שתי דמויות בולטות ברוסיה יוצאות נגד האיסור על תעשיית הקריפטו במדינה

דמות בכירה באופוזיציה הרוסית ומייסד שותף של טלגרם יוצאים נגד האיסור על מטבעות דיגיטליים במדינה ומציגים את טענותיהם
רוסיה

פרסום הדו"ח של הבנק המרכזי של רוסיה ב-20 בינואר, המציע איסור על המסחר והכרייה של מטבעות דיגיטליים בשטח המדינה, הוביל לקולות התנגדות מתוך דמויות בולטות במדינה. בין המתנגדים הבולטים: לאוניד וולקוב, יד ימינו של איש האופוזיציה הפעיל נגד שחיתויות אלכסיי נבלני, ופאבל דורוב, מייסד שותף של האפליקציה טלגרם.

בשתי הודעות טלגרם נפרדות, ב-20 וב-22 בינואר, וולקוב ודורוב הביעו את התנגדותם לאיסור שפרסם הבנק המרכזי של רוסיה. בדו"ח של הבנק המרכזי נטען כי הסכנות הטמונות במטבעות הדיגיטליים הינם גבוהים במיוחד לכלכלות מתפתחות, כולל רוסיה. לדברי וולקוב, הדו"ח שפורסם הינו "נוקשה מאוד, המציע תחת איום של קנסות מנהליים איסור על כל פעילות של מטבעות דיגיטליים ברוסיה."

מייסד טלגרם בעד תעשיית הקריפטו

ב-22 בינואר, פרסם דורוב הודעה בה הביע את התנגדותו למהלך. לדבריו, "אף מדינה מפותחת אינה אוסרת את השימוש במטבעות דיגיטליים." בהודעה דורוב טוען כי יש מדינות שכנות של רוסיה המסתכלות על מדינות מפותחות, ולומדות לאמץ חוקים פרוגרסיביים המעודדים את התפתחות התעשייה, כדי לא להישאר מאחור מבחינת טכנולוגית וכלכלית.

"רוסיה כיום היא אחת המובילות מבחינת מספר המומחים הנחשקים ביותר בתעשיית הבלוקצ'יין," כתב והסביר כי כתוצאה מכך הוא מאמין שרגולציה חכמה תאפשר לרוסיה להפוך לאחד השחקנים המובילים בכלכלה החדשה. לעומת זאת, כתב, שהאיסור יוביל לבריחה של מיטב המוחות מהתעשייה ועשוי להרוס עסקים בתעשיית ההייטק הרוסית.

התנגדות מהאופוזיציה

דורוב לא לבד. ביום שהבנק המרכזי של רוסיה הוציא את הדו"ח, לאוניד וולקוב כתב הודעה בטלגרם נגד האיסור. בהודעה של וולקוב נכתב כי שירות הביטחון הפדרלי הרוסי הוא אחד הגורמים העיקריים שהשפיעו על החלטת הבנק המרכזי בנוגע למטבעות דיגיטליים, מאחר וניתן להשתמש בהם כדי לממן ארגונים קיצוניים וכוחות המתנגדים לשלטון.

עוד הוסיף וולקוב כי לא ניתן לאסור על השימוש במטבעות דיגיטליים. האיסור על השימוש רק יקשה על משתמשים להעביר כספים לזירות המסחר ואז המשתמשים יעזרו בגורמים מתווכים נוספים בשביל לעשות זאת בכל מקרה. הדבר היחיד שיקרה, לדבריו, זה שזה יגדיל את העלויות למשתמשים, "אבל זה הכל, אני מניח."

"לאסור על מטבעות דיגיטליים זה כמו לאסור על העברות בין אדם אחד לאחר – משמע, זה בלתי אפשרי," כתב וניצל את ההזדמנות כדי לפרסם את כתובת הביטקוין של הצוות של נבלני אשר קיבלה תרומות בביטקוין משנת 2016. בסך הכל התקבלו תרומות של למעלה מ-666 מטבעות ביטקוין.

