אלטשולר שחם הוריזון – קניית ביטקוין ואתריום בסכומים גבוהים

אלטשולר שחם הוריזון, חברת הבת של אלטשולר שחם, מאפשרת קנייה ומכירה של מטבעות דיגיטליים עם ניכוי מס במקור וגשר לבנקים.

אלטשולר שחם הוא אחד מהגופים הפיננסיים הגדולים ביותר בישראל מבחינת נכסים מנוהלים. נכון לתחילת שנת 2021 החברה ניהלה מעל 170 מיליארד שקל עבור לקוחותיה ועמיתיה.

בחודש מרץ 2021 פורסם בעיתונות הכלכלית כי בית ההשקעות אלטשולר שחם רכש ביטקוין באמצעות קרן הנאמנות גרייסקייל (GBTC), בגובה של כ-100 מיליון דולר, שהיוו אחוז זניח מתוך סך תיק הנכסים המנוהל של העמיתים של בית ההשקעות. בשיחה עם גלובס אמר גילעד אלטשולר, מנכ”ל משותף, מייסד ובעלים משותף של בית ההשקעות, כי “זאת השקעה חדשה עבורנו. לקח כמה חודשים עד שקיבלנו את כל האישורים הרלוונטיים וכל חוות הדעת שאישרו לנו את ההשקעה בתחום.”

לפני מספר שנים הקים בית ההשקעות את חברת ‘אלטשולר שחם הוריזון’ – חברת בת של בית ההשקעות שעוסקת במתן שירותים בנכסים פיננסיים מסוג מטבעות דיגיטליים בשיתוף עם המערכת הבנקאית. הוריזון פועלת עם אישור המשך עיסוק למתן שירות בנכס פיננסי מורחב, שניתן ע”י רשות שוק ההון, ביטוח וחיסכון – הגוף המפקח על פעילות נותני השירותים הפיננסיים בישראל.

לרכישת מטבעות בסכומים הגבוהים מ-5,000$
השאירו פרטים ונציג יצור עמכם קשר

רכישת ביטקוין בסכומים גבוהים

אלטשולר שחם הוריזון מציעה מספר שירותים בתחום המטבעות הדיגיטליים. המרכזי בהם הוא שירות רכישה ומכירה של מטבעות דיגיטליים גדולים כגון ביטקוין ואת’ר (ETH) – המטבע של רשת אתריום.

במסגרת השירות יכולים לקוחות החברה לרכוש ביטקוין ואת’ר החל מסכומים של 5,000 דולר:

סכום השקעה (בדולרים)

עמלה
5000-10,000 4.5% / 5%
10,000-20,000 4% / 4.5%
20,000 ומעלה

3.5% / 4%

השירות של אלטשולר שחם הוריזון מאפשר לבצע את הרכישה לארנק דיגיטלי ייעודי, קר או חם, כלומר שהמטבעות הדיגיטליים נמצאים בבעלות הלקוח. עם זאת, על הארנק להיות חדש ו’נקי’ – כלומר אין לאחד את המטבעות שנרכשו עם מטבעות שנמצאים בארנק קודמים – שכן רק כך תוכל החברה לשמר את הגשר למערכת הבנקאית.

בנוסף, ניתן לבחור בשירות משמורן צד ג’.

לבסוף, תהליך הרכישה אפשרי רק למטבעות שנרכשו דרך השירות של אלטשולר שחם הוריזון.

לרכישת מטבעות בסכומים הגבוהים מ-5,000$
השאירו פרטים ונציג יצור עמכם קשר

ניכוי מס במקור וגשר רציף לבנק

ישנם מספר יתרונות מרכזיים בשירות של אלטשולר שחם הוריזון, מלבד העמלות האטרקטיביות-ביחס-לשוק.

יתרון אחד הוא ניכוי מס במקור. מטבעות דיגיטליים מוכרים כנכס לצורכי מס ולפיכך מצריכים ממשקיעים וסוחרים להגיש דוח שנתי בתום שנת המס, לדווח על פעילותם, ולשלם מס בהתאם. התהליך עשוי להיות מייגע, במיוחד עבור המשקיעים שביצעו את פעולות המסחר במטבעות דיגיטליים ללא ידיעה כי זהו המצב.

כאשר מבצעים פעולות מכירה באמצעות אלטשולר שחם הוריזון (על פעולות קניה אין חובת דיווח), החברה מבצעת ניכוי מס במקור בהתאם להסדר מס, בדומה לפעולות מכירה של ניירות ערך בשוק ההון. פעולה זו עשויה לחסוך דיווח עצמאי לרשות המסים וכתוצאה גם כאבי ראש רבים למשקיעים שאינם מגישים דוחות שנתיים בשגרה.

יתרון נוסף הוא עבודתה של החברה עם המערכת הבנקאית. כפי שרובכם ככל הנראה שמעתם, בנקים רבים במערכת הישראלית אינם אוהבים, בלשון המעטה, לעבוד עם נותני שירותים בתחום המטבעות הדיגיטליים ועוד יותר מכך עם יחידים המבצעים פעילות בתחום. בנקים רבים החלו לחסום העברות בנקאיות לטובת רכישת ביטקוין, מסרבים לעתים לקבל כספי רווחים מהשקעות במטבעות דיגיטליים, ועוד.

מצד אחד, לדעתי זה מוכיח באופן חד משמעי את הצורך במטבעות דיגיטליים ואת הפגיעה בחופש הפרט: אנו משלמים כסף לבנקים כדי שישמרו לנו על ההון. האם זהו תפקידם לקבוע עבורנו במה להשקיע ובמה לא?

