טקטונה תרכוש 40% ממניות הוריזון מבית אלטשולר שחם; המניה נוסקת 17%

שני גופים בעלי רישיון נש"פ חוברים אחד לשני, בעוד שמזכר ההבנות שנחתם מול בורסת Bit2C "פחות רלוונטי", עפ"י מנכ"ל טקטונה
טקטונה הוריזון

חברת טקטונה (Tectona) הישראלית הודיעה היום (ב') על רכישת 36.2% ממניות חברת הוריזון מבית אלטשולר שחם. בנוסף מתכננת טקטונה להשקיע לפחות 2 מיליון שקלים נוספים בהוריזון, וכך להביא את היקף אחזקותיה בחברה ל-40%.

מניית החברה, הנסחרת בבורסת תל אביב לני"ע, מגיבה בחיוב לידיעה ונוסקת 17% משעות הבוקר. בכך היא משלימה עלייה של כ-350% מתחילת החודש.

הביקוש לעובדים בתחום צומח - גם בישראל

רוצים לשדרג את הקריירה עם לימודים מקצועיים?

18 מיליון ש"ח תמורת 40%

על פי מזכר הבנות, תרכוש טקטונה מבעלי המניות המוכרים את כל מניותיהם בהוריזון תמורת 18 מיליון שקל, 4.5 מיליון מהם במזומן והשאר במניות טקטונה. שאר מניות הוריזון יוחזקו על ידי אלטשולר שחם אשר תמשיך להיות בעלת השליטה בחברה לצד מספר בעלי מניות נוספים.

הוריזון, הנשלטת על ידי בית ההשקעות אלטשולר שחם, הינה בעלת רישיון למתן שירותים בנכס פיננסי מורחב מרשות שוק ההון, ביטוח וחיסכון ועוסקת בעיקר במתן שירותי קנייה, מכירה ושמירה של מטבעות דיגיטליים בשיתוף המערכת הבנקאית. כמו כן הוריזון מציעה שירותים נוספים לקהל לקוחותיה כדוגמת הוראת קבע חודשית לרכישת מטבעות דיגיטליים, וסיוע במימוש מטבעות דיגיטליים עבור חברות קריפטו שהנפיקו טוקנים.

טקטונה, הנסחרת בבורסה ת"א, דיווחה לפני כשבועיים על קבלת רישיון למתן שירותים בנכס פיננסי (מורחב) מרשות שוק ההון, ביטוח וחיסכון למתן שירותים פיננסיים בנכסים דיגיטליים בישראל.

אילן שטרק מנכל הוריזון
אילן שטרק מנכ"ל הוריזון מבית אלטשולר שחם. תמונה: יחצ

העסקה תאפשר הרחבת שירותים הן ללקוחות הריטייל והן למוסדיים

״מזכר הבנות זה חשוב להמשך ההתרחבות והצמיחה החזקה והמתמשכת של החברה", מסר אילן שטרק, מנכ״ל הוריזון מבית אלטשולר שחם בהודעה על העסקה. "אני מודה בהזדמנות זו לבעלי המניות על תמיכתם לאורך הדרך ומביע את ברכותיי החמות לטקטונה, השותפים החדשים שלנו, ומודה על האמון בנו."

בתשובה לשאלת קריפטו ג'ונגל אם מטרת הרכישה היא להרחיב את יכולת הפנייה של הוריזון לקהל הריטייל או שמא לפתוח פתח ללקוחות עסקיים ומוסדיים ענה שטרק כי "העסקה תאפשר להרחיב את סל המוצרים והשירותים לכלל הלקוחות בישראל, הן לריטייל והן ללקוחות כשירים ומוסדיים", זאת בהמשך להודעת טקטונה לאחר קבלת הרשיון שלפיה החברה בוחנת אפשרויות להצעת שירותים למשקיעים מוסדיים ולקוחות כשירים.

כמו כן נשאל שטרק אם הוריזון צפויה להרחיב את סל השירותים והמוצרים בעקבות הרכישה, בזכות הנגישות של טקטונה לשווקים הבינלאומיים ומעורבותה בתחום הכלכלה המבוזרת (DeFi). שטרק מסר בתגובה כי "אנחנו עובדים כבר עתה על הרחבת סל השירותים והמוצרים שלנו."

ברנע הוסיף: "מדובר בעסקה מהותית אסטרטגית גם עבור הוריזון וגם עבורנו בטקטונה, הכוללת שיתוף פעולה עם אלטשולר שחם באמצעות הוריזון. אנו נגדיל את המוצרים והאפשרויות ללקוחות, כולל ללקוחות העסקיים והמוסדיים. זהו שילוב כוחות של שני נותני שירותים פיננסיים מפוקחים ע"י רשות שוק ההון, ונוכל לספק תמיכה הדדית בתשתיות, נזילות, והיצע המוצרים כמו גם ליצור שיתופי פעולה עם גופים מסורתיים על מנת להרחיב את חשיפתם לשוק."

יוסי ברנע מנכל טקטונה
יוסי ברנע מנכ"ל טקטונה. קרדיט: יחצ

בסוף יוני 2023 הודיעה חברת טקטונה על השקעה בחברה מתחרה להוריזון כאשר חתמה על מזכר הבנות לרכישת 32% ממניות חברת ביטוסי (Bit2C), בורסת הקריפטו הוותיקה בישראל הפועלת מאז 2013. העסקה לא הבשילה לכדי הסכם וטקטונה הודיעה על אי-הארכתו ברקע המלחמה.

מנכ"ל טקטונה יוסי ברנע מסר ל-CryptoJungle: "חתימתנו על עסקה זו משמעותה שהעסקה עם Bit2C פחות רלוונטית, עם זאת אנו נבחן שיתופי פעולה מול הפלטפורמה ומוקירים אותה."

עריכה: הכתבה עודכנה על מנת לשקף את אי-הארכתו של הסכם מזכר ההבנות של טקטונה עם פלטפורמת Bit2C החל מאוקטובר 2023. צוות CryptoJungle מתנצל על חוסר הדיוק.

קבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות מעולם הקריפטו ישירות למייל שלכם:

שתפו:

אהרן פורת

אהרן פורת

פעיל, יזם ומשקיע בתחום הקריפטו מאז 2013. עיתונאי לשעבר - מעריב, כלכליסט ומקור ראשון. כיום לומד לתואר שני במדיניות ציבורית באוני' ת"א. מאמין גדול ביכולת של טכנולוגיית בלוקצ'יין והקריפטו להביא את פוטנציאל שיתוף הפעולה האנושי לשיאים חדשים.
אהרן פורת

אהרן פורת

פעיל, יזם ומשקיע בתחום הקריפטו מאז 2013. עיתונאי לשעבר - מעריב, כלכליסט ומקור ראשון. כיום לומד לתואר שני במדיניות ציבורית באוני' ת"א. מאמין גדול ביכולת של טכנולוגיית בלוקצ'יין והקריפטו להביא את פוטנציאל שיתוף הפעולה האנושי לשיאים חדשים.

פרטייך התקבלו בהצלחה! 🎉

בנתיים, יש לך אפשרות לבחור מבין הפעולות הבאות:

שנת 2024 היא שנת הקריפטו

תנו לנו ללמד אתכם איך
לסחור ולהרוויח!

אל תפספסו את ההזדמנות - נותרו 5 מקומות אחרונים

👇השאירו פרטים עכשיו👇

מומחה מומלץ

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

cropped-logo-cryptojungle-2.png

להתחברות מלאו שם משתמש וסיסמה

דילוג לתוכן