הוריזון מבית אלטשולר שחם – קניית ביטקוין ואתריום בצורה מפוקחת

הוריזון, חברת הבת מבית אלטשולר שחם, מאפשרת קנייה ומכירה של מגוון מטבעות דיגיטליים עם ניכוי מס במקור וגשר לבנקים
הוריזון מבית אלטשולר שחם

אלטשולר שחם הוא אחד מהגופים הפיננסיים הגדולים ביותר בישראל מבחינת נכסים מנוהלים. נכון לתחילת שנת 2021 החברה ניהלה מעל 170 מיליארד שקל עבור לקוחותיה ועמיתיה.

בחודש מרץ 2021 פורסם בעיתונות הכלכלית כי בית ההשקעות אלטשולר שחם רכש ביטקוין באמצעות קרן הנאמנות גרייסקייל (GBTC), בגובה של כ-100 מיליון דולר, שהיוו אחוז זניח מתוך סך תיק הנכסים המנוהל של העמיתים של בית ההשקעות. בשיחה עם גלובס אמר גילעד אלטשולר, מנכ"ל משותף, מייסד ובעלים משותף של בית ההשקעות, כי "זאת השקעה חדשה עבורנו. לקח כמה חודשים עד שקיבלנו את כל האישורים הרלוונטיים וכל חוות הדעת שאישרו לנו את ההשקעה בתחום."

לפני מספר שנים הקים בית ההשקעות את חברת 'הוריזון' מבית אלטשולר שחם – חברת בת של בית ההשקעות שעוסקת במתן שירותים בנכסים פיננסיים מסוג מטבעות דיגיטליים בשיתוף עם המערכת הבנקאית. הוריזון פועלת עם רישיון מרשות שוק ההון, ביטוח וחיסכון – הגוף המפקח על פעילות נותני השירותים הפיננסיים בישראל. הרישיון התקבל בשנת 2022, והחברה נמנתה בין הראשונות לקבלו.

לרכישת מטבעות בסכומים הגבוהים מ-150 ש"ח

רכישת ביטקוין החל מ-150 ש"ח

הוריזון מציעה מספר שירותים בתחום המטבעות הדיגיטליים. המרכזי בהם הוא שירות רכישה ומכירה של מטבעות דיגיטליים גדולים כגון ביטקוין ואת'ר (ETH) – המטבע של רשת אתריום.

במסגרת השירות יכולים לקוחות החברה לרכוש ביטקוין (BTC), את'ר (ETH) ומטבעות נוספים החל מסכומים של 4,000 ש"ח ברכישה חד פעמית, בעמלות מדורגות כפי שמוצגים בטבלה לעיל.

המטבעות הדיגיטליים אותה הוריזון מציעה לרכישה מלבד ביטקוין ואת'ר הם לייטקוין ואוואלנצ' (AVAX).

הוריזון אלטשולר שחם עמלות
מדרג העמלות של הוריזון מבית אלטשולר שחם. מקור: האתר הרשמי

השירות של הוריזון מאפשר לבצע את הרכישה לארנק דיגיטלי ייעודי, קר או חם, כלומר שהמטבעות הדיגיטליים נמצאים בבעלות הלקוח. עם זאת, על הארנק להיות חדש ו'נקי' – כלומר אין לאחד את המטבעות שנרכשו עם מטבעות שנמצאים בארנק קודמים – שכן רק כך תוכל החברה לשמר את הגשר למערכת הבנקאית.

בנוסף, ניתן לבחור בשירות משמורן צד ג'. במקרה כזה, החברה נעזרת בחברה אמריקנית בינלאומית מפוקחת ומוכרת בשם BitGo לטובת אחסון המטבעות בצורה מאובטחת. במידה ובחרתם לסמוך על שירות המשמורן, תחויבו אחת לרבעון בדמי ניהול בגובה 0.06%.

לבסוף, במהלך 2023 השיקה הוריזון את שירות קניית ביטקוין ואתריום באמצעות הוראת קבע. השירות מאפשר ללקוחותיה של הוריזון לבצע רכישה חודשית קבועה אמצעות הוראת קבע בנקאית, ובכך מציעה שני דברים מרכזיים: הראשון הוא לפשט את תהליך הרכישה העקבי, והשני הוא למצע את שער הרכישה של המכירות.

כלומר, באסטרטגיית ההשקעה המוכרת כ'מיצוע רכישות' (ובאנגלית, Dollar Cost Average) המשקיע מבצע רכישה אחת לתקופת זמן מוגדרת מראש ובכך מנטרל את התנודתיות. המטבע נשמר במשמורן אך ניתן למשוך אותו לארנק פרטי, והעמלה עבור השירות זהה לעמלת הרכישה החד פעמית: 5%.

לרכישת מטבעות בסכומים הגבוהים מ-150 ש"ח

ניכוי מס במקור וגשר רציף לבנק

ישנם מספר יתרונות מרכזיים בשירות של הוריזון, מלבד העמלות האטרקטיביות-ביחס-לשוק.

יתרון אחד הוא ניכוי מס במקור. מטבעות דיגיטליים מוכרים כנכס לצורכי מס ולפיכך מצריכים ממשקיעים וסוחרים להגיש דוח שנתי בתום שנת המס, לדווח על פעילותם, ולשלם מס בהתאם. התהליך עשוי להיות מייגע, במיוחד עבור המשקיעים שביצעו את פעולות המסחר במטבעות דיגיטליים ללא ידיעה כי זהו המצב.

כאשר מבצעים פעולות מכירה באמצעות הוריזון (על פעולות קניה אין חובת דיווח), החברה מבצעת ניכוי מס במקור בהתאם להסדר מס, בדומה לפעולות מכירה של ניירות ערך בשוק ההון. פעולה זו עשויה לחסוך דיווח עצמאי לרשות המסים וכתוצאה גם כאבי ראש רבים למשקיעים שאינם מגישים דוחות שנתיים בשגרה.