אך מצד שני, עבור לא מעט אנשים – התנהלות המערכת הבנקאית הנוכחית עשויה לשמש כחסם כניסה. הרצון להחזיר את הכסף לבנק כדי להשתמש בו בעתיד הינו ממשי עבור רבים ולפיכך – לכל הפחות עד שיוצעו פתרונות טובים יותר – ינסו לעשות מה שאפשר כדי להימנע מחסימות כאלו ואחרות.

אלטשולר שחם הוריזון הוא גוף פיננסי מפוקח כאמור ובנוסף מאפשר ביצוע עסקאות לרכישת ומכירה של מטבעות דיגיטליים בשיתוף המערכת הבנקאית. שיתוף זה מאפשר לקבל את כספי המימוש של המטבע באמצעות בנק ישראלי וכן לבצע רכישות ככל שירצו הלקוחות, תחת התנאי שהם לא “מערבבים” את המטבעות שבארנק הפרטי שלהם עם מטבעות שהגיעו ממקומות אחרים כאמור (ובכך עשויים לפגום ביכולת להכשיר את הכספים בהיבט של מניעת הלבנת הון ומימון טרור דבר אשר ייקשה על הבנקים לקבל את הכספים).

חשיפה מסורתית לשוק חדשני

בנוסף לשירותים הנ”ל, אלטשולר שחם הוריזון משמשת כמפיצה של מוצרים עוקבי נכסים דיגיטליים מבית “גרייסקייל” (Grayscale).

שירות זה מיועד למשקיעים מסווגים שאינם מעוניינים לרכוש מטבעות דיגיטליים באופן ישיר אלא ליצור חשיפה באופן עקיף באמצעות רכישת מוצרים עוקבי נכסים דיגיטליים, כגון GBTC ו-ETHE.

איך קונים מטבעות דיגיטליים בסכומים גבוהים באמצעות אלטשולר שחם הוריזון?

נכון לעתה מתבצע התהליך תוך התנהלות ידנית מול החברה.

השאירו פרטים בטופס שלפניכם ונציג החברה יצור עמכם קשר בהקדם האפשרי.

לרכישת מטבעות בסכומים הגבוהים מ-5,000$
השאירו פרטים ונציג יצור עמכם קשר

החסרונות – גם אותם צריך להכיר

ישנו חסרון מרכזי לדעתי לשירות של אלטשולר שחם הוריזון.

הליך אימות זיהוי הלקוח (Know Your Customer, ר”ת KYC) שהחברה מבצעת הינו תהליך מקיף יחסית במסגרתו הלקוחות נדרשים לספק מידע ומסמכים בהתאם לדרישות הרגולציה.

תהליך זה עשוי לקחת זמן ויכול לגרום לכאב ראש – שמסתכמים בסופו של דבר בתהליך פתיחת החשבון בלבד.

חסרון נוסף הוא שניתן לרוב למכור אך ורק את המטבעות שנרכשו דרך אלטשולר שחם הוריזון.

לסיכום

אלטשולר שחם הינו מהגופים הפיננסיים הראשונים בישראל שהבין כי שוק המטבעות הדיגיטליים כאן כדי להישאר, ולפיכך מתאים עצמו לרצון לקוחותיו באמצעות השקת השירות של הוריזון.

השירות שמוצע ע”י החברה צפוי לענות לצרכיהם של משקיעים גדולים רבים, במיוחד לאור היתרונות המרכזיים שכוללים את הגשר לבנק ואת העמלות היחסית-נמוכות.

שתפו:

בן סמוחה

בן סמוחה

בן הוא בוגר תואר לכלכלה וניהול מאוניברסיטת 'בן גוריון', וכעת מרצה באוניברסיטה לצד ארגונים נוספים ובמשך שנים רבות. בן נמנה בין מקימי עמותת בלוקצ'יין בי-7, אשר מנגישה את עולם המטבעות הדיגיטליים למטרופולין הדרומי. בנוסף, הינו בעל הטור "בלוג-צ'יין" בכלכליסט, ויועץ חיצוני לארגונים בתחום הקריפטו.
בן סמוחה

בן סמוחה

בן הוא בוגר תואר לכלכלה וניהול מאוניברסיטת 'בן גוריון', וכעת מרצה באוניברסיטה לצד ארגונים נוספים ובמשך שנים רבות. בן נמנה בין מקימי עמותת בלוקצ'יין בי-7, אשר מנגישה את עולם המטבעות הדיגיטליים למטרופולין הדרומי. בנוסף, הינו בעל הטור "בלוג-צ'יין" בכלכליסט, ויועץ חיצוני לארגונים בתחום הקריפטו.
פופ-אפ-קורס-זום-קריפטו1

מסלולי ההכשרה של CryptoJungle

מעוניינים ללמוד לסחור ולהשקיע בשוק המטבעות הדיגיטליים?

מצויין, מלאו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!

תודה על פנייתכם!

בקרוב נציג שלנו יצור איתכם קשר

רוצה ללמוד להשקיע עם CryptoJungle?

או לסחור עם המקצוענים המובילים בישראל? 

מעולה! הזדמנות מצוינת ל-20 הראשונים לרכוש בהטבה מ-ש-ו-ג-ע-ת בגובה

🎁 10% הנחה!

⏰אל תחכו, מלאו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

cropped-logo-cryptojungle-2.png

להתחברות מלאו שם משתמש וסיסמה

דילוג לתוכן