הרשות לני"ע בארה"ב עוצרת רישום 2 טוקנים של ארגון מבוזר

הרשות לניירות ערך האמריקנית (SEC) מנעה מארגון אוטונומי מבוזר (DAO) מבוסס בוויומינג לרשום שני טוקנים דיגיטליים כניירות ערך
רשות לניירות ערך אמריקנית

CryptoFed, ארגון אוטונומי מבוזר (DAO) שזכה למעמד חוקי במדינת וויומינג שבארה"ב, העלה לכאורה מידע "מטעה" על פי דו"ח של הרשות לניירות ערך בארה"ב.

הרשות לניירות ערך בארה"ב (ה-SEC) עצרה היום את הארגון האוטונומי "המבוזר" הראשון שמוכר על פי חוק במדינה מלרשום את טוקני הקריפטו שלו כניירות ערך – בטענה שהוא הציג "מידע מטעה" למשקיעים עתידיים.

הארגון הגיש בחודש ספטמבר טופס 10 ל-SEC, המשמש עבור רישום ניירות ערך למסחר בבורסות בארה"ב. אבל לפי ה-SEC, בטופס לא היה מספיק מידע על שני הטוקנים – בשם דוקט (Ducat) ולוק (Locke) – שהחברה רצתה להנפיק. מידע נוסף שנדרש מ-CryptoFed היה חסר בטופס, אמרה ה-SEC בהצהרה ביום רביעי.

CryptoFed הפך לארגון האוטונומי המבוזר הראשון בארה"ב שקיבל מעמד חוקי, כאשר הוא נרשם בוויומינג בחודש יולי השנה. החברה פועלת על רשת הבלוקצ'יין של איאוס (EOS) וטוענת שהיא רוצה להציג מערכת מוניטרית חדשה לארה"ב.

בעולם המטבעות הדיגיטליים, ארגון אוטונומי מבוזר – או DAO – הוא ארגון שמפיץ את השליטה לבעלי הטוקן במקום להסתמך על היררכיה בתשלום כמו חברה מסורתית טיפוסית. ארגוני DAO נוטים להשתמש ברשת הבלוקצ'יין של אתריום (Ethereum) כדי לתפקד, אם כי חלקם צצו ברשתות אחרות המאפשרות חוזים חכמים.

המדינה הידידותית ביותר בארה"ב

במרץ, וויומינג העבירה הצעת חוק המכירה ב-DAO כחברה באחריות מוגבלת. זו הייתה המדינה הראשונה שעשתה זאת, מה שטרם למוניטין שלה כמדינה ידידותית לקריפטו.

וויומינג קיבלה בברכה חברות קריפטו ברחבי המדינה. בשנת 2019 העבירה סדרה של הצעות חוק ידידותיות לקריפטו שנועדו למשוך מיזמי פינטק חדשניים. בשנה שעברה, היא הפכה למדינה הראשונה בארה"ב שהנפיקה אמנת בנקאות קריפטו. בנוסף, הסנאטורית של ויומינג, סינתיה לומיס, שיבחה לעתים קרובות את ביטקוין ואף חשפה כי היא מחזיקה בביטקוין זמן רב.

למרות ש-CryptoFed הוא ה-DAO הראשון בוויומינג, הארגון כבר נקלע לצרות – ואולי לא יוכל להנפיק את הטוקנים שלו כלל.

"הצו של ה-SEC מפעיל הליכים מנהליים כדי לקבוע אם יש צורך ראוי להגנה על המשקיעים להכחיש או להשעות את תאריך תוקף רישום הטוקנים 'דוקאט' ו-'לוק' של CryptoFed", הבהירה ה-SEC בהודעתה.

קריסטינה ליטמן, מפקדת יחידת הסייבר של חטיבת האכיפה של ה-SEC, הוסיפה: "אנו טוענים שהארגון CryptoFed מסר הצהרות מטעות מהותיות ולא סיפק מידע חובה על פי חוק בטופס הרישום שלו".

חוק ה-DAO של וויומינג ספג ביקורת מסוימת. פרסטון ביירן, שותף ב-Anderson Kill Law, אמר שהחוק ישמש "ציידי טוקנים כדי להצדיק מכירת 'שיטקוינים וקוד חצי אפוי'".

שופט מנהלי יחליט האם לשלול או להשעות את רישום הטוקנים של CryptoFed, עד לחקירה נוספת.

קבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות מעולם הקריפטו ישירות למייל שלכם:

שתפו:

דור אופיר

דור אופיר

ביטקוינר, מגיע מעולם ניהול פרויקטים בשיווק דיגיטלי, בעל רקע מעולם הכלכלה ובשנים האחרונות גם מתעשיית הקריפטו. דור מאמין שהאינטרנט בשילוב תעשיית הבלוקצ'יין והקריפטו יובילו את העתיד הכלכלי והפסיכולוגי של האנושות בדורות הבאים. https://twitter.com/Dor_Ophir
דור אופיר

דור אופיר

ביטקוינר, מגיע מעולם ניהול פרויקטים בשיווק דיגיטלי, בעל רקע מעולם הכלכלה ובשנים האחרונות גם מתעשיית הקריפטו. דור מאמין שהאינטרנט בשילוב תעשיית הבלוקצ'יין והקריפטו יובילו את העתיד הכלכלי והפסיכולוגי של האנושות בדורות הבאים. https://twitter.com/Dor_Ophir

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מומחה מומלץ

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

cropped-logo-cryptojungle-2.png

להתחברות מלאו שם משתמש וסיסמה

דילוג לתוכן