יתרון נוסף הוא עבודתה של החברה עם המערכת הבנקאית. כפי שרובכם ככל הנראה שמעתם, בנקים רבים במערכת הישראלית אינם אוהבים, בלשון המעטה, לעבוד עם נותני שירותים בתחום המטבעות הדיגיטליים ועוד יותר מכך עם יחידים המבצעים פעילות בתחום. בנקים רבים החלו לחסום העברות בנקאיות לטובת רכישת ביטקוין, מסרבים לעתים לקבל כספי רווחים מהשקעות במטבעות דיגיטליים, ועוד.

מצד אחד, לדעתי זה מוכיח באופן חד משמעי את הצורך במטבעות דיגיטליים ואת הפגיעה בחופש הפרט: אנו משלמים כסף לבנקים כדי שישמרו לנו על ההון. האם זהו תפקידם לקבוע עבורנו במה להשקיע ובמה לא?

אך מצד שני, עבור לא מעט אנשים – התנהלות המערכת הבנקאית הנוכחית עשויה לשמש כחסם כניסה. הרצון להחזיר את הכסף לבנק כדי להשתמש בו בעתיד הינו ממשי עבור רבים ולפיכך – לכל הפחות עד שיוצעו פתרונות טובים יותר – ינסו לעשות מה שאפשר כדי להימנע מחסימות כאלו ואחרות.

הוריזון מבית אלטשולר שחם הוא גוף פיננסי מפוקח כאמור ובנוסף מאפשר ביצוע עסקאות לרכישת ומכירה של מטבעות דיגיטליים בשיתוף המערכת הבנקאית. שיתוף זה מאפשר לקבל את כספי המימוש של המטבע באמצעות בנק ישראלי וכן לבצע רכישות ככל שירצו הלקוחות, תחת התנאי שהם לא "מערבבים" את המטבעות שבארנק הפרטי שלהם עם מטבעות שהגיעו ממקומות אחרים כאמור (ובכך עשויים לפגום ביכולת להכשיר את הכספים בהיבט של מניעת הלבנת הון ומימון טרור דבר אשר ייקשה על הבנקים לקבל את הכספים).

איך קונים מטבעות דיגיטליים באמצעות הוריזון?

נכון לעתה מתבצע התהליך תוך התנהלות ידנית מול החברה.

לחצו על הכפתור למטה לקבלת כל הפרטים

לרכישת מטבעות בסכומים הגבוהים מ-150 ש"ח

החסרונות – גם אותם צריך להכיר

ישנו חסרון מרכזי לדעתי לשירות של הוריזון.

הליך אימות זיהוי הלקוח (Know Your Customer, ר"ת KYC) שהחברה מבצעת הינו תהליך מקיף יחסית במסגרתו הלקוחות נדרשים לספק מידע ומסמכים בהתאם לדרישות הרגולציה.

תהליך זה עשוי לקחת זמן ויכול לגרום לכאב ראש – שמסתכמים בסופו של דבר בתהליך פתיחת החשבון בלבד.

חסרון נוסף הוא שניתן לרוב למכור אך ורק את המטבעות שנרכשו דרך הוריזון.

לסיכום

אלטשולר שחם הינו מהגופים הפיננסיים הראשונים בישראל שהבין כי שוק המטבעות הדיגיטליים כאן כדי להישאר, ולפיכך מתאים עצמו לרצון לקוחותיו באמצעות השקת השירות של הוריזון.

השירות שמוצע ע"י החברה צפוי לענות לצרכיהם של משקיעים גדולים רבים, במיוחד לאור היתרונות המרכזיים שכוללים את הגשר לבנק ואת העמלות היחסית-נמוכות.

קבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות מעולם הקריפטו ישירות למייל שלכם:

שתפו:

בן סמוחה

בן סמוחה

בן 32, בוגר תואר לכלכלה וניהול מאוניברסיטת 'בן גוריון', וכעת מרצה באוניברסיטה. בן הקים את CryptoJungle וקהילת 'מדברים קריפטו', שיחדיו מהווים גוף התוכן, האקדמיה והקהילה המובילים והגדולים בישראל. בנוסף, נמנה בין מייסדי עמותת Blockchain B7, ויועץ חיצוני לארגונים בתחום הקריפטו והבלוקצ'יין.
בן סמוחה

בן סמוחה

בן 32, בוגר תואר לכלכלה וניהול מאוניברסיטת 'בן גוריון', וכעת מרצה באוניברסיטה. בן הקים את CryptoJungle וקהילת 'מדברים קריפטו', שיחדיו מהווים גוף התוכן, האקדמיה והקהילה המובילים והגדולים בישראל. בנוסף, נמנה בין מייסדי עמותת Blockchain B7, ויועץ חיצוני לארגונים בתחום הקריפטו והבלוקצ'יין.

שנת 2024 היא שנת הקריפטו

תנו לנו ללמד אתכם איך
לסחור ולהרוויח!

אל תפספסו את ההזדמנות - נותרו 5 מקומות אחרונים

👇השאירו פרטים עכשיו👇

הירשמו עוד היום והתחילו להרוויח

קורס מסחר בקריפטו

הקורס הפרונטלי המקצועי והמקיף ביותר בישראל

מומחה מומלץ

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

cropped-logo-cryptojungle-2.png

להתחברות מלאו שם משתמש וסיסמה

פרטייך התקבלו בהצלחה! 🎉

בנתיים, יש לך אפשרות לבחור מבין הפעולות הבאות:

דילוג לתוכן