בינתיים בארה"ב

לעומת רוסיה, נראה שבארה"ב לוקחים את הזמן כדי לגבש מדיניות מורכבת ומתקדמת יותר בתחום מאשר איסור מלא. כעת, הבית הלבן מכין צו מנהלי בנוגע למטבעות דיגיטליים, אשר עשוי להתפרסם כבר בחודש הבא. הצו יתן לבית הלבן תפקיד מרכזי בפיקוח על קביעת המדיניות והרגולציה של מטבעות דיגיטליים. 

עד כה, הוועדה לפיקוח על המטבע במשרד האוצר האמריקני (ה-OCC), הרשות לניירות ערך האמריקנית (ה-SEC) והוועדה לפיקוח על מסחר בחוזים עתידיים וסחורות (ה-CFTC) הוציאו מסמכים והצהרות במטרה לכוון ולהבהיר כיצד תעשיית הקריפטו צריכה להתאים את עצמה לחוק הפדרלי. הבעיה היא שהמאמצים הללו לא היו מתואמים ומנוסחים באופן ברור, מלא ומאוחד באמצעות מסמך אחד או סוכנות אחת.

ככל הנראה, הצו המנהלי יכין את השטח להמשך פיתוח מדיניות יותר ברורה ומקיפה של הממשל האמריקני. הוא יורה על מספר סוכנויות פדרליות לבצע הערכות בנוגע להזדמנויות והסכנות הטמונות בתחום, ויבקש מהן לפרסם את הממצאים שלהן במחצית השנייה של 2022. 

בין הנושאים הבולטים שעל הממשל האמריקני לגבש מדיניות מתאימה לגביהם, ניתן למצוא את האפשרות של יצירת מטבע דיגיטלי של בנק מרכזי (מדב"מ) אמריקני, הגנה על משקיעים ועל היציבות הכלכלית בהקשר של מטבעות דיגיטליים והתמודדות עם השימושים הבלתי חוקיים בהם.

קבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות מעולם הקריפטו ישירות למייל שלכם:

שתפו:

דאיה מורטי

דאיה מורטי

דאיה הינו מורה ויוצר תוכן בתחום הקריפטו, שאוהב לחקור את התופעות הפסיכולוגיות, החברתיות והכלכליות בתחום. בשנת 2013 כתב תוכן באתר 'אלף ביט', ומאז נהנה לצפות ולהשתתף בטרנספורמציה שהביטקוין מביא לעולם. בזמנו הפנוי הוא אוהב לתרגל יוגה ומדיטציה. בעל הבלוג Bitcoin4U. לבלוג: https://bitcoin4u.co.il/
דאיה מורטי

דאיה מורטי

דאיה הינו מורה ויוצר תוכן בתחום הקריפטו, שאוהב לחקור את התופעות הפסיכולוגיות, החברתיות והכלכליות בתחום. בשנת 2013 כתב תוכן באתר 'אלף ביט', ומאז נהנה לצפות ולהשתתף בטרנספורמציה שהביטקוין מביא לעולם. בזמנו הפנוי הוא אוהב לתרגל יוגה ומדיטציה. בעל הבלוג Bitcoin4U. לבלוג: https://bitcoin4u.co.il/

שנת 2024 היא שנת הקריפטו

תנו לנו ללמד אתכם איך
לסחור ולהרוויח!

אל תפספסו את ההזדמנות - נותרו 5 מקומות אחרונים

👇השאירו פרטים עכשיו👇

הירשמו עוד היום והתחילו להרוויח

קורס מסחר בקריפטו

הקורס הפרונטלי המקצועי והמקיף ביותר בישראל

מומחה מומלץ

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

cropped-logo-cryptojungle-2.png

להתחברות מלאו שם משתמש וסיסמה

פרטייך התקבלו בהצלחה! 🎉

בנתיים, יש לך אפשרות לבחור מבין הפעולות הבאות:

דילוג לתוכן