיגיטלי?

ספנסר דינווידי הוא שחקנה של קבוצת ה-NBA ברוקלין נטס. כעת, הוא נמצא בתהליך הפיכתו חוזהו בקבוצה לחוזה השקעה בדמות טוקן דיגיטלי, כך לפי דיווח של מגזין TheAthletic.

במהלך העונה שעברה חתם דינווידי על חוזה בשווי 34 מיליון דולר שיתפרס על פני שלוש שנים. ע"י הפיכת החוזה לכלי השקעה, מחפש השחקן לקבל נתח נכבד משווי חוזיו כבר בשלב מוקדם, אשר על פי הצפי יהיה בסכום קטן יותר מזה של מלוא העסקה.

לפי הדיווח, התוכנית של דינווידי היא להקים חברה, להפוך את חוזהו לטוקן דיגיטלי ולשלם למשקיעים קרן וריבית.

למעשה, דינווידי סבור שיוכל להרוויח יותר עם כספו בטווח הקצר, ולכן מוכן ללוות ממשקיעים כיום.

השימוש בטוקן דיגיטלי בתהליך, נועד על מנת להפוך את חוזהו לנזיל ונוח להעברה בין משקיעים שונים. מדובר בנייר ערך לכל דבר (מתוך הנחה שהקמת החברה וחוזה ההשקעה יהיו צמודים לרגולציית הרשות לניירות ערך בארה"ב), רק בדמוי טוקן דיגיטלי על גבי רשת בלוקצ'יין (שטרם נמסר איזו).

אין זו הפעם הראשונה ששחקן בענף ספורט הולך בדרך זו. לשעבר שחקן ה-NFL, אריאן פוסטר, ניסה לעשות טוקן דיגיטלי זהה אך לבסוף לא הוציא זאת לפועל.

יהיה מעניין לעקוב ולראות את שוויים של הטוקנים הדיגיטליים במהלך העונה ובהתאם לסטטיסטיקות שיספק דיווידי. כמו כן, האם משקיעים יוכלו לבטוח שדינווידי ובחברה שיקים שיחזירו את קרנותיהם וישלמו את הריבית? אמנם דינווידי בוגר בית ספר לעסקים באוניברסיטת הרווארד, אך אין זה מעיד על כך שהוא אכן איש עסקים מוצלח.

שתפו:

Share on email
Share on facebook
Share on whatsapp

עוד מאמרים שיכולים לעניין אותך:

לתגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

שתפו את הפוסט עם חברים